LAJMI I FUNDIT:

Përfaqësuesja e Sllovenisë

74 Artikuj

Shkup, Prishtinë e Athinë, këta ishin ‘luftëtarët’ e Kosovës që luajtën tri ndeshje brenda gjashtë ditëve

Shkup, Prishtinë e Athinë, këta ishin ‘luftëtarët’ e Kosovës që luajtën tri ndeshje brenda gjashtë ditëve

Përfaqësuesja e Kosovës
Kosova me dy mungesa të mëdha për ndeshjet e nëntorit

Kosova me dy mungesa të mëdha për ndeshjet e nëntorit

Përfaqësuesja e Kosovës
Kombëtarja e Sllovenisë ia besoi akomodimin në Kosovë hotelit “Four Points by Sheraton Prishtina City”

Kombëtarja e Sllovenisë ia besoi akomodimin në Kosovë hotelit “Four Points by Sheraton Prishtina City”

Marketing
Prapaskenat e ndeshjes Kosovë – Slloveni: Ulërima e Challandes, Oblak gëzon tifozët kosovarë me foto, ndihmëstrajnerët vetëm për të pritur topat dhe Aliti që e dërgon topin në oborrin e ministrisë

Prapaskenat e ndeshjes Kosovë – Slloveni: Ulërima e Challandes, Oblak gëzon tifozët kosovarë me foto, ndihmëstrajnerët vetëm për të pritur topat dhe Aliti që e dërgon topin në oborrin e ministrisë

Përfaqësuesja e Kosovës
Lirim Kastrati nuk e mendon largimin nga Kosova: Respektoj vendimet e trajnerit – duani më shumë lojtarët

Lirim Kastrati nuk e mendon largimin nga Kosova: Respektoj vendimet e trajnerit – duani më shumë lojtarët

Përfaqësuesja e Kosovës
Leart Paqarada kërkon nga tifozët që mos t’i fyejnë lojtarët e Kosovës

Leart Paqarada kërkon nga tifozët që mos t’i fyejnë lojtarët e Kosovës

Përfaqësuesja e Kosovës
Berisha: Të gjithë që e kanë shikuar ndeshjen e dinë se kemi qenë më të mirë se Sllovenia – nuk jemi Brazil

Berisha: Të gjithë që e kanë shikuar ndeshjen e dinë se kemi qenë më të mirë se Sllovenia – nuk jemi Brazil

Përfaqësuesja e Kosovës
Arbër Zeneli: Sllovenia kishte një rast dhe shënoi, luajtëm mirë – por na mungoi fati

Arbër Zeneli: Sllovenia kishte një rast dhe shënoi, luajtëm mirë – por na mungoi fati

Përfaqësuesja e Kosovës
Notat e lojtarëve: Kosova 0-1 Sllovenia, cili ishte më i miri i përballjes?

Notat e lojtarëve: Kosova 0-1 Sllovenia, cili ishte më i miri i përballjes?

Përfaqësuesja e Kosovës
Challandes nuk mendon se bëri zëvendësime të vonshme – i del në mbrojtje formacionit të tij

Challandes nuk mendon se bëri zëvendësime të vonshme – i del në mbrojtje formacionit të tij

Përfaqësuesja e Kosovës
Fidan Aliti: Tentuam të rikthehemi pas disfatës ndaj Maqedonisë së Veriut, por ky është futbolli

Fidan Aliti: Tentuam të rikthehemi pas disfatës ndaj Maqedonisë së Veriut, por ky është futbolli

Përfaqësuesja e Kosovës
Kosova nuk e merr rezultatin e dëshiruar – mposhtet nga Sllovenia

Kosova nuk e merr rezultatin e dëshiruar – mposhtet nga Sllovenia

Përfaqësuesja e Kosovës
Mbyllet pjesa e parë: Sllovenia shkon në pushim me epërsi ndaj Kosovës

Mbyllet pjesa e parë: Sllovenia shkon në pushim me epërsi ndaj Kosovës

Përfaqësuesja e Kosovës
Përkrahje e zjarrtë e ‘Dardanëve’ për Kosovën në takimin ndaj Sllovenisë

Përkrahje e zjarrtë e ‘Dardanëve’ për Kosovën në takimin ndaj Sllovenisë

Përfaqësuesja e Kosovës
Formacionet zyrtare: Challandes me ndryshime të mëdha te Kosova për takimin ndaj Sllovenisë

Formacionet zyrtare: Challandes me ndryshime të mëdha te Kosova për takimin ndaj Sllovenisë

Përfaqësuesja e Kosovës
Të gjitha detajet e ndeshjes Kosova 0-1 Sllovenia në Ligën e Kombeve

Të gjitha detajet e ndeshjes Kosova 0-1 Sllovenia në Ligën e Kombeve

Përfaqësuesja e Kosovës
Kosovë – Slloveni do të drejtohet nga gjyqtarë anglezë

Kosovë – Slloveni do të drejtohet nga gjyqtarë anglezë

Përfaqësuesja e Kosovës
Challandes pritet t’i bëjë disa ndryshime, formacioni i mundshëm i Kosovës ndaj Sllovenisë

Challandes pritet t’i bëjë disa ndryshime, formacioni i mundshëm i Kosovës ndaj Sllovenisë

Përfaqësuesja e Kosovës
Kosova luan sot në ‘Fadil Vokrri’ ndaj Sllovenisë

Kosova luan sot në ‘Fadil Vokrri’ ndaj Sllovenisë

Përfaqësuesja e Kosovës
Kosova mbajti stërvitjen e fundit para duelit me Slloveninë

Kosova mbajti stërvitjen e fundit para duelit me Slloveninë

Përfaqësuesja e Kosovës
Mbrojtësi i Sllovenisë, Stojanovic: Në Kosovë për fitore, kemi cilësi

Mbrojtësi i Sllovenisë, Stojanovic: Në Kosovë për fitore, kemi cilësi

Përfaqësueset
Sllovenia mban stërvitje në “Fadil Vokrri”, të pranishëm yje të futbollit si Oblak e Kurtic

Sllovenia mban stërvitje në “Fadil Vokrri”, të pranishëm yje të futbollit si Oblak e Kurtic

Përfaqësueset
Challandes flet për ndeshjen me Maqedoninë dhe sfidën e ardhshme ndaj Sllovenisë: Duhet të gjejmë zgjidhje për 30 metrat e fundit në sulm

Challandes flet për ndeshjen me Maqedoninë dhe sfidën e ardhshme ndaj Sllovenisë: Duhet të gjejmë zgjidhje për 30 metrat e fundit në sulm

Përfaqësuesja e Kosovës
Përzgjedhësi i Sllovenisë, Kek: Duhet cilësi dhe disiplinë që ta mposhtim Kosovën, pasi ata luajnë me krenari për vendin e tyre

Përzgjedhësi i Sllovenisë, Kek: Duhet cilësi dhe disiplinë që ta mposhtim Kosovën, pasi ata luajnë me krenari për vendin e tyre

Përfaqësueset