LAJMI I FUNDIT:

Përfaqësuesja e Kolumbisë

118 Artikuj

Rafael Borre hedh kandidaturën për ‘golin e vitit’, kolumbiani shtangu të gjithë me golin ndaj Japonisë

Rafael Borre hedh kandidaturën për ‘golin e vitit’, kolumbiani shtangu të gjithë me golin ndaj Japonisë

Përfaqësueset
Historia e tmerrshme e autogolit në Kampionatin Botëror që i kushtoi me ekzekutim një lojtari kolumbian

Historia e tmerrshme e autogolit në Kampionatin Botëror që i kushtoi me ekzekutim një lojtari kolumbian

Shkumbin Pireva
Yjet e mëdhenj të futbollit që nuk do të jenë në Kupën e Botës në Katar – Marca mes shumë yjeve zgjedh edhe sulmuesin e Kosovës

Yjet e mëdhenj të futbollit që nuk do të jenë në Kupën e Botës në Katar – Marca mes shumë yjeve zgjedh edhe sulmuesin e Kosovës

Përfaqësueset
Fanellat më të bukura të kombëtareve ndër vite: Spikasin ato të Brazilit, Anglisë, Holandës dhe Nigerisë

Fanellat më të bukura të kombëtareve ndër vite: Spikasin ato të Brazilit, Anglisë, Holandës dhe Nigerisë

Përfaqësueset
Pas aksidentit të tmerrshëm, vdes legjenda e Kolumbisë dhe Real Madridit

Pas aksidentit të tmerrshëm, vdes legjenda e Kolumbisë dhe Real Madridit

Ndërkombëtare
Salah, Haaland, Barella, Osmihen dhe shumë të tjerë: Kush janë yjet më të vlefshëm që mungojnë në Kupën e Botës?

Salah, Haaland, Barella, Osmihen dhe shumë të tjerë: Kush janë yjet më të vlefshëm që mungojnë në Kupën e Botës?

Përfaqësueset
Brazili mposht thellë Paraguain, Argjentina minimalisht Kolumbinë

Brazili mposht thellë Paraguain, Argjentina minimalisht Kolumbinë

Përfaqësueset
Tifozët e Liverpoolit mezi e presin transferimin e ri, Luis Diaz poshtëroi Fredin e Man Utd me një driblim të jashtëzakonsëm

Tifozët e Liverpoolit mezi e presin transferimin e ri, Luis Diaz poshtëroi Fredin e Man Utd me një driblim të jashtëzakonsëm

Ndërkombëtare
Neymari i zemëruar nga ndërhyrjet e kundërshtarëve konfrontohet me gjyqtarin kryesor, shpëton mrekullisht pa u ndëshkuar

Neymari i zemëruar nga ndërhyrjet e kundërshtarëve konfrontohet me gjyqtarin kryesor, shpëton mrekullisht pa u ndëshkuar

Përfaqësueset
Brazili fiton ndaj Kolumbisë dhe siguron kualifikimin në Kupën e Botës

Brazili fiton ndaj Kolumbisë dhe siguron kualifikimin në Kupën e Botës

Përfaqësueset
Argjentina rikthehet te fitoret, Brazili ndalet për herë të parë në kualifikime

Argjentina rikthehet te fitoret, Brazili ndalet për herë të parë në kualifikime

Ndërkombëtare
Pesë ekipe e mëdha kombëtare që rrezikojnë të mos marrin pjesë në Kupën e Botës 2022 – në mesin e tyre edhe kundërshtari i Kosovës

Pesë ekipe e mëdha kombëtare që rrezikojnë të mos marrin pjesë në Kupën e Botës 2022 – në mesin e tyre edhe kundërshtari i Kosovës

Përfaqësueset
‘Pse nuk vallëzon tash?’ – Yerry Mina sqaron se gjithçka që ndodhi me Messin në Copa America është lënë në fushë

‘Pse nuk vallëzon tash?’ – Yerry Mina sqaron se gjithçka që ndodhi me Messin në Copa America është lënë në fushë

Ndërkombëtare
Ndeshje spektakolare në Copa America, Kolumbia fiton vendin e tretë

Ndeshje spektakolare në Copa America, Kolumbia fiton vendin e tretë

Ndërkombëtare
Messi përkundër se i gjakosur në këmbë, arriti të përfundonte ndeshje jetike për Argjentinën

Messi përkundër se i gjakosur në këmbë, arriti të përfundonte ndeshje jetike për Argjentinën

Ndërkombëtare
Vrapimi i pabesueshëm individual i Messit ndaj Kolumbisë tregon se forca e tij fizike është e nënvlerësuar

Vrapimi i pabesueshëm individual i Messit ndaj Kolumbisë tregon se forca e tij fizike është e nënvlerësuar

Përfaqësueset
“Krenar dhe i lumtur, le të shkojmë për lavdi”, reagimi prej një kapiteni i Messit pas arritjes së finales në Copa America

“Krenar dhe i lumtur, le të shkojmë për lavdi”, reagimi prej një kapiteni i Messit pas arritjes së finales në Copa America

Përfaqësueset
Argjentina eliminon Kolumbinë përmes penalltive dhe kalon në finale të Kupës së Amerikës – aty ku e pret Brazili

Argjentina eliminon Kolumbinë përmes penalltive dhe kalon në finale të Kupës së Amerikës – aty ku e pret Brazili

Ndërkombëtare
Messi dhuron spektakël, Argjentina fiton me lehtësi dhe kalon në gjysmëfinale të Copa America

Messi dhuron spektakël, Argjentina fiton me lehtësi dhe kalon në gjysmëfinale të Copa America

Ndërkombëtare
Mësohen përballjet për çerekfinalen e Kupës së Amerikës

Mësohen përballjet për çerekfinalen e Kupës së Amerikës

Ndërkombëtare
Firmino ishte afër ta bënte asistimin e vitit, por Neymar godet vetëm shtyllën në ndeshjen ndaj Kolumbisë në Copa America

Firmino ishte afër ta bënte asistimin e vitit, por Neymar godet vetëm shtyllën në ndeshjen ndaj Kolumbisë në Copa America

Ndërkombëtare
Goli i Luis Diaz ndaj Brazilit në stilin ‘biçikletë’ po çmend të gjithë

Goli i Luis Diaz ndaj Brazilit në stilin ‘biçikletë’ po çmend të gjithë

Përfaqësueset
Brazili fiton me vështirësi dramën ndaj Kolumbisë, kalon tutje në Copa America

Brazili fiton me vështirësi dramën ndaj Kolumbisë, kalon tutje në Copa America

Përfaqësueset
Në ndeshjen e katër golave: Kolumbia i mori një pikë Argjentinës për kualifikimet e Kupës së Botës

Në ndeshjen e katër golave: Kolumbia i mori një pikë Argjentinës për kualifikimet e Kupës së Botës

Ndërkombëtare