LAJMI I FUNDIT:

Përfaqësuesja e Kamerunit

49 Artikuj

Del në pah ana e errët e Samuel Eto’o-s me fëmijët e tij

Del në pah ana e errët e Samuel Eto’o-s me fëmijët e tij

Ndërkombëtare
Çdo ekip që është kualifikuar deri më tani në “Katar 2022” dhe pesë vendet që ende nuk e kanë prerë biletën

Çdo ekip që është kualifikuar deri më tani në “Katar 2022” dhe pesë vendet që ende nuk e kanë prerë biletën

Driton Gajraku
Tifozët e futbollit që shpresojnë që kombëtarja e tyre të humbasë dhe të mos shkojë në Kampionatin Botëror të Katarit shkaku i një konflikti të brendshëm

Tifozët e futbollit që shpresojnë që kombëtarja e tyre të humbasë dhe të mos shkojë në Kampionatin Botëror të Katarit shkaku i një konflikti të brendshëm

Përfaqësueset
Andre Onana përfshihet në një aksident të tmerrshëm

Andre Onana përfshihet në një aksident të tmerrshëm

Serie A
Refuzoi ta pranonte si vajzën e tij, Eto’o humbet gjyqin

Refuzoi ta pranonte si vajzën e tij, Eto’o humbet gjyqin

Ndërkombëtare
Onana pranoi autogol të çuditshëm në ndeshjen për vendin e tretë në Kupën e Kombeve të Afrikës

Onana pranoi autogol të çuditshëm në ndeshjen për vendin e tretë në Kupën e Kombeve të Afrikës

Ndërkombëtare
Kameruni zë vendin e tretë në Kupën e Kombeve të Afrikës pas një rikthimi sensacional

Kameruni zë vendin e tretë në Kupën e Kombeve të Afrikës pas një rikthimi sensacional

Përfaqësueset
Salah tregon anën e tij ‘agresive’, ofendoi dhe u përplas verbalisht me gjyqtarin e ndeshjes ndaj Kamerunit

Salah tregon anën e tij ‘agresive’, ofendoi dhe u përplas verbalisht me gjyqtarin e ndeshjes ndaj Kamerunit

Përfaqësueset
Egjipti i Salahut eliminon Kamerunin pas penalltive – kalon në finalen e Kupës së Kombeve të Afrikës

Egjipti i Salahut eliminon Kamerunin pas penalltive – kalon në finalen e Kupës së Kombeve të Afrikës

Përfaqësueset
Kameruni mposht Gambinë dhe kalon në gjysmëfinale të Kupës së Kombeve të Afrikës

Kameruni mposht Gambinë dhe kalon në gjysmëfinale të Kupës së Kombeve të Afrikës

Përfaqësueset
Raste të shumta me COVID-19, mbrojtësi filloi lojën si portier në Kupën e Afrikës dhe bëhet viral me pritjet e tij fantastike

Raste të shumta me COVID-19, mbrojtësi filloi lojën si portier në Kupën e Afrikës dhe bëhet viral me pritjet e tij fantastike

Ndërkombëtare
Kameruni mposht Komoret dhe vazhdon në çerekfinale

Kameruni mposht Komoret dhe vazhdon në çerekfinale

Përfaqësueset
Kupa e Kombeve të Afrikës “AFCON 2021”: Ekipet dhe lojtarët që duhet shikuar, nisja, përfundimi dhe gjithçka që duhet dini

Kupa e Kombeve të Afrikës “AFCON 2021”: Ekipet dhe lojtarët që duhet shikuar, nisja, përfundimi dhe gjithçka që duhet dini

Përfaqësueset
Pesë vjet karriere si trajner, Seedorf shkarkohet për herë të katërt

Pesë vjet karriere si trajner, Seedorf shkarkohet për herë të katërt

Përfaqësueset
Alex Song flet për vitin e tij të tmerrshëm të kaluar në Rubin Kazan: Nuk kisha banesë, jetoja në fushën e stërvitjes – gjithë jeta ime ishin kompjuteri dhe telefoni

Alex Song flet për vitin e tij të tmerrshëm të kaluar në Rubin Kazan: Nuk kisha banesë, jetoja në fushën e stërvitjes – gjithë jeta ime ishin kompjuteri dhe telefoni

Ligat tjera
Seedorf emërohet trajner i Kamerunit, Kluivert ndihmës i tij

Seedorf emërohet trajner i Kamerunit, Kluivert ndihmës i tij

Përfaqësueset
Gjermania mposht Kamerunin, kualifikohet si e para në Grupin B (Video)

Gjermania mposht Kamerunin, kualifikohet si e para në Grupin B (Video)

Përfaqësueset
Supergoli i Demirbayt kalon Gjermaninë në epërsi ndaj Kamerunit (Video)

Supergoli i Demirbayt kalon Gjermaninë në epërsi ndaj Kamerunit (Video)

Përfaqësueset
Kameruni dhe Australia ndahen baras, marrin pikët e para në Kupën e Konfederatave (Video)

Kameruni dhe Australia ndahen baras, marrin pikët e para në Kupën e Konfederatave (Video)

Ndërkombëtare
Kili i fortë për Kamerunin në Kupën e Konfederatave (Video)

Kili i fortë për Kamerunin në Kupën e Konfederatave (Video)

Përfaqësueset
Kosova nuk do të luajë me Kamerunin!?

Kosova nuk do të luajë me Kamerunin!?

Përfaqësuesja e Kosovës
Këto janë kombëtaret afrikane që e kanë fituar më së shumti Kupën e Kombeve (Foto)

Këto janë kombëtaret afrikane që e kanë fituar më së shumti Kupën e Kombeve (Foto)

Përfaqësueset
Rikthim fantastik në finale, Kameruni pas 15 viteve sundon Afrikën (Video)

Rikthim fantastik në finale, Kameruni pas 15 viteve sundon Afrikën (Video)

Ndërkombëtare
Kamerun – Egjipt, finalja e Kupës së Afrikës

Kamerun – Egjipt, finalja e Kupës së Afrikës

Ndërkombëtare