LAJMI I FUNDIT:

Përfaqësuesja e Kamerunit

46 Artikuj

PSG dhe Marseille në zi, ndërron jetë ish-mesfushori kamerunas Modeste M’Bami

PSG dhe Marseille në zi, ndërron jetë ish-mesfushori kamerunas Modeste M’Bami

Ligue 1
Eto’o urdhëroi testimin e moshës, shkon në 32 numri i lojtarëve të Kamerunit që dështojnë në teste

Eto’o urdhëroi testimin e moshës, shkon në 32 numri i lojtarëve të Kamerunit që dështojnë në teste

Ndërkombëtare
Kishte probleme me trajnerin, Onana pensionohet nga Përfaqësuesja e Kamerunit

Kishte probleme me trajnerin, Onana pensionohet nga Përfaqësuesja e Kamerunit

Serie A
Nga Ramos te Fernandes, Gakpo dhe Gvardiol – cilët lojtarë e kanë dyfishuar apo edhe më shumë çmimin e tyre në Kupën e Botës?

Nga Ramos te Fernandes, Gakpo dhe Gvardiol – cilët lojtarë e kanë dyfishuar apo edhe më shumë çmimin e tyre në Kupën e Botës?

Përfaqësueset
Kameruni mposht Brazilin, por kjo nuk i mjaftoi

Kameruni mposht Brazilin, por kjo nuk i mjaftoi

Përfaqësueset
Kameruni luan ndaj Brazilit, formacionet zyrtare

Kameruni luan ndaj Brazilit, formacionet zyrtare

Përfaqësueset
Historia e jashtëzakonshme e trajnerit të Kamerunit, Rigobert Song: Nga 40 raste si i tij, 30 vdesin

Historia e jashtëzakonshme e trajnerit të Kamerunit, Rigobert Song: Nga 40 raste si i tij, 30 vdesin

Përfaqësueset
“Këtu nuk je tek Ajaxi” – çfarë ndodhi saktësisht me Andre Onanan te Kameruni

“Këtu nuk je tek Ajaxi” – çfarë ndodhi saktësisht me Andre Onanan te Kameruni

Përfaqësueset
Formacioni më i mirë i raundit të dytë të ndeshjeve në fazën e grupeve në “Katar 2022”

Formacioni më i mirë i raundit të dytë të ndeshjeve në fazën e grupeve në “Katar 2022”

Përfaqësueset
Skandal te Kameruni: Andre Onana dhe selektori Song konfrontohen për stilin e lojës

Skandal te Kameruni: Andre Onana dhe selektori Song konfrontohen për stilin e lojës

Përfaqësueset
Shaqiri pas fitores ndaj Kamerunit: Detyra e parë është përmbushur, por tani duhet të përmirësohemi

Shaqiri pas fitores ndaj Kamerunit: Detyra e parë është përmbushur, por tani duhet të përmirësohemi

Përfaqësueset
Zvicra e shqiptarëve fillon për mrekulli Kupën e Botës, mposht Kamerunin me asistimin e Xherdan Shaqirit

Zvicra e shqiptarëve fillon për mrekulli Kupën e Botës, mposht Kamerunin me asistimin e Xherdan Shaqirit

Ndërkombëtare
Xherdan Shaqiri asiston, Embolo shënon golin e epërsisë ndaj Kamerunit

Xherdan Shaqiri asiston, Embolo shënon golin e epërsisë ndaj Kamerunit

Përfaqësueset
Zvicra luan ndeshjen e parë në Botëror ndaj Kamerunit, Xhaka dhe Shaqiri nga minuta e parë – formacionet zyrtare

Zvicra luan ndeshjen e parë në Botëror ndaj Kamerunit, Xhaka dhe Shaqiri nga minuta e parë – formacionet zyrtare

Ndërkombëtare
Pesë befasitë tronditëse dhe më të mëdha të Kampionatit Botëror: Argjentinë-Arabi Saudite futet në ketë mes, por nuk është më e madhja

Pesë befasitë tronditëse dhe më të mëdha të Kampionatit Botëror: Argjentinë-Arabi Saudite futet në ketë mes, por nuk është më e madhja

Përfaqësueset
Grupi ku gjendet Zvicra është më i vështiri i këtij Kampionati Botëror

Grupi ku gjendet Zvicra është më i vështiri i këtij Kampionati Botëror

Përfaqësueset
Fanellat më të bukura të kombëtareve ndër vite: Spikasin ato të Brazilit, Anglisë, Holandës dhe Nigerisë

Fanellat më të bukura të kombëtareve ndër vite: Spikasin ato të Brazilit, Anglisë, Holandës dhe Nigerisë

Përfaqësueset
Eto’o me parashikim të guximshëm se kush do ta fitojë Kupën e Botës në Katar

Eto’o me parashikim të guximshëm se kush do ta fitojë Kupën e Botës në Katar

Përfaqësueset
Datat, oraret, stadiumet dhe gjithçka tjetër që duhet t’i dini për 64 ndeshjet e Kupës së Botës që zhvillohet në Katar

Datat, oraret, stadiumet dhe gjithçka tjetër që duhet t’i dini për 64 ndeshjet e Kupës së Botës që zhvillohet në Katar

Driton Gajraku
Konfirmohet lajmi i tmerrshëm për lojtarët afrikanë që luajnë në Evropë: Kupa e Kombeve shtyhet për gjashtë muaj

Konfirmohet lajmi i tmerrshëm për lojtarët afrikanë që luajnë në Evropë: Kupa e Kombeve shtyhet për gjashtë muaj

Ndërkombëtare
Nuk ndalojnë lajmet e hidhura për Samuel Eto’o-n: Dënohet me 22 muaj burgim me kusht për shkak të evazionit fiskal

Nuk ndalojnë lajmet e hidhura për Samuel Eto’o-n: Dënohet me 22 muaj burgim me kusht për shkak të evazionit fiskal

Ndërkombëtare
Del në pah ana e errët e Samuel Eto’o-s me fëmijët e tij

Del në pah ana e errët e Samuel Eto’o-s me fëmijët e tij

Ndërkombëtare
Çdo ekip që është kualifikuar deri më tani në “Katar 2022” dhe pesë vendet që ende nuk e kanë prerë biletën

Çdo ekip që është kualifikuar deri më tani në “Katar 2022” dhe pesë vendet që ende nuk e kanë prerë biletën

Driton Gajraku
Tifozët e futbollit që shpresojnë që kombëtarja e tyre të humbasë dhe të mos shkojë në Kampionatin Botëror të Katarit shkaku i një konflikti të brendshëm

Tifozët e futbollit që shpresojnë që kombëtarja e tyre të humbasë dhe të mos shkojë në Kampionatin Botëror të Katarit shkaku i një konflikti të brendshëm

Përfaqësueset