LAJMI I FUNDIT:

Përfaqësuesja e Izraelit

238 Artikuj

Himni izraelit është fishkëllyer në fillim të turneut olimpik, kishte mesazh nga tribunat edhe për Palestinën

Himni izraelit është fishkëllyer në fillim të turneut olimpik, kishte mesazh nga tribunat edhe për Palestinën

Përfaqësueset
FIFA merr vlerësimin e analizës së pavarur ligjore: Izraeli duhet të pezullohet nga aktivitetet e futbollit

FIFA merr vlerësimin e analizës së pavarur ligjore: Izraeli duhet të pezullohet nga aktivitetet e futbollit

Ndërkombëtare
FIFA mund të përjashtojë Izraelin të premten, për shkak të Palestinës

FIFA mund të përjashtojë Izraelin të premten, për shkak të Palestinës

Ndërkombëtare
FFK ka marr dënime me mijëra euro nga UEFA për ndeshjet me Izraelin, Bjellorusinë dhe Zvicrën

FFK ka marr dënime me mijëra euro nga UEFA për ndeshjet me Izraelin, Bjellorusinë dhe Zvicrën

Përfaqësuesja e Kosovës
Plotë 12 federata nga Lindja e Mesme kërkojnë pezullimin e Izraelit nga aktivitetet e futbollit

Plotë 12 federata nga Lindja e Mesme kërkojnë pezullimin e Izraelit nga aktivitetet e futbollit

Përfaqësueset
Puma i jep fund sponsorizimit të kombëtareve të futbollit të Izraelit dhe Serbisë

Puma i jep fund sponsorizimit të kombëtareve të futbollit të Izraelit dhe Serbisë

Ndërkombëtare
Hidhet shorti i ndeshjeve “play-off” për Kampionatin Evropian ‘Gjermani 2024’

Hidhet shorti i ndeshjeve “play-off” për Kampionatin Evropian ‘Gjermani 2024’

Premier League
Kosova U21 arrin fitoren të rëndësishme ndaj Izraelit në kualifikimet për ‘Euro 2025’

Kosova U21 arrin fitoren të rëndësishme ndaj Izraelit në kualifikimet për ‘Euro 2025’

Përfaqësuesja e Kosovës
Kosova U21 pret Izraelin në stadiumin ‘Zahir Pajaziti’, kërkohet fitorja e dytë

Kosova U21 pret Izraelin në stadiumin ‘Zahir Pajaziti’, kërkohet fitorja e dytë

Përfaqësuesja e Kosovës
Në takimin me Poloninë, izraelitët mbajtën një minutë heshtje për viktimat e tyre pavarësisht ndalimit të UEFA-s

Në takimin me Poloninë, izraelitët mbajtën një minutë heshtje për viktimat e tyre pavarësisht ndalimit të UEFA-s

Ndërkombëtare
Në minutat e fundit, Zvicra lëshoi nga dora kualifikimin për në Euro 2024 ndaj Izraelit – tani e kërkon ndaj Kosovës dhe Rumanisë

Në minutat e fundit, Zvicra lëshoi nga dora kualifikimin për në Euro 2024 ndaj Izraelit – tani e kërkon ndaj Kosovës dhe Rumanisë

Përfaqësueset
Izraelitët tronditën botën përpara ndeshjes me Zvicrën, duke u shfaqur në konferencë për media një atlete të një fëmije

Izraelitët tronditën botën përpara ndeshjes me Zvicrën, duke u shfaqur në konferencë për media një atlete të një fëmije

Përfaqësueset
UEFA hap procedurë për fishkëllimat e dardanëve në ndeshjen Kosovë-Izrael

UEFA hap procedurë për fishkëllimat e dardanëve në ndeshjen Kosovë-Izrael

Përfaqësuesja e Kosovës
Lumbardh Dellova, Ilir Krasniqi dhe Qëndrim Zyba gati për hapin tjetër në karrierën e tyre

Lumbardh Dellova, Ilir Krasniqi dhe Qëndrim Zyba gati për hapin tjetër në karrierën e tyre

Shkumbin Pireva
Para ndeshjes me Kosovën, lojtarët e Izraelit shfaqën një shenjë të pazakontë me duar

Para ndeshjes me Kosovën, lojtarët e Izraelit shfaqën një shenjë të pazakontë me duar

Përfaqësuesja e Kosovës
Musliu: Vuçiq planifikoi të shkaktonte incident ndërkombëtar në ndeshjen Kosovë-Izrael, por dështoi

Musliu: Vuçiq planifikoi të shkaktonte incident ndërkombëtar në ndeshjen Kosovë-Izrael, por dështoi

Kosovë
Kapiteni i Izraelit shpërthen pas humbjes nga Kosova: Terreni i fushës dukej si stallë e derrave

Kapiteni i Izraelit shpërthen pas humbjes nga Kosova: Terreni i fushës dukej si stallë e derrave

Ndërkombëtare
Gliha lavdëron lojtarët e Kosovës që i aktivizoi ndaj Izraelit

Gliha lavdëron lojtarët e Kosovës që i aktivizoi ndaj Izraelit

Përfaqësuesja e Kosovës
Milot Rashica thotë se është mëkat që Kosova nuk po kualifikohet në Euro 2024

Milot Rashica thotë se është mëkat që Kosova nuk po kualifikohet në Euro 2024

Përfaqësueset
Notat e lojtarëve: Kosovë 1-0 Izrael, shkëlqen Rashica

Notat e lojtarëve: Kosovë 1-0 Izrael, shkëlqen Rashica

Përfaqësueset
Përkundër mungesave kyçe, Kosova triumfon ndaj Izraelit

Përkundër mungesave kyçe, Kosova triumfon ndaj Izraelit

Përfaqësueset
Tifozët e Kosovës fishkëllejnë himnin e Izraelit

Tifozët e Kosovës fishkëllejnë himnin e Izraelit

Përfaqësuesja e Kosovës
Arrestohen dy persona para ndeshjes Kosovë – Izrael

Arrestohen dy persona para ndeshjes Kosovë – Izrael

Përfaqësuesja e Kosovës
Formacionet zyrtare: Kosova me mungesa kyçe ndaj Izraelit

Formacionet zyrtare: Kosova me mungesa kyçe ndaj Izraelit

Përfaqësuesja e Kosovës


mob5