LAJMI I FUNDIT:

Përfaqësuesja e Italisë

1290 Artikuj

FIFA publikon renditjen e re për Përfaqësuese: Brazili e para, Kosova dhe Shqipëria nuk ndryshojnë vend

FIFA publikon renditjen e re për Përfaqësuese: Brazili e para, Kosova dhe Shqipëria nuk ndryshojnë vend

Ndërkombëtare
Jorginho: Nuk kisha interesim ta shikoja Kampionatin Botëror

Jorginho: Nuk kisha interesim ta shikoja Kampionatin Botëror

Përfaqësueset
Kampioni më efikas i botës në histori ishte Italia e Paolo Rossit në vitin 1982

Kampioni më efikas i botës në histori ishte Italia e Paolo Rossit në vitin 1982

Përfaqësueset
Messi barazon rekordin historik të Matthaus në Kupën e Botës, finalja e bën të parin argjentinasin

Messi barazon rekordin historik të Matthaus në Kupën e Botës, finalja e bën të parin argjentinasin

Përfaqësueset
Italia jashtë Botërorit 2022, Marco Verratti e kapërcen zhgënjimin duke u relaksuar në pushime me të dashurën në Miami

Italia jashtë Botërorit 2022, Marco Verratti e kapërcen zhgënjimin duke u relaksuar në pushime me të dashurën në Miami

Yjet
Kështu dukej grupi më dramatik ndonjëherë në Kupën e Botës, të gjitha skuadrat kishin të njëjtat pikë

Kështu dukej grupi më dramatik ndonjëherë në Kupën e Botës, të gjitha skuadrat kishin të njëjtat pikë

Përfaqësueset
Pesë befasitë tronditëse dhe më të mëdha të Kampionatit Botëror: Argjentinë-Arabi Saudite futet në ketë mes, por nuk është më e madhja

Pesë befasitë tronditëse dhe më të mëdha të Kampionatit Botëror: Argjentinë-Arabi Saudite futet në ketë mes, por nuk është më e madhja

Përfaqësueset
“Mallkimi” i Kampionatit Botëror: A do të jetë Franca viktima e radhës?

“Mallkimi” i Kampionatit Botëror: A do të jetë Franca viktima e radhës?

Driton Gajraku
Tifozët e Napolit pranojnë humbjen dhe rrëmbimin e ‘transit’ në Shqipëri nga Plisat

Tifozët e Napolit pranojnë humbjen dhe rrëmbimin e ‘transit’ në Shqipëri nga Plisat

Ndërkombëtare
E ardhmja e ndritur e kombëtares italiane, ndaj Shqipërisë ishin të grumbulluar 13 futbollistë nën moshën 23 vjeçare

E ardhmja e ndritur e kombëtares italiane, ndaj Shqipërisë ishin të grumbulluar 13 futbollistë nën moshën 23 vjeçare

Serie A
Nga Maracanazo në Mineirazo dhe “Dora e Zotit” – ndeshjet më të paharrueshme në historinë e Kupës së Botës

Nga Maracanazo në Mineirazo dhe “Dora e Zotit” – ndeshjet më të paharrueshme në historinë e Kupës së Botës

Shkumbin Pireva
Simone Pafundi bëhet debutuesi më i ri i Italisë në më shumë se 100 vjet

Simone Pafundi bëhet debutuesi më i ri i Italisë në më shumë se 100 vjet

Përfaqësueset
Pamje nga përleshja e Plisave me tifozët e Italisë, përkrahësit e Prishtinës dalin fitimtar duke ua rrëmbyer ‘transin’ napolitanëve

Pamje nga përleshja e Plisave me tifozët e Italisë, përkrahësit e Prishtinës dalin fitimtar duke ua rrëmbyer ‘transin’ napolitanëve

Shkumbin Pireva
Bare flet për kacafytjen që kishte me Verrattin në mes të ndeshjes

Bare flet për kacafytjen që kishte me Verrattin në mes të ndeshjes

Kombëtarja e Shqipërisë
Mancini: Komplimente Shqipërisë, bëri një ndeshje të mirë

Mancini: Komplimente Shqipërisë, bëri një ndeshje të mirë

Kombëtarja e Shqipërisë
Ismajli: Luajtëm një ndeshje të madhe, e prisja një gol ndaj Italisë

Ismajli: Luajtëm një ndeshje të madhe, e prisja një gol ndaj Italisë

Kombëtarja e Shqipërisë
Italia fiton me përmbysje ndaj Shqipërisë që krijoi shumë, goli i Ismajlit nuk mjaftoi

Italia fiton me përmbysje ndaj Shqipërisë që krijoi shumë, goli i Ismajlit nuk mjaftoi

Kombëtarja e Shqipërisë
Tre gola në pjesën e parë në ndeshjen Shqipëri – Itali, golit të Ismjalit iu përgjigjën italianët me dy të tjerë

Tre gola në pjesën e parë në ndeshjen Shqipëri – Itali, golit të Ismjalit iu përgjigjën italianët me dy të tjerë

Kombëtarja e Shqipërisë
Formacionet zyrtare, Shqipëri – Itali: Dy skuadrat luajnë me lojtarët më të mirë

Formacionet zyrtare, Shqipëri – Itali: Dy skuadrat luajnë me lojtarët më të mirë

Kombëtarja e Shqipërisë
Kush mund të luajë nga fillimi dhe skema që pritet ta përdorë Mancini ndaj Shqipërisë

Kush mund të luajë nga fillimi dhe skema që pritet ta përdorë Mancini ndaj Shqipërisë

Përfaqësueset
Formacioni i mundshëm i Shqipërisë ndaj Italisë: Reja pritet të përdorë skema të reja

Formacioni i mundshëm i Shqipërisë ndaj Italisë: Reja pritet të përdorë skema të reja

Kombëtarja e Shqipërisë
Mancini thotë se Italia e meritonte të ishte në “Katar 2022”, flet edhe për miqësoren e sotme ndaj Shqipërisë

Mancini thotë se Italia e meritonte të ishte në “Katar 2022”, flet edhe për miqësoren e sotme ndaj Shqipërisë

Përfaqësueset
Ekranet televizive të rezervuara për ndeshjen miqësore të Kosovës dhe atë të Shqipërisë

Ekranet televizive të rezervuara për ndeshjen miqësore të Kosovës dhe atë të Shqipërisë

Përfaqësueset
Yjet e mëdhenj të futbollit që nuk do të jenë në Kupën e Botës në Katar – Marca mes shumë yjeve zgjedh edhe sulmuesin e Kosovës

Yjet e mëdhenj të futbollit që nuk do të jenë në Kupën e Botës në Katar – Marca mes shumë yjeve zgjedh edhe sulmuesin e Kosovës

Përfaqësueset