LAJMI I FUNDIT:

Përdhunimi

45 Artikuj

Izraeli dëshiron të vrasë përbindëshin në fqinjësi, por bombardimi vdekjeprurës po e ushqen atë

Izraeli dëshiron të vrasë përbindëshin në fqinjësi, por bombardimi vdekjeprurës po e ushqen atë

Jonathan Freedland
Simptomat pas marrjes së drogës për përdhunim: trullos dhe shuan kujtesën

Simptomat pas marrjes së drogës për përdhunim: trullos dhe shuan kujtesën

Këshilla mjekësore
OKB miraton rezolutën ‘historike’ për drejtësi, për të mbijetuarat e përdhunimit

OKB miraton rezolutën ‘historike’ për drejtësi, për të mbijetuarat e përdhunimit

Nga Bota
Kurti kërkon dënim meritor për dhunuesit e 11-vjeçares: Dhuna ndaj grave dhe vajzave është çështje e sigurisë publike

Kurti kërkon dënim meritor për dhunuesit e 11-vjeçares: Dhuna ndaj grave dhe vajzave është çështje e sigurisë publike

Sociale
Vajza e Alec Baldwin rrëfen se është përdhunuar si adoleshente: Ajo ngjarje e ndryshoi tërësisht rrjedhën e jetës sime

Vajza e Alec Baldwin rrëfen se është përdhunuar si adoleshente: Ajo ngjarje e ndryshoi tërësisht rrjedhën e jetës sime

Po Flitet
Çfarë ndodh në trup kur dikush hedh “diçka” në pijen tuaj: “Zgjohen dhe nuk e dinë se çfarë ka ndodhur”

Çfarë ndodh në trup kur dikush hedh “diçka” në pijen tuaj: “Zgjohen dhe nuk e dinë se çfarë ka ndodhur”

Këshilla mjekësore
Domosdoshmëria e hetimit penal në vendimin për përdhunuesin e 15 vjeçares

Domosdoshmëria e hetimit penal në vendimin për përdhunuesin e 15 vjeçares

Drejtësi
Paradokset e Perëndimit, deri në vitet 1980-‘90: Përdhunimet e ligjshme të grave në Evropë!

Paradokset e Perëndimit, deri në vitet 1980-‘90: Përdhunimet e ligjshme të grave në Evropë!

Fakte
Rrëfimi i 17-vjeçarit: Dy burra m’i hoqën vetullat dhe më veshën si femër, vinin klientë për marrdhënie seksuale në Gërmi

Rrëfimi i 17-vjeçarit: Dy burra m’i hoqën vetullat dhe më veshën si femër, vinin klientë për marrdhënie seksuale në Gërmi

Kosovë
Mungesa e emocionit në pikturën “Judita pret kokën e Holofernesit”

Mungesa e emocionit në pikturën “Judita pret kokën e Holofernesit”

Piktura
E rrallë: Zbuluan veprimin e tmerrshëm të tij, prindërit britanikë e dërgojnë djalin e tyre në polici

E rrallë: Zbuluan veprimin e tmerrshëm të tij, prindërit britanikë e dërgojnë djalin e tyre në polici

Nga Bota
Babai e abuzoi seksualisht, e bija hakmerret pas dy dekadash – i bën atë që s’ia merrte mendja dhe e vret

Babai e abuzoi seksualisht, e bija hakmerret pas dy dekadash – i bën atë që s’ia merrte mendja dhe e vret

Nga Bota
U abuzua seksualisht, u rrah gati në vdekje – adoleshentja braziliane thyen heshtjen, tregon detajet se si i mbijetoi rrëmbimit

U abuzua seksualisht, u rrah gati në vdekje – adoleshentja braziliane thyen heshtjen, tregon detajet se si i mbijetoi rrëmbimit

Nga Bota
Shqipëri, babai mostër abuzoi seksualisht me vajzën e vet, për tri vite rresht

Shqipëri, babai mostër abuzoi seksualisht me vajzën e vet, për tri vite rresht

Shqipëri
Polici i dyshuar për dhunimin e 16-vjeçares nga Drenasi, në listën e invalidëve të rrejshëm

Polici i dyshuar për dhunimin e 16-vjeçares nga Drenasi, në listën e invalidëve të rrejshëm

Kosovë
Rasti i Kavajës, qindra njerëz marshojnë në heshtje në Tiranë

Rasti i Kavajës, qindra njerëz marshojnë në heshtje në Tiranë

Shqipëri
Përdhunimi i 13-vjeçares, vëllai i të arrestuarit: Mu shtri para këmbëve, u betua që s’ka bërë gjë (Video)

Përdhunimi i 13-vjeçares, vëllai i të arrestuarit: Mu shtri para këmbëve, u betua që s’ka bërë gjë (Video)

Shqipëri
Rrëfimi i gruas nga Ruanda: Më detyruan të martohem me njeriun e infektuar me HIV

Rrëfimi i gruas nga Ruanda: Më detyruan të martohem me njeriun e infektuar me HIV

Nga Bota
Shkak përdhunimi i një 17-vjeçareje, deputetja irlandeze hap një palë tanga gjatë një seance parlamentare (Video)

Shkak përdhunimi i një 17-vjeçareje, deputetja irlandeze hap një palë tanga gjatë një seance parlamentare (Video)

Nga Bota
Nënkomisari i Policisë: Djali i deputetit socialist përdhunoi vajzën, mua më kërcënuan me armë (Video)

Nënkomisari i Policisë: Djali i deputetit socialist përdhunoi vajzën, mua më kërcënuan me armë (Video)

Shqipëri
Pogradec, për 15-vjeçaren e përdhunuar nga fqinji 55-vjeçar, vetëm “mbështetje emocionale” (Video)

Pogradec, për 15-vjeçaren e përdhunuar nga fqinji 55-vjeçar, vetëm “mbështetje emocionale” (Video)

Shqipëri
E mitura rrëfen tmerrin që përjetoi për pesë vjet rresht si viktimë e përdhunimit

E mitura rrëfen tmerrin që përjetoi për pesë vjet rresht si viktimë e përdhunimit

Kosovë
Zbulohet taksisti shqiptar që përdhunoi dy vajza në Itali

Zbulohet taksisti shqiptar që përdhunoi dy vajza në Itali

Kronika e Zezë
Strumicë, tentoi pesë përdhunime, kallëzohet penalisht një i ri

Strumicë, tentoi pesë përdhunime, kallëzohet penalisht një i ri

Lirim Shabani