LAJMI I FUNDIT:

PDK

4833 Artikuj

Krasniqi për takimin me Escobarin: Do të jetë ditë ogurzezë për Kosovën nëse SHBA përdor zyrtarisht fjalën “sanksion”

Krasniqi për takimin me Escobarin: Do të jetë ditë ogurzezë për Kosovën nëse SHBA përdor zyrtarisht fjalën “sanksion”

Politikë
Krasniqi: Asnjëherë s’i kam parë më të shqetësuar e zhgënjyer ndërkombëtarët

Krasniqi: Asnjëherë s’i kam parë më të shqetësuar e zhgënjyer ndërkombëtarët

Kosovë
Pajaziti për situatën në veri: Kurti hyri në zinxhir të veprimeve të gabueshme

Pajaziti për situatën në veri: Kurti hyri në zinxhir të veprimeve të gabueshme

Kosovë
Krasniqi në veri: Shqiptarët po përballen me sfida, Zeqiri dhe Peci po kontribuojnë për paqen

Krasniqi në veri: Shqiptarët po përballen me sfida, Zeqiri dhe Peci po kontribuojnë për paqen

Kosovë
Opozita në Prishtinë thërret seancë të jashtëzakonshme, kërkon shkarkimin e aksionarëve në ndërmarrjet publike

Opozita në Prishtinë thërret seancë të jashtëzakonshme, kërkon shkarkimin e aksionarëve në ndërmarrjet publike

Komunat
Tahiri i PDK-së: Kurti e ka reduktuar sovranitetin e shtetit të Kosovës në oborret e katër komunave

Tahiri i PDK-së: Kurti e ka reduktuar sovranitetin e shtetit të Kosovës në oborret e katër komunave

Kosovë
Krasniqi: Turistët po anulojnë vizitat në Kosovë, kanë frikë se është situata si në Ukrainë

Krasniqi: Turistët po anulojnë vizitat në Kosovë, kanë frikë se është situata si në Ukrainë

Kosovë
VV prishi koalicionin me PDK-në në Gjilan, Haziri: LDK do të jetë opozitë agresive

VV prishi koalicionin me PDK-në në Gjilan, Haziri: LDK do të jetë opozitë agresive

Komunat
Krasniqi takon ambasadorin Hovenier: Raporti i Kosovës me SHBA-në është i shenjtë

Krasniqi takon ambasadorin Hovenier: Raporti i Kosovës me SHBA-në është i shenjtë

Kosovë
Opozita kërkon raportimin e Kurtit për veriun, PDK: Nuk do të qëndrojmë duarkryq

Opozita kërkon raportimin e Kurtit për veriun, PDK: Nuk do të qëndrojmë duarkryq

Kosovë
Prishet koalicioni i VV-së me PDK-në në Gjilan, Hyseni tregon arsyen

Prishet koalicioni i VV-së me PDK-në në Gjilan, Hyseni tregon arsyen

Komunat
Krasniqi fton presidenten dhe kryeministrin që të mbledhin urgjentisht Këshillin e Sigurisë së Kosovës

Krasniqi fton presidenten dhe kryeministrin që të mbledhin urgjentisht Këshillin e Sigurisë së Kosovës

Politikë
​Opozita kërkon përfshirjen e veteranëve në pagën minimale, Murati shprehet kundër

​Opozita kërkon përfshirjen e veteranëve në pagën minimale, Murati shprehet kundër

Ekonomi
PDK e shqetësuar thellë për tensionet në komunat veriore, kërkon nga Qeveria koordinim me ndërkombëtarët

PDK e shqetësuar thellë për tensionet në komunat veriore, kërkon nga Qeveria koordinim me ndërkombëtarët

Kosovë
Ministrja Hajdari, Reçicës: E kam ndal klientelën tuaj në MINT

Ministrja Hajdari, Reçicës: E kam ndal klientelën tuaj në MINT

Të Tjera
Tahiri: Kërkesa për shkarkimin e ministres Hajdari është legjitime dhe e mirëqenë

Tahiri: Kërkesa për shkarkimin e ministres Hajdari është legjitime dhe e mirëqenë

Të Tjera
Kusari-Lila kërkon që PDK-ja të tërheqë rezolutën për gjendjen në Ministrinë e Tregtisë

Kusari-Lila kërkon që PDK-ja të tërheqë rezolutën për gjendjen në Ministrinë e Tregtisë

Të Tjera
Shala: Dikush nga Qeveria Kurti po i mbulon aferat milionëshe të MINT-it

Shala: Dikush nga Qeveria Kurti po i mbulon aferat milionëshe të MINT-it

Të Tjera
“Vuçiqit i konvenon të mbajë veriun me incidente” – deklaratat e deputetit të PDK-së për situatën e sigurisë

“Vuçiqit i konvenon të mbajë veriun me incidente” – deklaratat e deputetit të PDK-së për situatën e sigurisë

Kosovë
Krasniqi pas zgjedhjes së Aliut anëtare në KPM: Qeveria po synon kapjen e mediave

Krasniqi pas zgjedhjes së Aliut anëtare në KPM: Qeveria po synon kapjen e mediave

Politikë
Situata në veri, Qalaj: Vuçiqit i konvenon që ta mbajë veriun me incidente, ndoshta dhe me vdekje

Situata në veri, Qalaj: Vuçiqit i konvenon që ta mbajë veriun me incidente, ndoshta dhe me vdekje

Kosovë
Situata e sigurisë në veri, Qalaj: Që nga shtatori i vitit të kaluar është mjaft e tensionuar

Situata e sigurisë në veri, Qalaj: Që nga shtatori i vitit të kaluar është mjaft e tensionuar

Kosovë
Krasniqi për ikjen e qytetarëve: Ka humbje të besimit në mundësitë që ofron Kosova

Krasniqi për ikjen e qytetarëve: Ka humbje të besimit në mundësitë që ofron Kosova

Kosovë
Krasniqi: Qeveria po u bën presion kryetarëve të rinj në veri që të ndërrohet vendi dhe data e betimit

Krasniqi: Qeveria po u bën presion kryetarëve të rinj në veri që të ndërrohet vendi dhe data e betimit

Politikë