LAJMI I FUNDIT:

Paskal Milo

20 Artikuj

Milo për situatën në veri të Kosovës: Serbia e di që s’lufton dot me shqiptarët

Milo për situatën në veri të Kosovës: Serbia e di që s’lufton dot me shqiptarët

Shqipëri
“Të pamend, injorantë”, Milo përgjigje kritikëve të luftës Nacional-Çlirimtare të Shqipërisë

“Të pamend, injorantë”, Milo përgjigje kritikëve të luftës Nacional-Çlirimtare të Shqipërisë

Shqipëri
Pavarësia e Shqipërisë dhe ajo e Kosovës në një vështrim krahasues

Pavarësia e Shqipërisë dhe ajo e Kosovës në një vështrim krahasues

Opinione
Dinamika e marrëdhënieve shqiptaro-amerikane

Dinamika e marrëdhënieve shqiptaro-amerikane

Opinione
Berisha i reagon Paskal Milos: Pavarësia e Kosovës erdhi sepse procesi u udhëhoq nga Rugova, po të pyeteshit ju nuk do kishte ardhur kurrë

Berisha i reagon Paskal Milos: Pavarësia e Kosovës erdhi sepse procesi u udhëhoq nga Rugova, po të pyeteshit ju nuk do kishte ardhur kurrë

Kosovë
Analistët për raportin e Institutit Johns Hopkins dhe Wilson Center, SHBA “nuk sanksionon opinione”

Analistët për raportin e Institutit Johns Hopkins dhe Wilson Center, SHBA “nuk sanksionon opinione”

Kosovë
Papërgjegjshmëria historike

Papërgjegjshmëria historike

Cult+
Shkenca nuk shkruhet politikisht!

Shkenca nuk shkruhet politikisht!

Cult+
Historia e Shqipërisë do të rishikohet, historianët dhe studiuesit vihen përballë fakteve të reja

Historia e Shqipërisë do të rishikohet, historianët dhe studiuesit vihen përballë fakteve të reja

Shqipëri
Koronavirusi dhe ndikimi i tij në marrëdhëniet ndërkombëtare

Koronavirusi dhe ndikimi i tij në marrëdhëniet ndërkombëtare

Opinione
Befason Paskal Milo: Socialistët janë dele

Befason Paskal Milo: Socialistët janë dele

Shqipëri
Adnan Merovci tregon se si e refuzoi Ibrahim Rugova takimin me Paskal Milon në Rambuje

Adnan Merovci tregon se si e refuzoi Ibrahim Rugova takimin me Paskal Milon në Rambuje

Kosovë
Milo: Nëse dështon ndryshimi i kufijve, Trepça plani B për Kosovën

Milo: Nëse dështon ndryshimi i kufijve, Trepça plani B për Kosovën

Kosovë
Ideja e ndryshimit të kufijve përballë Kosovën me ‘të mëdhenjtë’

Ideja e ndryshimit të kufijve përballë Kosovën me ‘të mëdhenjtë’

Kosovë
Ish-ministri shqiptar: Jo rastësisht Thaçi po jep deklarata për kufijtë

Ish-ministri shqiptar: Jo rastësisht Thaçi po jep deklarata për kufijtë

Kosovë
Milo: Pse Rilindja përdori Skënderbeun dhe jo fenë për rizgjimin kombëtar

Milo: Pse Rilindja përdori Skënderbeun dhe jo fenë për rizgjimin kombëtar

Analiza
Milo: Ambasadorët na bënë presion për të mos e burgosur Sali Berishën

Milo: Ambasadorët na bënë presion për të mos e burgosur Sali Berishën

Shqipëri
Milo ikën nga Rama, nënshkruan marrëveshje me LSI-në

Milo ikën nga Rama, nënshkruan marrëveshje me LSI-në

Shqipëri
Paskal Milo, apel Qeverisë: Po vijnë sinjale alarmi!

Paskal Milo, apel Qeverisë: Po vijnë sinjale alarmi!

Shqipëri
Takimet shqiptaro-serbe: Koha kur Ibrahim Rugova ia ndaloi Fatos Nanos të fliste në emër të Kosovës (Video)

Takimet shqiptaro-serbe: Koha kur Ibrahim Rugova ia ndaloi Fatos Nanos të fliste në emër të Kosovës (Video)

Kosovë