LAJMI I FUNDIT:

Partia Demokratike

45 Artikuj

“Bashkë Fitojmë”, Berisha e Meta prezantojnë koalicionin për zgjedhjet e 14 majit

“Bashkë Fitojmë”, Berisha e Meta prezantojnë koalicionin për zgjedhjet e 14 majit

Shqipëri
Drejtimi i PD-së, Gjykata e Apelit rikthen çështjen në rigjykim

Drejtimi i PD-së, Gjykata e Apelit rikthen çështjen në rigjykim

Shqipëri
Opozita në Shqipëri proteston, përplasje në dyert e parlamentit

Opozita në Shqipëri proteston, përplasje në dyert e parlamentit

Shqipëri
Partia Demokratike sot zgjedh kandidatët e bashkive për zgjedhjet lokale

Partia Demokratike sot zgjedh kandidatët e bashkive për zgjedhjet lokale

Shqipëri
Berisha: Porti i Durrësit, lidhje me Bjellorusinë dhe Serbinë

Berisha: Porti i Durrësit, lidhje me Bjellorusinë dhe Serbinë

Shqipëri
PD: Shqiptarët do të reagojnë si komb i vetëm ndaj çdo akti agresioni të Serbisë, Vuçiq e ka vendin në Hagë

PD: Shqiptarët do të reagojnë si komb i vetëm ndaj çdo akti agresioni të Serbisë, Vuçiq e ka vendin në Hagë

Shqipëri
Berisha: Nëse opozita do të ishte në lartësinë e duhur, Edi Rama sot do të ishte në burg

Berisha: Nëse opozita do të ishte në lartësinë e duhur, Edi Rama sot do të ishte në burg

Shqipëri
Berisha reagon pas deklaratës së Lavrovit për Ballkanin e Hapur: Dënoj aktin antikombëtar të Ramës në mbështetje të këtij projekti ruso-serb

Berisha reagon pas deklaratës së Lavrovit për Ballkanin e Hapur: Dënoj aktin antikombëtar të Ramës në mbështetje të këtij projekti ruso-serb

Shqipëri
Nga Fatos Nano tek Majlinda Bregu, emrat më të përfolur për Presidentin e ri të Shqipërisë

Nga Fatos Nano tek Majlinda Bregu, emrat më të përfolur për Presidentin e ri të Shqipërisë

Klaudjo Jonuzaj
Mbahet sot Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike, votohet për anëtarët e Kryesisë së partisë

Mbahet sot Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike, votohet për anëtarët e Kryesisë së partisë

Shqipëri
PD propozon 8 emra për presidentin e ri të Shqipërisë

PD propozon 8 emra për presidentin e ri të Shqipërisë

Shqipëri
Alibeaj thirri mbledhjen e mbledhjen e Grupit Parlamentar të PD-së, shkojnë vetëm 20 deputetë

Alibeaj thirri mbledhjen e mbledhjen e Grupit Parlamentar të PD-së, shkojnë vetëm 20 deputetë

Shqipëri
Berisha konfirmon kandidaturën për kreun e PD-së: Nuk kam rivalë

Berisha konfirmon kandidaturën për kreun e PD-së: Nuk kam rivalë

Shqipëri
Berisha: Opozita nuk duhet të propozojë emra për president, konsultimet e PS-së janë farsë

Berisha: Opozita nuk duhet të propozojë emra për president, konsultimet e PS-së janë farsë

Shqipëri
PD: Berisha u strehua sot në partinë e Metës

PD: Berisha u strehua sot në partinë e Metës

Shqipëri
Lirohen 34 të arrestuarit e protestës së 8 janarit në Tiranë te selia e PD-së

Lirohen 34 të arrestuarit e protestës së 8 janarit në Tiranë te selia e PD-së

Shqipëri
Edi Ramës i derdhet kafja gjatë bashkëbisedimit me demokratët

Edi Ramës i derdhet kafja gjatë bashkëbisedimit me demokratët

Shqipëri
Protesta para zyrës së PD-së, Rama: ‘Shfaqje mesjetare’ që mund të kishte degjeneruar në gjakderdhje

Protesta para zyrës së PD-së, Rama: ‘Shfaqje mesjetare’ që mund të kishte degjeneruar në gjakderdhje

Shqipëri
Tensionimi i situatës në PD, Edi Rama fton në debat demokratët

Tensionimi i situatës në PD, Edi Rama fton në debat demokratët

Shqipëri
Anëtarët e Komisionit të Rithemelimit shkojnë sërish tek selia e PD: Basha e ka kthyer në bunker

Anëtarët e Komisionit të Rithemelimit shkojnë sërish tek selia e PD: Basha e ka kthyer në bunker

Shqipëri
​Sali Berisha paralajmëron protestë më 8 janar

​Sali Berisha paralajmëron protestë më 8 janar

Shqipëri
Shqipëri 2021: Nga pandemia, te zgjedhjet dhe kriza në PD

Shqipëri 2021: Nga pandemia, te zgjedhjet dhe kriza në PD

Shqipëri
Një ditë pas Kuvendit të PD-së, Basha: Zgjodhëm të ardhmen

Një ditë pas Kuvendit të PD-së, Basha: Zgjodhëm të ardhmen

Shqipëri
Berisha për Vuçiqin: Sllobodani i ri do të pritet të hënën me protesta

Berisha për Vuçiqin: Sllobodani i ri do të pritet të hënën me protesta

Shqipëri