LAJMI I FUNDIT:

Papa Françesko

104 Artikuj

Zelensky viziton Italinë

Zelensky viziton Italinë

Evropa
Varroset Papa Benedikti XVI

Varroset Papa Benedikti XVI

Evropa
Kështu festohen Krishtlindjet në mbarë botën: Nga udhëtimi tradicional në plazh deri te minuset historike

Kështu festohen Krishtlindjet në mbarë botën: Nga udhëtimi tradicional në plazh deri te minuset historike

Evropa
Papa krahason vuajtjet e ukrainase me masakrat e nazistëve në Luftën e Dytë Botërore

Papa krahason vuajtjet e ukrainase me masakrat e nazistëve në Luftën e Dytë Botërore

Evropa
Begaj pritet në Vatikan, flet me Papa Françeskun për progresin e Kosovës

Begaj pritet në Vatikan, flet me Papa Françeskun për progresin e Kosovës

Kosovë
U përfol se do të japë dorëheqje – Papa Françesko mohon thashethemet

U përfol se do të japë dorëheqje – Papa Françesko mohon thashethemet

Evropa
Elon Musk thyen heshtjen në Twitter publikon foto me Papën

Elon Musk thyen heshtjen në Twitter publikon foto me Papën

Media Sociale
Libri i Nusret Pllanës për terrorin e Serbisë në Kosovë do të jetë në duart e Papa Françeskut

Libri i Nusret Pllanës për terrorin e Serbisë në Kosovë do të jetë në duart e Papa Françeskut

Kosovë
Zelensky bisedon në telefon me Papa Françeskun për situatën në Ukrainë – mban fjalim edhe në Parlamentin italian

Zelensky bisedon në telefon me Papa Françeskun për situatën në Ukrainë – mban fjalim edhe në Parlamentin italian

Evropa
Presidenti Meta i bashkohet thirrjes së Papa Françeskut për paqe në Ukrainë

Presidenti Meta i bashkohet thirrjes së Papa Françeskut për paqe në Ukrainë

Shqipëri
Papa Françeskut në kishë ia ndërpret fjalën një burrë, vazhdimisht bërtiste – garda e Vatikanit e nxjerr jashtë

Papa Françeskut në kishë ia ndërpret fjalën një burrë, vazhdimisht bërtiste – garda e Vatikanit e nxjerr jashtë

Evropa
Papa Françesku iu thotë prindërve të mbështesin fëmijët e tyre homoseksualë

Papa Françesku iu thotë prindërve të mbështesin fëmijët e tyre homoseksualë

Evropa
“Papa, ti je heretik”, prifti ortodoks në Athinë i bërtet kreut të kishës katolike

“Papa, ti je heretik”, prifti ortodoks në Athinë i bërtet kreut të kishës katolike

Greqia
Papa në Hungarinë e Orbanit: Hapni krahët për të gjithë

Papa në Hungarinë e Orbanit: Hapni krahët për të gjithë

Nga Bota
​Papa bën thirrje për t’i dhënë fund konfliktit në Afganistan

​Papa bën thirrje për t’i dhënë fund konfliktit në Afganistan

Azia
Papa Françesku shtrohet në spital për një ‘operacion të planifikuar’

Papa Françesku shtrohet në spital për një ‘operacion të planifikuar’

Nga Bota
Vatikani akuzon nëntë persona për krime financiare

Vatikani akuzon nëntë persona për krime financiare

Evropa
Blinken sot në Itali, takime me udhëheqësit kryesorë dhe Papën

Blinken sot në Itali, takime me udhëheqësit kryesorë dhe Papën

Evropa
Erdogan kërkon ndihmën e Papës për t’i dhënë fund ‘masakrës’ së palestinezëve

Erdogan kërkon ndihmën e Papës për t’i dhënë fund ‘masakrës’ së palestinezëve

Turqia
Erdogan i kërkon Papës të ndihmojë në çështjen e palestinezëve

Erdogan i kërkon Papës të ndihmojë në çështjen e palestinezëve

Evropa
Papa Françesku kërkon që të rriten përpjekjet për arritjen e paqes në Siri

Papa Françesku kërkon që të rriten përpjekjet për arritjen e paqes në Siri

Evropa
Papa takohet me Ajatollahun e Madh Al-Sistani në Irak

Papa takohet me Ajatollahun e Madh Al-Sistani në Irak

Azia
Papa Françesku arrin në Irak, 10 mijë personel të Forcave të Sigurisë irakiane janë mobilizuar për sigurinë e tij

Papa Françesku arrin në Irak, 10 mijë personel të Forcave të Sigurisë irakiane janë mobilizuar për sigurinë e tij

Azia
Papa Françesku dhe Benedikti marrin dozat e para të vaksinës kundër COVID-19

Papa Françesku dhe Benedikti marrin dozat e para të vaksinës kundër COVID-19

Evropa