LAJMI I FUNDIT:

Pandemia

298 Artikuj

Sëmundjet nga kafshët mund të vrasin ’12 herë më shumë njerëz’ në vitin 2050

Sëmundjet nga kafshët mund të vrasin ’12 herë më shumë njerëz’ në vitin 2050

Kuriozitete
Kurti thotë se pandemia COVID-19 ia “konsumoi” një vit të qeverisjes

Kurti thotë se pandemia COVID-19 ia “konsumoi” një vit të qeverisjes

Kosovë
Përmirësohet ndjeshëm statistika e jetëgjatësisë në Shqipëri pas rënies që pësoi në kohën e pandemisë

Përmirësohet ndjeshëm statistika e jetëgjatësisë në Shqipëri pas rënies që pësoi në kohën e pandemisë

Shqipëri
​Një i vdekur dhe 67 raste pozitive me COVID-19 në dy javët e fundit në Kosovë

​Një i vdekur dhe 67 raste pozitive me COVID-19 në dy javët e fundit në Kosovë

Shëndetësi
Shkencëtarët kanë filluar të zhvillojnë vaksina kundër pandemive të reja

Shkencëtarët kanë filluar të zhvillojnë vaksina kundër pandemive të reja

Shkencë
Gripi i shpendëve mund të jetë pandemia e ardhshme njerëzore

Gripi i shpendëve mund të jetë pandemia e ardhshme njerëzore

Opinione
AKB: Në pandemi u shuan 20 mijë biznese, e rreth 50 mijë persona mbeten pa punë

AKB: Në pandemi u shuan 20 mijë biznese, e rreth 50 mijë persona mbeten pa punë

Biznes
Pse të pasurit bëhen më të pasur – edhe gjatë krizave globale si ajo e shkaktuar nga COVID-19?

Pse të pasurit bëhen më të pasur – edhe gjatë krizave globale si ajo e shkaktuar nga COVID-19?

Botë
Ministrat e G20-së me fond miliardësh për t’u përballur me pandeminë e ardhshme botërore

Ministrat e G20-së me fond miliardësh për t’u përballur me pandeminë e ardhshme botërore

Botë
Kuvendi mban seancë të enjten, shqyrtohet për herë të parë Projektligji për faljen e gjobave gjatë pandemisë

Kuvendi mban seancë të enjten, shqyrtohet për herë të parë Projektligji për faljen e gjobave gjatë pandemisë

Kosovë
Alimehmeti: Tre arsye pse po shkojmë drejt fundit të pandemisë

Alimehmeti: Tre arsye pse po shkojmë drejt fundit të pandemisë

Shqipëri
Prezantimi i raportit “Ndikimi Socio-Ekonomike i Covid-19 në Komunat dhe Bizneset e Kosovës”, ministri Krasniqi përmend sfidat në përballje me COVID-19

Prezantimi i raportit “Ndikimi Socio-Ekonomike i Covid-19 në Komunat dhe Bizneset e Kosovës”, ministri Krasniqi përmend sfidat në përballje me COVID-19

Kosovë
Agim Ademi: Kriza financiare e klubeve po vjen si pasojë e pandemisë, FFK do t’i ndihmojë

Agim Ademi: Kriza financiare e klubeve po vjen si pasojë e pandemisë, FFK do t’i ndihmojë

Sport vendor
Zemaj: Virusi ka marrë hov të madh e Qeveria e mashtrimit në gjumë të thellë

Zemaj: Virusi ka marrë hov të madh e Qeveria e mashtrimit në gjumë të thellë

Kosovë
Pas rritjes së numrit të rasteve, mblidhet Komiteti i SHSKUK-së për menaxhimin e pandemisë me COVID-19

Pas rritjes së numrit të rasteve, mblidhet Komiteti i SHSKUK-së për menaxhimin e pandemisë me COVID-19

Shëndetësi
Raportimi etik në situata konflikti, mediave iu kërkohet të shmangin gjuhën e urrejtjes

Raportimi etik në situata konflikti, mediave iu kërkohet të shmangin gjuhën e urrejtjes

Kosovë
Fondi OPEC për Zhvillim Ndërkombëtar premton mbështetje për Kosovën pas pandemisë

Fondi OPEC për Zhvillim Ndërkombëtar premton mbështetje për Kosovën pas pandemisë

Kosovë
Anulohet protesta e paralajmëruar e inspektorëve sanitarë në sheshin “Skënderbeu”

Anulohet protesta e paralajmëruar e inspektorëve sanitarë në sheshin “Skënderbeu”

Kosovë
Mbi tre muaj pa paga, ​Qeveria ndan mjetet për profesionistët shëndetësorë të angazhuar gjatë pandemisë

Mbi tre muaj pa paga, ​Qeveria ndan mjetet për profesionistët shëndetësorë të angazhuar gjatë pandemisë

Shëndetësi
Dorëheqjet masive të italianëve, pandemia ua “hapi sytë”: Jeta nuk është vetëm punë

Dorëheqjet masive të italianëve, pandemia ua “hapi sytë”: Jeta nuk është vetëm punë

Evropa
Vdekjet shtesë në Shqipëri nga fillimi i pandemisë arrijnë në 16.2 mijë, 4.7 herë më shumë se deklarimet zyrtare

Vdekjet shtesë në Shqipëri nga fillimi i pandemisë arrijnë në 16.2 mijë, 4.7 herë më shumë se deklarimet zyrtare

Shqipëri
MSh vazhdon thirrjet për vaksinim: Për një Kosovë të shëndetshme dhe të mbrojtur nga COVID-19

MSh vazhdon thirrjet për vaksinim: Për një Kosovë të shëndetshme dhe të mbrojtur nga COVID-19

Shëndetësi
A kemi mbërritur në fundin e pandemisë?

A kemi mbërritur në fundin e pandemisë?

Këshilla mjekësore
Përurohet obelisku dedikuar mantelbardhëve që humbën jetën në krye të detyrës gjatë pandemisë COVID-19

Përurohet obelisku dedikuar mantelbardhëve që humbën jetën në krye të detyrës gjatë pandemisë COVID-19

Kosovë