LAJMI I FUNDIT:

Palestina

463 Artikuj

Dikur Greqia konsiderohej si avokate e palestinezëve, por kohët kanë ndryshuar – historia e një miqësie të pazakontë me Izraelin

Dikur Greqia konsiderohej si avokate e palestinezëve, por kohët kanë ndryshuar – historia e një miqësie të pazakontë me Izraelin

Nga Bota
Zyrat e qeverisë në Gaza pritet të rinisin punën

Zyrat e qeverisë në Gaza pritet të rinisin punën

Azia
Biden: Nuk ka asnjë ndryshim në angazhimin tim për sigurinë e Izraelit

Biden: Nuk ka asnjë ndryshim në angazhimin tim për sigurinë e Izraelit

Amerika
Konflikti nga Lindja e Mesme “zhvendoset” në New York, komuniteti i palestinezëve dhe ai i hebrenjve rrahen në “Mollën e Madhe”

Konflikti nga Lindja e Mesme “zhvendoset” në New York, komuniteti i palestinezëve dhe ai i hebrenjve rrahen në “Mollën e Madhe”

Amerika
Armëpushimi në Gaza po respektohet

Armëpushimi në Gaza po respektohet

Azia
Biden thotë se shpreson që armëpushimi në Lindjen e Mesme të jetë i qendrueshëm

Biden thotë se shpreson që armëpushimi në Lindjen e Mesme të jetë i qendrueshëm

Amerika
Amerikani humbi 22 anëtarë të familjes së tij në konfliktin e fundit në Rripin e Gazës

Amerikani humbi 22 anëtarë të familjes së tij në konfliktin e fundit në Rripin e Gazës

Nga Bota
BE: Vetëm një zgjidhje politike mund t’i japë fund konfliktit izraelito-palestinez

BE: Vetëm një zgjidhje politike mund t’i japë fund konfliktit izraelito-palestinez

Nga Bota
Ende pa kaluar 24 orë nga marrëveshja, rifillojnë përplasjet mes izraelitëve dhe palestinezëve në Jerusalem

Ende pa kaluar 24 orë nga marrëveshja, rifillojnë përplasjet mes izraelitëve dhe palestinezëve në Jerusalem

Azia
Bomba e parë shërbeu si “paralajmërim” për civilët e zonës së banuar, e dyta e bëri rrafsh me tokë shtëpinë – metodat që ushtria izraelite i përdor në sulmet ajrore

Bomba e parë shërbeu si “paralajmërim” për civilët e zonës së banuar, e dyta e bëri rrafsh me tokë shtëpinë – metodat që ushtria izraelite i përdor në sulmet ajrore

Azia
Izraeli konfirmon armëpushimin, pas 11 ditëve në konfliktin me Palestinën

Izraeli konfirmon armëpushimin, pas 11 ditëve në konfliktin me Palestinën

Azia
Mediet izraelite  – Izraeli pranon armëpushimin

Mediet izraelite – Izraeli pranon armëpushimin

Azia
Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara: Nëse ka një ferr në tokë, është jeta e fëmijëve në Gaza

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara: Nëse ka një ferr në tokë, është jeta e fëmijëve në Gaza

Azia
Ministri i Jashtëm gjerman do të ndërmjetësojë në konfliktin e Lindjes së Mesme

Ministri i Jashtëm gjerman do të ndërmjetësojë në konfliktin e Lindjes së Mesme

Nga Bota
Izrael-Palestinë: “Është rënë dakord për një armëpushim, detajet duke u negociuar në fshehtësi”

Izrael-Palestinë: “Është rënë dakord për një armëpushim, detajet duke u negociuar në fshehtësi”

Nga Bota
Netanyahu shprehet “i vendosur” për vazhdimin e bombardimeve në Gaza, pavarësisht thirrjes së Bidenit

Netanyahu shprehet “i vendosur” për vazhdimin e bombardimeve në Gaza, pavarësisht thirrjes së Bidenit

Azia
Konflikti mes Palestinës dhe Izraelit: Biden i thotë Netanyahut se ai dëshiron një ‘rrugë drejt armëpushimit’

Konflikti mes Palestinës dhe Izraelit: Biden i thotë Netanyahut se ai dëshiron një ‘rrugë drejt armëpushimit’

Amerika
Mesazh për sulmet në Gaza, krah fotos së bombardimeve – Izraeli citon një varg nga Kurani!

Mesazh për sulmet në Gaza, krah fotos së bombardimeve – Izraeli citon një varg nga Kurani!

Azia
Pogba dhe Diallo në mbështetje të Palestinës – por anëtari i PSV e zëvendëson flamurin me atë të Izraelit

Pogba dhe Diallo në mbështetje të Palestinës – por anëtari i PSV e zëvendëson flamurin me atë të Izraelit

Premier League
Kaos në Lindjen e Mesme, luftimet mes izraelitëve dhe palestinezëve po vazhdojnë – rritet numri i viktimave 

Kaos në Lindjen e Mesme, luftimet mes izraelitëve dhe palestinezëve po vazhdojnë – rritet numri i viktimave 

Azia
Mediat izraelite: Armëpushimi mes Izraelit dhe Hamasit pritet të finalizohet të enjten

Mediat izraelite: Armëpushimi mes Izraelit dhe Hamasit pritet të finalizohet të enjten

Azia
Netanyahu: Militantët palestinezë morën goditje të papritura

Netanyahu: Militantët palestinezë morën goditje të papritura

Azia
​Blinken: SHBA marrin informacion të ri mbi rrëzimin e ndërtesës në Gaza

​Blinken: SHBA marrin informacion të ri mbi rrëzimin e ndërtesës në Gaza

Amerika
Momenti kur droni i ushtrisë izraelite hedh në erë një veturë dhe nëndetësen kamikaze të Hamasit

Momenti kur droni i ushtrisë izraelite hedh në erë një veturë dhe nëndetësen kamikaze të Hamasit

Azia