LAJMI I FUNDIT:

Palestina

463 Artikuj

Katër palestinezë u vranë gjatë bastisjes së policisë izraelite në Jenin, në Bregun Perëndimor

Katër palestinezë u vranë gjatë bastisjes së policisë izraelite në Jenin, në Bregun Perëndimor

Nga Bota
Ushtria izraelite vret djaloshin 12-vjeçar palestinez

Ushtria izraelite vret djaloshin 12-vjeçar palestinez

Azia
Gati 150 palestinezë u plagosën gjatë protestave anti-kolonizim të izraelitëve

Gati 150 palestinezë u plagosën gjatë protestave anti-kolonizim të izraelitëve

Azia
Forcat izraelite sulmojnë palestinezët, plagosën qindra protestues

Forcat izraelite sulmojnë palestinezët, plagosën qindra protestues

Azia
Ekspert i OKB-së për të drejtat e njeriut: Izraeli po kryen krim lufte me kolonizimet e reja në Palestinë

Ekspert i OKB-së për të drejtat e njeriut: Izraeli po kryen krim lufte me kolonizimet e reja në Palestinë

Azia
Sërish tensionohet situata në Jerusalem – dhjetëra kolonë izraelitë hynë në Xhaminë Al-Aqsa

Sërish tensionohet situata në Jerusalem – dhjetëra kolonë izraelitë hynë në Xhaminë Al-Aqsa

Azia
Përplasje të reja midis palestinezëve dhe policisë izraelite

Përplasje të reja midis palestinezëve dhe policisë izraelite

Azia
Palestinezët anulojnë marrëveshjen me Izraelin për vaksinat, thonë se janë shumë afër datës së skadimit

Palestinezët anulojnë marrëveshjen me Izraelin për vaksinat, thonë se janë shumë afër datës së skadimit

Azia
Miliona njerëz refugjatë pavarësisht pandemisë – prijnë palestinezët me 5.7 milionë banorë

Miliona njerëz refugjatë pavarësisht pandemisë – prijnë palestinezët me 5.7 milionë banorë

Afrika
Pasdite bomba, paradite vaksina – Izraeli ndihmon Palestinën

Pasdite bomba, paradite vaksina – Izraeli ndihmon Palestinën

Azia
Izraeli sërish sulmon me raketa Gazën

Izraeli sërish sulmon me raketa Gazën

Azia
Pse Hamasi filloi të përdor balona të ndezshme në vend të raketave?

Pse Hamasi filloi të përdor balona të ndezshme në vend të raketave?

Azia
Sërish përleshje, Izraeli kryen sulme ajrore mbi caqet e Hamasit në Rripin e Gazës – për herë të parë pas armëpushimit të arritur gjatë muajit të kaluar

Sërish përleshje, Izraeli kryen sulme ajrore mbi caqet e Hamasit në Rripin e Gazës – për herë të parë pas armëpushimit të arritur gjatë muajit të kaluar

Azia
Palestinezët nuk presin ndryshime pasi Bennett zëvendësoi Netanyahun

Palestinezët nuk presin ndryshime pasi Bennett zëvendësoi Netanyahun

Nga Bota
Trupat izraelite vrasin një adoleshent palestinez gjatë përplasjes në Bregun Perëndimor

Trupat izraelite vrasin një adoleshent palestinez gjatë përplasjes në Bregun Perëndimor

Azia
Dy oficerë palestinezë të sigurisë të vrarë nga njësia izraelite në Bregun Perëndimor

Dy oficerë palestinezë të sigurisë të vrarë nga njësia izraelite në Bregun Perëndimor

Nga Bota
Konflikti me Izraelin, ambasadorja palestineze në Shkodër: Vlerësojmë shtetin shqiptar për qëndrimin

Konflikti me Izraelin, ambasadorja palestineze në Shkodër: Vlerësojmë shtetin shqiptar për qëndrimin

Shqipëri
Mia Khalifa akuzohet për antisemitizëm

Mia Khalifa akuzohet për antisemitizëm

Po Flitet
“Kupola e hekurt” gabon, sistemi mbrojtës kundërajror i Izraelit – godet gabimisht një dron të ushtrisë izraelite

“Kupola e hekurt” gabon, sistemi mbrojtës kundërajror i Izraelit – godet gabimisht një dron të ushtrisë izraelite

Azia
Blinken njofton planet e SHBA-së për të rihapur konsullatën “e mbyllur nga Trump” në Jerusalem

Blinken njofton planet e SHBA-së për të rihapur konsullatën “e mbyllur nga Trump” në Jerusalem

Nga Bota
​Blinken: SHBA do të kontribuojë për rindërtimin e Gazës

​Blinken: SHBA do të kontribuojë për rindërtimin e Gazës

Amerika
SHBA premton mbështetje për Gazën, por jo që të përfitojë Hamasi

SHBA premton mbështetje për Gazën, por jo që të përfitojë Hamasi

Nga Bota
Sulmet me raketa ndërmjet Izraelit dhe Palestinës i “përjetuan” edhe elefantët – shihni se si ata i mbronin të vegjlit e tyre

Sulmet me raketa ndërmjet Izraelit dhe Palestinës i “përjetuan” edhe elefantët – shihni se si ata i mbronin të vegjlit e tyre

Nga Bota
Kush mund të ndërmjetësojë në konfliktin Izrael-Palestinë?

Kush mund të ndërmjetësojë në konfliktin Izrael-Palestinë?

Nga Bota