LAJMI I FUNDIT:

Palestina

463 Artikuj

Bellerin për luftën në Ukrainë: Konfliktet si ai në Palestinë injorohen, ky është racizëm

Bellerin për luftën në Ukrainë: Konfliktet si ai në Palestinë injorohen, ky është racizëm

La Liga
Presidenti izraelit viziton Turqinë, Erdogan: Izraeli dhe Palestina duhet të jenë dy shtete

Presidenti izraelit viziton Turqinë, Erdogan: Izraeli dhe Palestina duhet të jenë dy shtete

Turqia
Forcat izraelite vrasin një adoleshent palestinez

Forcat izraelite vrasin një adoleshent palestinez

Azia
Plan i ri për paqe midis Izraelit dhe palestinezëve

Plan i ri për paqe midis Izraelit dhe palestinezëve

Nga Bota
Hamasi pretendon se ka zënë “delfinin spiun” të Izraelit, që ishte pajisur me armë për të vrarë luftëtarët në Rripin e Gazës

Hamasi pretendon se ka zënë “delfinin spiun” të Izraelit, që ishte pajisur me armë për të vrarë luftëtarët në Rripin e Gazës

Azia
Omicroni mund të dërrmojë shërbimet shëndetësore në Rripin e Gazës, paralajmërojnë autoritetet atje

Omicroni mund të dërrmojë shërbimet shëndetësore në Rripin e Gazës, paralajmërojnë autoritetet atje

Azia
Qyteti më i vjetër në botë!

Qyteti më i vjetër në botë!

Histori
Izraelitët vrasin një palestinez gjatë protestave në Bregun Perëndimor

Izraelitët vrasin një palestinez gjatë protestave në Bregun Perëndimor

Azia
Shpërthim i fuqishëm në Liban – raportohet për disa të vdekur në një kamp palestinez

Shpërthim i fuqishëm në Liban – raportohet për disa të vdekur në një kamp palestinez

Azia
Adoleshenti palestinez e godet disa herë me thikë kalimtarin e rastit, i vërsulet edhe policisë izraelite – qëllohet për vdekje

Adoleshenti palestinez e godet disa herë me thikë kalimtarin e rastit, i vërsulet edhe policisë izraelite – qëllohet për vdekje

Azia
Izraeli kthen eshtrat e gabuara të një adoleshenti të ndjerë te familja palestineze

Izraeli kthen eshtrat e gabuara të një adoleshenti të ndjerë te familja palestineze

Azia
Britania e vendos në listën e organizatave terroriste Hamasin

Britania e vendos në listën e organizatave terroriste Hamasin

Evropa
Izraeli ka shpallur të paligjshme gjashtë OJQ të Palestinës – organizatat ndërkombërare kundërshtojnë vendimin

Izraeli ka shpallur të paligjshme gjashtë OJQ të Palestinës – organizatat ndërkombërare kundërshtojnë vendimin

Azia
SHBA kërkon të hap konsullatë për palestinezët në Jerusalem, Izraeli e kundërshton

SHBA kërkon të hap konsullatë për palestinezët në Jerusalem, Izraeli e kundërshton

Azia
Izraeli ndërton 3000 apartamente në Bregun Perëndimor, SHBA del kundër vendimit

Izraeli ndërton 3000 apartamente në Bregun Perëndimor, SHBA del kundër vendimit

Azia
Izraeli i shpall terroriste gjashtë OJQ palestineze

Izraeli i shpall terroriste gjashtë OJQ palestineze

Azia
Përleshje midis ushtrisë izraelite dhe palestinezëve, raportohet për një viktimë

Përleshje midis ushtrisë izraelite dhe palestinezëve, raportohet për një viktimë

Azia
Policia izraelite kap dy të arratisurit e fundit, javë më parë gjashtë palestinezë hapën tunelin me një lugë të ndryshkur

Policia izraelite kap dy të arratisurit e fundit, javë më parë gjashtë palestinezë hapën tunelin me një lugë të ndryshkur

Azia
E hapën me një lugë të ndryshkur, ikën përmes një tuneli – kapen katër nga të arratisurit nga një burg i Izraelit

E hapën me një lugë të ndryshkur, ikën përmes një tuneli – kapen katër nga të arratisurit nga një burg i Izraelit

Nga Bota
Izraeli arreston të afërmit e të burgosurve palestinezë të arratisur

Izraeli arreston të afërmit e të burgosurve palestinezë të arratisur

Azia
E hapën me një lugë të ndryshkur! Gjashtë të burgosur palestinezë ikin nga burgu izraelit përmes një tuneli

E hapën me një lugë të ndryshkur! Gjashtë të burgosur palestinezë ikin nga burgu izraelit përmes një tuneli

Nga Bota
Të tjera sulme ajrore në Gaza, një adoleshent palestinez vritet nga një sulm i Izraelit

Të tjera sulme ajrore në Gaza, një adoleshent palestinez vritet nga një sulm i Izraelit

Nga Bota
Dhjetëra palestinezë të lënduar pasi Izraeli sulmoi Gazan

Dhjetëra palestinezë të lënduar pasi Izraeli sulmoi Gazan

Azia
Ushtria izraelite kryen sulme ajrore në Rripin e Gazës

Ushtria izraelite kryen sulme ajrore në Rripin e Gazës

Nga Bota