LAJMI I FUNDIT:

Palestina

463 Artikuj

Veprimi i fundit i Obamës si President, i dërgoi Palestinës 221 milionë Dollarë

Veprimi i fundit i Obamës si President, i dërgoi Palestinës 221 milionë Dollarë

Nga Bota
Izrael-Palestinë, samit në Paris për nxitjen e bisedimeve për paqen

Izrael-Palestinë, samit në Paris për nxitjen e bisedimeve për paqen

Nga Bota
Kishte vrarë palestinezin e plagosur, ushtari izraelit shpallet fajtor (Video)

Kishte vrarë palestinezin e plagosur, ushtari izraelit shpallet fajtor (Video)

Nga Bota
Izraeli kërcënon Zelandën e Re: Shpallje lufte, nëse votoni pro Palestinës

Izraeli kërcënon Zelandën e Re: Shpallje lufte, nëse votoni pro Palestinës

Nga Bota
Izraeli do të vazhdojë ndërtimet në vendbanimet palestineze

Izraeli do të vazhdojë ndërtimet në vendbanimet palestineze

Nga Bota
OKB miraton rezolutën kundër ndërtimeve, Izraeli shpërthen ndaj SHBA-ve

OKB miraton rezolutën kundër ndërtimeve, Izraeli shpërthen ndaj SHBA-ve

Nga Bota
Alarm nga Izraeli, Trump rrezikon nxitjen e konfliktit

Alarm nga Izraeli, Trump rrezikon nxitjen e konfliktit

Nga Bota
Viti 1948: Propaganda jugosllave akuzonte Shqipërinë se nga Durrësi po i nis bombarduesit për të ndihmuar krijimin e Izraelit

Viti 1948: Propaganda jugosllave akuzonte Shqipërinë se nga Durrësi po i nis bombarduesit për të ndihmuar krijimin e Izraelit

Shqipëri
Edhe zjarrfikësit palestinezë i dalin në ndihmë Izraelit në shuarjen e zjarrit (Video)

Edhe zjarrfikësit palestinezë i dalin në ndihmë Izraelit në shuarjen e zjarrit (Video)

Nga Bota
Trump jep premtim të madh, do t’i pajtojë Izraelin e Palestinën

Trump jep premtim të madh, do t’i pajtojë Izraelin e Palestinën

Nga Bota
UNESCO kalon rezolutën e kritikuar nga Izraeli – s’ka më “Mali i Tempullit”

UNESCO kalon rezolutën e kritikuar nga Izraeli – s’ka më “Mali i Tempullit”

Nga Bota
Peres “kontribuon” edhe pas vdekjes: Netanyahu dhe Abbas shtrëngojnë duart pas gjashtë vitesh (Video)

Peres “kontribuon” edhe pas vdekjes: Netanyahu dhe Abbas shtrëngojnë duart pas gjashtë vitesh (Video)

Nga Bota
Momenti kur palestinezi 16-vjeç tenton të therë me thikë ushtarin izraelit, por qëllohet me armë për vdekje (Foto/Video, +16)

Momenti kur palestinezi 16-vjeç tenton të therë me thikë ushtarin izraelit, por qëllohet me armë për vdekje (Foto/Video, +16)

Nga Bota
I riu palestinez sulmon ushtarin izraelit, teksa i kontrollonte dokumentet! (Video)

I riu palestinez sulmon ushtarin izraelit, teksa i kontrollonte dokumentet! (Video)

Nga Bota
Vladimir Putin “dëshiron të udhëheq bisedimet për paqe izraelito-palestineze”

Vladimir Putin “dëshiron të udhëheq bisedimet për paqe izraelito-palestineze”

Nga Bota
Izraeliti pretendon se ia vizatuan penisin në pasaportë, dhe jo vetëm kaq! (Foto)

Izraeliti pretendon se ia vizatuan penisin në pasaportë, dhe jo vetëm kaq! (Foto)

Nga Bota
Zemërim tek palestinezët, Google “fshiu” Palestinën nga hartat (Foto)

Zemërim tek palestinezët, Google “fshiu” Palestinën nga hartat (Foto)

Nga Bota
Izraeli miraton ligjin për dënimin e të miturve palestinezë

Izraeli miraton ligjin për dënimin e të miturve palestinezë

Nga Bota
Polici izraelit “mat forcat” me një 8-vjeçare palestineze, ia konfiskon biçikletën asaj! (Video)

Polici izraelit “mat forcat” me një 8-vjeçare palestineze, ia konfiskon biçikletën asaj! (Video)

Nga Bota
Vizita e rrallë, kryediplomati egjiptian në Izrael

Vizita e rrallë, kryediplomati egjiptian në Izrael

Nga Bota
Gruaja palestineze qëllohet nga ushtarët izraelitë, tentoi t’i sulmonte ata me thikë (Video,+18)

Gruaja palestineze qëllohet nga ushtarët izraelitë, tentoi t’i sulmonte ata me thikë (Video,+18)

Nga Bota
Superfuqitë paralajmërojnë konflikt të përjetshëm në mes Palestinës dhe Izraelit

Superfuqitë paralajmërojnë konflikt të përjetshëm në mes Palestinës dhe Izraelit

Nga Bota
“Serbët në veri po përdorin modelin izraelit në Palestinë”

“Serbët në veri po përdorin modelin izraelit në Palestinë”

Kosovë
Këto janë vendet myslimane ku të jesh homoseksual nuk është një krim

Këto janë vendet myslimane ku të jesh homoseksual nuk është një krim

Nga Bota