LAJMI I FUNDIT:

Pakistan

223 Artikuj

Tërmeti me magnitudë 6.4 ballësh: Të paktën tre të vdekur në Pakistan, dy në Afganistan

Tërmeti me magnitudë 6.4 ballësh: Të paktën tre të vdekur në Pakistan, dy në Afganistan

Azia
Pavarësisht tërmetit që po ndodhte në Pakistan, mjekët hero vazhdonin me intervenimin kirurgjik

Pavarësisht tërmetit që po ndodhte në Pakistan, mjekët hero vazhdonin me intervenimin kirurgjik

Azia
Tërmet me magnitudë prej 6.4 ballësh godet Afganistanin, ndihet në Indi dhe Pakistan

Tërmet me magnitudë prej 6.4 ballësh godet Afganistanin, ndihet në Indi dhe Pakistan

Azia
Akoma pa përfunduar punimet, shembet ura në Pakistan

Akoma pa përfunduar punimet, shembet ura në Pakistan

Azia
Ndërron jetë ish-presidenti pakistanez Pervez Musharraf

Ndërron jetë ish-presidenti pakistanez Pervez Musharraf

Azia
Sulm kamikaz në xhami në Pakistan, 20 ​​të vdekur dhe 96 të plagosur

Sulm kamikaz në xhami në Pakistan, 20 ​​të vdekur dhe 96 të plagosur

Azia
Autobusi bie nga ura dhe përfshihet nga zjarri në Pakistan, humbin jetën 41 persona

Autobusi bie nga ura dhe përfshihet nga zjarri në Pakistan, humbin jetën 41 persona

Azia
Publikohen pamjet pas plagosjes së Khanit si dhe të sulmuesit që mbante revolen në dorë

Publikohen pamjet pas plagosjes së Khanit si dhe të sulmuesit që mbante revolen në dorë

Azia
Sulmohet ish-kryeministri pakistanez, qëllohet me armë në këmbë

Sulmohet ish-kryeministri pakistanez, qëllohet me armë në këmbë

Azia
Angelina Jolie vizitoi Pakistanin pas përmbytjeve: Nuk kam parë kurrë diçka të tillë, zemra ime është me ju në këtë kohë

Angelina Jolie vizitoi Pakistanin pas përmbytjeve: Nuk kam parë kurrë diçka të tillë, zemra ime është me ju në këtë kohë

Yjet
Nuk i kreu detyrat e shtëpisë, pakistanezi djeg për së gjalli të birin 12-vjeç

Nuk i kreu detyrat e shtëpisë, pakistanezi djeg për së gjalli të birin 12-vjeç

Azia
Mbi 1 mijë të vdekur nga vërshimet, pamjet rrëqethëse nga Pakistani – shpallet gjendje e jashtëzakonshme

Mbi 1 mijë të vdekur nga vërshimet, pamjet rrëqethëse nga Pakistani – shpallet gjendje e jashtëzakonshme

Azia
Reshje te mëdha shiu dhe vërshime, hoteli me 150 dhoma shembet në Pakistan – publikohen pamjet

Reshje te mëdha shiu dhe vërshime, hoteli me 150 dhoma shembet në Pakistan – publikohen pamjet

Azia
Të paktën 22 persona të vdekur në një aksident rrugor në Pakistan

Të paktën 22 persona të vdekur në një aksident rrugor në Pakistan

Azia
Vëllezërit shqiptarë ndërtojnë xhaminë “Mufti Muamer Zukorliq” në Pakistan

Vëllezërit shqiptarë ndërtojnë xhaminë “Mufti Muamer Zukorliq” në Pakistan

Kosovë
Shahbaz Sharif zgjidhet kryeministri i ri i Pakistanit

Shahbaz Sharif zgjidhet kryeministri i ri i Pakistanit

Azia
Pasi e kuptoi se i janë ngrirë llogaritë bankare, pakistanezja la në gjysmë ndërhyrjen estetike – buzët i mbetën gjysmë të fryra

Pasi e kuptoi se i janë ngrirë llogaritë bankare, pakistanezja la në gjysmë ndërhyrjen estetike – buzët i mbetën gjysmë të fryra

Fun Lajme
Dhjetë ushtarë pakistanezë u vranë në një sulm të rebelëve

Dhjetë ushtarë pakistanezë u vranë në një sulm të rebelëve

Azia
Stuhi dëbore në Pakistan, raportohet për 16 viktima

Stuhi dëbore në Pakistan, raportohet për 16 viktima

Azia
Shpërthim në një bankë të Pakistanit – humbin jetën 14 persona

Shpërthim në një bankë të Pakistanit – humbin jetën 14 persona

Azia
Pendarovski i pranoi letrat kredenciale të ambasadores së re të Pakistanit, Miriam Madiha Aftab

Pendarovski i pranoi letrat kredenciale të ambasadores së re të Pakistanit, Miriam Madiha Aftab

Maqedonia e Veriut
Ndërron jetë në moshën 85-vjeçare, “babai” i bombës së parë bërthamore të Pakistanit – Abdul Qadeer Khan

Ndërron jetë në moshën 85-vjeçare, “babai” i bombës së parë bërthamore të Pakistanit – Abdul Qadeer Khan

Azia
Tërmet i fuqishëm në Pakistan, 20 të vdekur dhe mbi 150 të lënduar

Tërmet i fuqishëm në Pakistan, 20 të vdekur dhe mbi 150 të lënduar

Azia
Pamje rrëqethëse, fëmijët afganë fshihen nën kamionët në lëvizje – shumë e pësojnë duke tentuar të kontrabandojnë mallra për ta fituar bukën

Pamje rrëqethëse, fëmijët afganë fshihen nën kamionët në lëvizje – shumë e pësojnë duke tentuar të kontrabandojnë mallra për ta fituar bukën

Azia