LAJMI I FUNDIT:

Pagjumësia

114 Artikuj

Koha që ju duhet për t’ju marrë gjumi, tregon gjendjen tuaj shëndetësore

Koha që ju duhet për t’ju marrë gjumi, tregon gjendjen tuaj shëndetësore

Këshilla mjekësore
A dini për rregullin 10-3-2-1-0? Ju mund të shpëtoni nga pagjumësia në një kohë të shkurtër

A dini për rregullin 10-3-2-1-0? Ju mund të shpëtoni nga pagjumësia në një kohë të shkurtër

Këshilla mjekësore
Çfarë është ‘Frymëmarrja e Hënës’ që thonë se ndihmon me pagjumësinë

Çfarë është ‘Frymëmarrja e Hënës’ që thonë se ndihmon me pagjumësinë

Të tjera
Vuani nga pagjumësia? Një pije me perime mund ta zgjidhë problemin tuaj

Vuani nga pagjumësia? Një pije me perime mund ta zgjidhë problemin tuaj

Këshilla Lifestyle
A keni nevojë për më shumë gjumë?

A keni nevojë për më shumë gjumë?

Këshilla mjekësore
Një simptomë e pazakontë e skizofrenisë që mund të shfaqet disa vite përpara diagnozës

Një simptomë e pazakontë e skizofrenisë që mund të shfaqet disa vite përpara diagnozës

Këshilla mjekësore
Në mëngjes apo në mbrëmje? Koha kur preferohet konsumimi i qumështit

Në mëngjes apo në mbrëmje? Koha kur preferohet konsumimi i qumështit

Ushqim i shëndetshëm
Ushqimet që mund t’ju ndihmojnë nëse vuani nga pagjumësia

Ushqimet që mund t’ju ndihmojnë nëse vuani nga pagjumësia

Këshilla mjekësore
Gjendjet shëndetësore që mund të çojnë në cilësi të dobët të gjumit

Gjendjet shëndetësore që mund të çojnë në cilësi të dobët të gjumit

Këshilla mjekësore
Një teknikë unike mund t’ju ndihmojë të bini më shpejt në gjumë

Një teknikë unike mund t’ju ndihmojë të bini më shpejt në gjumë

Këshilla Lifestyle
Meshkuj, nëse vuani nga pagjumësia, ky ilaç dashurie do t’ju ndihmojë!

Meshkuj, nëse vuani nga pagjumësia, ky ilaç dashurie do t’ju ndihmojë!

Shëndetësi Lajme
Pesë gjëra që bëni gjatë ditës dhe pastaj nuk mund të flini natën

Pesë gjëra që bëni gjatë ditës dhe pastaj nuk mund të flini natën

Këshilla Lifestyle
Një truk i ‘psikologjisë së kundërt’ do t’ju ndihmojë të bini në gjumë në pak minuta

Një truk i ‘psikologjisë së kundërt’ do t’ju ndihmojë të bini në gjumë në pak minuta

Lifestyle
Përse shihni ëndrra të tmerrshme pak momente para se të zgjoheni nga gjumi?

Përse shihni ëndrra të tmerrshme pak momente para se të zgjoheni nga gjumi?

Të tjera
Luftimi i pagjumësisë

Luftimi i pagjumësisë

Këshilla mjekësore
Mënyrat për të trajtuar pagjumësinë

Mënyrat për të trajtuar pagjumësinë

Këshilla mjekësore
Ja çfarë ndodh nëse bëni vetëm pesë orë gjumë

Ja çfarë ndodh nëse bëni vetëm pesë orë gjumë

Shëndetësi Lajme
Një truk i ushtrisë për të fjetur në dy minuta: Nuk ka teknikë më të mirë

Një truk i ushtrisë për të fjetur në dy minuta: Nuk ka teknikë më të mirë

Të tjera
Aroma e kësaj luleje ndihmon te problemet me ankthin dhe pagjumësinë, por edhe kundër fobive

Aroma e kësaj luleje ndihmon te problemet me ankthin dhe pagjumësinë, por edhe kundër fobive

Të tjera
Stresi, pagjumësia, ankthi? Provoni ASMR-në!

Stresi, pagjumësia, ankthi? Provoni ASMR-në!

Shëndetësi Lajme
Shkaku i papritur i pagjumësisë fshihet në dollapin tuaj!

Shkaku i papritur i pagjumësisë fshihet në dollapin tuaj!

Shëndetësi Lajme
Stresi, lodhja dhe pagjumësia – luftojini me pesë mënyra natyrale

Stresi, lodhja dhe pagjumësia – luftojini me pesë mënyra natyrale

Këshilla dhe arsye
Livanda është përdorur për mijëra vjet: Përfitimet e saj për psikikën e njeriut janë të mëdha

Livanda është përdorur për mijëra vjet: Përfitimet e saj për psikikën e njeriut janë të mëdha

Mjekësi alternative
Efektet anësore që vijnë nga mungesa e gjumit

Efektet anësore që vijnë nga mungesa e gjumit

Shëndetësi Lajme