LAJMI I FUNDIT:

Ovidio Guzman Lopez

17 Artikuj

Djali i El Chapo u ekstradua nga Meksika në SHBA

Djali i El Chapo u ekstradua nga Meksika në SHBA

Amerika
SHBA kërkon nga Meksika ekstradimin e djalit të ‘El Chapo’, Ovidio Guzman

SHBA kërkon nga Meksika ekstradimin e djalit të ‘El Chapo’, Ovidio Guzman

Nga Bota
Meksika nuk e ekstradon djalin e “El Chapos” në SHBA

Meksika nuk e ekstradon djalin e “El Chapos” në SHBA

Amerika Latine
Pasagjerët në panik kur aeroplani u sulmua me armë zjarri pas arrestimit të djalit të El Chapos

Pasagjerët në panik kur aeroplani u sulmua me armë zjarri pas arrestimit të djalit të El Chapos

Amerika Latine
Të paktën 29 të vrarë pas arrestimit të djalit të El Chapos

Të paktën 29 të vrarë pas arrestimit të djalit të El Chapos

Amerika Latine
Grupet e armatosura marrin nën kontroll aeroportin “Culiacan” – kundërshtojnë ekstradimin e Ovidio Guzmanit në SHBA

Grupet e armatosura marrin nën kontroll aeroportin “Culiacan” – kundërshtojnë ekstradimin e Ovidio Guzmanit në SHBA

Amerika Latine
Vajza e “El Chapo” reagon pas arrestimit të vëllait: Familja Guzman nuk ka mbaruar, karteli po funksionon fuqishëm

Vajza e “El Chapo” reagon pas arrestimit të vëllait: Familja Guzman nuk ka mbaruar, karteli po funksionon fuqishëm

Amerika
Pamjet tregojnë kolonën e përforcimeve policore në momentin kur u nisën për t’iu bashkuar luftës kundër kartelit Sinaloa

Pamjet tregojnë kolonën e përforcimeve policore në momentin kur u nisën për t’iu bashkuar luftës kundër kartelit Sinaloa

Amerika
Shtëpia e re e Ovidio Guzman – imazhe të Altiplanos, burgu i sigurisë maksimale ku po mbahet djali i El Chapo-s

Shtëpia e re e Ovidio Guzman – imazhe të Altiplanos, burgu i sigurisë maksimale ku po mbahet djali i El Chapo-s

Amerika
Cilët janë kriminelët famëkeq që do ta ndajnë burgun Altiplano bashkë me Guzmán?

Cilët janë kriminelët famëkeq që do ta ndajnë burgun Altiplano bashkë me Guzmán?

Lindi Gjikolli
Kush është Ovidio Guzman, djali i ‘El Chapo-s’ dhe pse njihet me nofkën “El Raton”?

Kush është Ovidio Guzman, djali i ‘El Chapo-s’ dhe pse njihet me nofkën “El Raton”?

Amerika
Djali i “El Chapo-s” kalon natën e parë në të njëjtin burg nga i cili u arratisë i ati në vitin 2015 – pamje arkiv të burgut

Djali i “El Chapo-s” kalon natën e parë në të njëjtin burg nga i cili u arratisë i ati në vitin 2015 – pamje arkiv të burgut

Amerika
Arrestimi i djalit të El Chapo-s, anëtari i bandës Sinaloa gjuan me snajper të kalibrit 50 në përpjekje për të goditur aeroplanin ushtarak meksikan

Arrestimi i djalit të El Chapo-s, anëtari i bandës Sinaloa gjuan me snajper të kalibrit 50 në përpjekje për të goditur aeroplanin ushtarak meksikan

Amerika
Publikohen pamjet e arrestimit të djalit të El Chapo-s, që shkaktoi luftë me kartelin e drogës në Meksikë

Publikohen pamjet e arrestimit të djalit të El Chapo-s, që shkaktoi luftë me kartelin e drogës në Meksikë

Nga Bota
Presidenti meksikan mbron vendimin për ta liruar djalin e El Chapos: Arrestimi i një krimineli, nuk ka më shumë vlerë se shpëtimi i shumë njerëzve

Presidenti meksikan mbron vendimin për ta liruar djalin e El Chapos: Arrestimi i një krimineli, nuk ka më shumë vlerë se shpëtimi i shumë njerëzve

Nga Bota
Për ta kapur u deshën të zhvillohen luftime të ashpra mes forcave të sigurisë dhe kartelit Sinaloa, autoritet meksikane lirojnë djalin e El Chapos – për pak sa nuk u përgjak i tërë qyteti  

Për ta kapur u deshën të zhvillohen luftime të ashpra mes forcave të sigurisë dhe kartelit Sinaloa, autoritet meksikane lirojnë djalin e El Chapos – për pak sa nuk u përgjak i tërë qyteti  

Nga Bota
Kush është djali i ‘El Chapos’ për të cilin karteli i drogës ‘dogji’ qytetin

Kush është djali i ‘El Chapos’ për të cilin karteli i drogës ‘dogji’ qytetin

Nga Bota