LAJMI I FUNDIT:

Orteku

43 Artikuj

Pamje që thuhet se tregojnë ortekun në Alpet Franceze nga i cili mbetën të vdekur katër alpinistë

Pamje që thuhet se tregojnë ortekun në Alpet Franceze nga i cili mbetën të vdekur katër alpinistë

Evropa
Ortek në Alpet franceze, raportohet për katër të vdekur – ekziston frika se numri mund të jetë më i madh

Ortek në Alpet franceze, raportohet për katër të vdekur – ekziston frika se numri mund të jetë më i madh

Evropa
Një ortek në Slloveni përfshiu shtatë alpinistë, raportohet për dy të lënduar rëndë

Një ortek në Slloveni përfshiu shtatë alpinistë, raportohet për dy të lënduar rëndë

Sllovenia
Orteku i borës frikëson pushuesit në Utah, nuk raportohet për të lënduar

Orteku i borës frikëson pushuesit në Utah, nuk raportohet për të lënduar

Amerika
Mbeti i bllokuar nën dëborë nga orteku në Zvicër, momenti kur alpinisti tundi krahun për ta tërhequr vëmendjen e helikopterit

Mbeti i bllokuar nën dëborë nga orteku në Zvicër, momenti kur alpinisti tundi krahun për ta tërhequr vëmendjen e helikopterit

Evropa
11 vjet nga tragjedia e Restelicës, ku orteku i borës la të vdekur dhjetë qytetarë

11 vjet nga tragjedia e Restelicës, ku orteku i borës la të vdekur dhjetë qytetarë

Kosovë
Dhjetë të vdekur gjatë fundjavës nga ortekët në alpet austriake dhe zvicerane

Dhjetë të vdekur gjatë fundjavës nga ortekët në alpet austriake dhe zvicerane

Evropa
Shpëtohen të gjithë skiatorët e zhdukur – publikohen momentet e frikshme të ortekut në Austri

Shpëtohen të gjithë skiatorët e zhdukur – publikohen momentet e frikshme të ortekut në Austri

Evropa
Orteku në Brezovicë ishte i përmasave gjigante, në kërkim morën pjesë edhe 20 ski-bjeshkatarë polakë

Orteku në Brezovicë ishte i përmasave gjigante, në kërkim morën pjesë edhe 20 ski-bjeshkatarë polakë

Kosovë
Pamje nga fillimi i rrëshqitjes së ortekut të borës në Brezovicë

Pamje nga fillimi i rrëshqitjes së ortekut të borës në Brezovicë

Kosovë
Policia jep detaje për ortekun në Brezovicë

Policia jep detaje për ortekun në Brezovicë

Kosovë
Katër persona humbin jetën si pasojë e ortekut në Austri

Katër persona humbin jetën si pasojë e ortekut në Austri

Evropa
Orteku ‘varrosi’ tetë skiatorë në Austri, tre prej tyre nuk mbijetuan

Orteku ‘varrosi’ tetë skiatorë në Austri, tre prej tyre nuk mbijetuan

Evropa
Për të shmangur rrëshqitjen e borës dhe rrezikimin e jetës së qytetarëve, në Alaska autoritetet kryejnë shpërthim të kontrolluar

Për të shmangur rrëshqitjen e borës dhe rrezikimin e jetës së qytetarëve, në Alaska autoritetet kryejnë shpërthim të kontrolluar

Interesante
Ortekët e borës nuk duhet të nënvlerësohen

Ortekët e borës nuk duhet të nënvlerësohen

Kosovë
Orteku “varros” vendpushimin e skive në Rusi – tre të vdekur dhe shumë të tjerë të zhdukur

Orteku “varros” vendpushimin e skive në Rusi – tre të vdekur dhe shumë të tjerë të zhdukur

Evropa
Bëhen ​8 vjet nga tragjedia e Restelicës

Bëhen ​8 vjet nga tragjedia e Restelicës

Kosovë
Pas të parit, vjen edhe i dyti ortek në Turqi – numri i viktimave arrin në 33

Pas të parit, vjen edhe i dyti ortek në Turqi – numri i viktimave arrin në 33

Nga Bota
“Mendova se do të vdisja aty”: Mbeti e “varrosur” për 18 orë, 12-vjeçarja gjendet e gjallë nën borë

“Mendova se do të vdisja aty”: Mbeti e “varrosur” për 18 orë, 12-vjeçarja gjendet e gjallë nën borë

Nga Bota
Të paktën 77 të vrarë dhe 94 të plagosur pasi ortekët shkatërruan dhe mbuluan shtëpitë në Pakistan

Të paktën 77 të vrarë dhe 94 të plagosur pasi ortekët shkatërruan dhe mbuluan shtëpitë në Pakistan

Nga Bota
Tre shtetase gjermane vdesin në Alpet e Italisë nga orteku i madh

Tre shtetase gjermane vdesin në Alpet e Italisë nga orteku i madh

Nga Bota
Orteku në Zvicër, një nga të lënduarit vdes në spital

Orteku në Zvicër, një nga të lënduarit vdes në spital

Nga Bota
Orteku zë poshtë mbi 10 persona në një vendpushim në Crans-Montana

Orteku zë poshtë mbi 10 persona në një vendpushim në Crans-Montana

Nga Bota
FSK-ja shkatërron ortekët e borës në Brezovicë (Foto)

FSK-ja shkatërron ortekët e borës në Brezovicë (Foto)

Kosovë