LAJMI I FUNDIT:

Orizi

46 Artikuj

Dieta e orizit: Mënyra më e mirë për të humbur peshë pa qenë kurrë të uritur

Dieta e orizit: Mënyra më e mirë për të humbur peshë pa qenë kurrë të uritur

Dietë
Hapni dyert se po vijnë krushqit, dasma e veçantë e organizuar në Kinë – pamjet po bëjnë xhiron e botës

Hapni dyert se po vijnë krushqit, dasma e veçantë e organizuar në Kinë – pamjet po bëjnë xhiron e botës

Interesante
Si të humbasësh pesë kilogram në javë me dietën e orizit dhe të mollës

Si të humbasësh pesë kilogram në javë me dietën e orizit dhe të mollës

Dietë
Mënyra e thjeshtë për ta gatuar orizin që t’i përgjysmoni kaloritë

Mënyra e thjeshtë për ta gatuar orizin që t’i përgjysmoni kaloritë

Nutricion
Ushqimin që engjëjt e Victoria’s Secret e konsumojnë çdo ditë

Ushqimin që engjëjt e Victoria’s Secret e konsumojnë çdo ditë

Ushqim i shëndetshëm
Inspektorati i Bujqësisë e merr kontrollin e orizit të modifikuar gjenetikisht

Inspektorati i Bujqësisë e merr kontrollin e orizit të modifikuar gjenetikisht

Amir Jakupi
Kështu përgatitet orizi më i shijshëm

Kështu përgatitet orizi më i shijshëm

Nga duart tua
A duhet larë orizin para zierjes?

A duhet larë orizin para zierjes?

Nga duart tua
Shtimi i peshës në mënyrë të shpejtë dhe të sigurt

Shtimi i peshës në mënyrë të shpejtë dhe të sigurt

Të tjera
Gabimisht e zieni orizin: Qe se si duhet të zihet!

Gabimisht e zieni orizin: Qe se si duhet të zihet!

Si të…
Ushqimi i vetëm të cilin duhet ta hani në aeroplan

Ushqimi i vetëm të cilin duhet ta hani në aeroplan

Këshilla Lifestyle
Nëse hani oriz dhe pasta në këtë mënyrë, do të fusni më pak kalori në organizëm

Nëse hani oriz dhe pasta në këtë mënyrë, do të fusni më pak kalori në organizëm

Ushqim i shëndetshëm
Ministri i bujqësisë premton rritje të subvencioneve për kultivuesit e orizit në Maqedoni

Ministri i bujqësisë premton rritje të subvencioneve për kultivuesit e orizit në Maqedoni

Maqedonia e Veriut
Nëse nuk e zieni orizin në këtë mënyrë, shëndeti juaj rrezikohet!

Nëse nuk e zieni orizin në këtë mënyrë, shëndeti juaj rrezikohet!

Të njohim produktet
Cilat lloje të orizit janë më të shëndetshme se ai i bardhë

Cilat lloje të orizit janë më të shëndetshme se ai i bardhë

Të njohim produktet
Kujdes! Këta artikuj nuk bën t’i ringrohni!

Kujdes! Këta artikuj nuk bën t’i ringrohni!

Të tjera
Për shije të përsosur: Kur është më mirë t’i qitni kripë ushqimit – para apo pas zierjes?

Për shije të përsosur: Kur është më mirë t’i qitni kripë ushqimit – para apo pas zierjes?

Ushqim i shëndetshëm
Ja si duhet t’i hash makaronat, orizin, patatet dhe gjithë karbohidratet, që të dobësohesh

Ja si duhet t’i hash makaronat, orizin, patatet dhe gjithë karbohidratet, që të dobësohesh

Nutricion
Cili oriz është më i mirë për organizmin tonë

Cili oriz është më i mirë për organizmin tonë

Të njohim produktet
Ka ardhur në dyqane ORIZI përplot me PLASTIKË: Ja si ta dalloni nga ai natyral!

Ka ardhur në dyqane ORIZI përplot me PLASTIKË: Ja si ta dalloni nga ai natyral!

Të njohim produktet
Rritje e shpejtë e flokëve vetëm me një përbërës që veçse e keni në shtëpi

Rritje e shpejtë e flokëve vetëm me një përbërës që veçse e keni në shtëpi

Bukuri dhe Kujdes
Mos eliminoni karbohidratet!

Mos eliminoni karbohidratet!

Nutricion