LAJMI I FUNDIT:

Orizi

47 Artikuj

A duhet ta lani orizin para gatimit? Të dhënat nga hulumtimi

A duhet ta lani orizin para gatimit? Të dhënat nga hulumtimi

Këshilla Lifestyle
Temperaturat e larta po detyrojnë fermerët e Vietnamit të mbjellin natën – disa prej tyre përshkruajnë se si mund të bëhet një gjë e tillë

Temperaturat e larta po detyrojnë fermerët e Vietnamit të mbjellin natën – disa prej tyre përshkruajnë se si mund të bëhet një gjë e tillë

Azia
Vendoseni kavanozin me oriz në dollap menjëherë: Pas vetëm disa ditësh do të kënaqeni me rezultatin

Vendoseni kavanozin me oriz në dollap menjëherë: Pas vetëm disa ditësh do të kënaqeni me rezultatin

Bëje vet
Një kombinim natyral më i mirë se Viagra: Recetë shumë e vjetër që transmetohet brez pas brezi

Një kombinim natyral më i mirë se Viagra: Recetë shumë e vjetër që transmetohet brez pas brezi

Të tjera
Këto ushqime assesi nuk duhet t’i ri-nxehni në mikrovalë

Këto ushqime assesi nuk duhet t’i ri-nxehni në mikrovalë

Të njohim produktet
Recetë pa gluten: Spinaq me hikërr ose oriz në tigan

Recetë pa gluten: Spinaq me hikërr ose oriz në tigan

Pjata kryesore
Orizi i kaftë është shumë më i shëndetshëm sesa orizi i bardhë, por përmban më shumë kalori

Orizi i kaftë është shumë më i shëndetshëm sesa orizi i bardhë, por përmban më shumë kalori

Nutricion
Bananet, mollët, qumështi…janë të shëndetshme, mirëpo jo nëse i hani në këtë kohë rrezikoni shëndetin!

Bananet, mollët, qumështi…janë të shëndetshme, mirëpo jo nëse i hani në këtë kohë rrezikoni shëndetin!

Të njohim produktet
Si përgatitet ëmbëlsira nga orizi

Si përgatitet ëmbëlsira nga orizi

Desert
Përfitimet befasuese të konsumimit të orizit të bardhë

Përfitimet befasuese të konsumimit të orizit të bardhë

Të njohim produktet
Ushqimet që ndihmojnë në baraspeshimin e hormoneve te femrat

Ushqimet që ndihmojnë në baraspeshimin e hormoneve te femrat

Femra
‘Pleh’ për orkide i bërë në shtëpi: Tri receta të thjeshta që do të rikuperojnë lulen tuaj

‘Pleh’ për orkide i bërë në shtëpi: Tri receta të thjeshta që do të rikuperojnë lulen tuaj

Lule
Orizi i bardhë është në të vërtetë më i mirë sesa orizi kafe

Orizi i bardhë është në të vërtetë më i mirë sesa orizi kafe

Shëndetësi Lajme
E keni ringrohur orizin në formë të gabuar – duke shtuar vetëm një përbërës do ta rregulloni shijen

E keni ringrohur orizin në formë të gabuar – duke shtuar vetëm një përbërës do ta rregulloni shijen

Bëje vet
Si t’i bëni enët e qelqta të shkëlqejnë: Truku është në një artikull ushqimor

Si t’i bëni enët e qelqta të shkëlqejnë: Truku është në një artikull ushqimor

Bëje vet
Po kërkoni diçka të thjeshtë, të shpejtë dhe të shijshme? Ja zgjedhja ideale

Po kërkoni diçka të thjeshtë, të shpejtë dhe të shijshme? Ja zgjedhja ideale

Super Viva
Mos e ngrohni orizin kështu, është e rrezikshme për shëndetin

Mos e ngrohni orizin kështu, është e rrezikshme për shëndetin

Bëje vet
Shumica e njerëzve e ziejnë orizin në këtë mënyrë, mirëpo shkakton helmim

Shumica e njerëzve e ziejnë orizin në këtë mënyrë, mirëpo shkakton helmim

Të njohim produktet
Orizi i bardhë është në të vërtetë më i mirë sesa orizi kafe?

Orizi i bardhë është në të vërtetë më i mirë sesa orizi kafe?

Të njohim produktet
Këto ushqime mund t’i hani edhe pasi t’u ketë skaduar afati

Këto ushqime mund t’i hani edhe pasi t’u ketë skaduar afati

Të njohim produktet
Si të përgatitni oriz për 15 minuta?

Si të përgatitni oriz për 15 minuta?

Super Viva
Shumica e njerëzve e ziejnë orizin në këtë mënyrë, mirëpo shkakton helmim

Shumica e njerëzve e ziejnë orizin në këtë mënyrë, mirëpo shkakton helmim

Të njohim produktet
Ngrënia e tepërt e orizit me vaktet tuaja, mund të jetë fatale

Ngrënia e tepërt e orizit me vaktet tuaja, mund të jetë fatale

Shëndetësi Lajme
Uji në të cilin është zier orizi pengon rrudhat: Bëni maskë natyrale për fytyrë

Uji në të cilin është zier orizi pengon rrudhat: Bëni maskë natyrale për fytyrë

Kujdesi për lëkurën dhe trupin