LAJMI I FUNDIT:

opozita

362 Artikuj

Opozita në Prishtinë thërret seancë të jashtëzakonshme, kërkon shkarkimin e aksionarëve në ndërmarrjet publike

Opozita në Prishtinë thërret seancë të jashtëzakonshme, kërkon shkarkimin e aksionarëve në ndërmarrjet publike

Komunat
​Opozita kërkon përfshirjen e veteranëve në pagën minimale, Murati shprehet kundër

​Opozita kërkon përfshirjen e veteranëve në pagën minimale, Murati shprehet kundër

Ekonomi
Opozita e quan të jashtëligjshëm shkarkimin e anëtares së Bordit në OSHP

Opozita e quan të jashtëligjshëm shkarkimin e anëtares së Bordit në OSHP

Të Tjera
Dështimi i seancës, opozita: Kjo sjellje e papërgjegjshme e mazhorancës duhet të marrë fund

Dështimi i seancës, opozita: Kjo sjellje e papërgjegjshme e mazhorancës duhet të marrë fund

Kosovë
I brengosur për ligjet që opozita i dërgoi në Kushtetuese, Kurti: Po e bëjnë për të treguar opozitarizëm politik

I brengosur për ligjet që opozita i dërgoi në Kushtetuese, Kurti: Po e bëjnë për të treguar opozitarizëm politik

Kosovë
Opozita dyshon se Kurti mund të negociojë zbatimin e Planit të BE-së për dialogun

Opozita dyshon se Kurti mund të negociojë zbatimin e Planit të BE-së për dialogun

Kosovë
Opozita në Serbi thotë se Vuçiq të hënën në Bruksel do të nënshkruajë marrëveshje ndërshtetërore me Kosovën

Opozita në Serbi thotë se Vuçiq të hënën në Bruksel do të nënshkruajë marrëveshje ndërshtetërore me Kosovën

Kosovë
Opozita: Skandali mafioz energjetik i Martin Berishës është krim ndërkombëtar

Opozita: Skandali mafioz energjetik i Martin Berishës është krim ndërkombëtar

Kosovë
Shqipëri: Tensionohet situata jashtë Parlamentit, protestuesit hedhin tymuese drejt policisë

Shqipëri: Tensionohet situata jashtë Parlamentit, protestuesit hedhin tymuese drejt policisë

Shqipëri
Kurti: Fjalën popullit, shtetit dhe dëshmorëve ia kanë shkel ata që votuan ‘Zajednicën’

Kurti: Fjalën popullit, shtetit dhe dëshmorëve ia kanë shkel ata që votuan ‘Zajednicën’

Kosovë
Opozita kritikon Kurtin: E largoi Kosovën nga marrëveshja finale me Serbinë

Opozita kritikon Kurtin: E largoi Kosovën nga marrëveshja finale me Serbinë

Kosovë
Berisha thërret sërish protestë të hënën në Tiranë, para Parlamentit të Shqipërisë

Berisha thërret sërish protestë të hënën në Tiranë, para Parlamentit të Shqipërisë

Shqipëri
Opozita kritikon VV-në për punësime familjare, thonë se me këtë qeveri ka marr kuptim “neopotizmi”

Opozita kritikon VV-në për punësime familjare, thonë se me këtë qeveri ka marr kuptim “neopotizmi”

Kosovë
Opozita kërcënon se Projektligji i Pagave dhe ai për Zyrtarët Publikë mund të përfundojë në Kushtetuese

Opozita kërcënon se Projektligji i Pagave dhe ai për Zyrtarët Publikë mund të përfundojë në Kushtetuese

Financa
Takimi me opozitën, Kurti: Shkoi shumë mirë – ata janë më shumë të pakënaqur sesa mospajtues

Takimi me opozitën, Kurti: Shkoi shumë mirë – ata janë më shumë të pakënaqur sesa mospajtues

Kosovë
Takimi i Kurtit me liderët e opozitës – gjithçka nga deklaratat e liderëve politikë

Takimi i Kurtit me liderët e opozitës – gjithçka nga deklaratat e liderëve politikë

Kosovë
Partia opozitare në Serbi: Vuçiq po bën shfaqje me targat, për të hequr dorë nga Kosova

Partia opozitare në Serbi: Vuçiq po bën shfaqje me targat, për të hequr dorë nga Kosova

Kosovë
Marrëveshja pa njohje reciproke, opozita alarmon: Do të mbeten sërish çështje të pazgjidhura

Marrëveshja pa njohje reciproke, opozita alarmon: Do të mbeten sërish çështje të pazgjidhura

Kosovë
Murati, opozitës: Synimi juaj është që të ulen të hyrat e Qeverisë, e të trashet fitimi i tregtarëve

Murati, opozitës: Synimi juaj është që të ulen të hyrat e Qeverisë, e të trashet fitimi i tregtarëve

Të Tjera
Rrustemi dekodon video mesazhet e LVV-së: Opozita po duket si votuese e jona e zhgënjyer

Rrustemi dekodon video mesazhet e LVV-së: Opozita po duket si votuese e jona e zhgënjyer

Kosovë
Byroja për konfiskimin e pasurisë mund të përfundojë sërish në “Venecia”, opozita: Të kthehet në pikën zero

Byroja për konfiskimin e pasurisë mund të përfundojë sërish në “Venecia”, opozita: Të kthehet në pikën zero

Drejtësi
​Mungon ministri Murati, përplasen pozitë dhe opozitë në Komision

​Mungon ministri Murati, përplasen pozitë dhe opozitë në Komision

Ekonomi
“Kam të drejtë të caktoj pauza e pushime sa herë ka nevojë”, Konjufca u përgjigjet kritikave të opozitës

“Kam të drejtë të caktoj pauza e pushime sa herë ka nevojë”, Konjufca u përgjigjet kritikave të opozitës

Kosovë
Hyn në rend dite vendimi i Qeverisë për zgjatjen e masave emergjente për energjinë – opozita e kundërshton

Hyn në rend dite vendimi i Qeverisë për zgjatjen e masave emergjente për energjinë – opozita e kundërshton

Energjetika