LAJMI I FUNDIT:

Oligarkët rus

17 Artikuj

Italia ngrin asetet ruse me vlerë 2 miliardë euro

Italia ngrin asetet ruse me vlerë 2 miliardë euro

Nga Bota
Zvicra thotë se mban mbi 7 miliardë euro asete dhe rezerva të Bankës Qendrore të Rusisë

Zvicra thotë se mban mbi 7 miliardë euro asete dhe rezerva të Bankës Qendrore të Rusisë

Botë
Putini dhe aleatët e tij pëlqejnë të blejnë art: Për ta ndihmuar Ukrainën, duhet konfiskuar atë art

Putini dhe aleatët e tij pëlqejnë të blejnë art: Për ta ndihmuar Ukrainën, duhet konfiskuar atë art

Cult+
Deputetja e PD-së kërkon pezullimin e ligjit të investimeve strategjike në Shqipëri: Kanë përfituar oligarkë rus

Deputetja e PD-së kërkon pezullimin e ligjit të investimeve strategjike në Shqipëri: Kanë përfituar oligarkë rus

Shqipëri
Akuzat ndaj ish-kreut të FBI-së për financime nga Rusia, Alibeaj: Udhëtimi i tij në Shqipëri dhe takimi me Ramën kërkojnë hetim të thelluar

Akuzat ndaj ish-kreut të FBI-së për financime nga Rusia, Alibeaj: Udhëtimi i tij në Shqipëri dhe takimi me Ramën kërkojnë hetim të thelluar

Shqipëri
Ish-drejtori i FBI-së në New York, akuzohet se ndihmoi oligarkun e sanksionuar rus – si dhe për fshehjen e pagesave nga ish-punonjësi i inteligjencës shqiptare

Ish-drejtori i FBI-së në New York, akuzohet se ndihmoi oligarkun e sanksionuar rus – si dhe për fshehjen e pagesave nga ish-punonjësi i inteligjencës shqiptare

Amerika
SHBA do të sekuestrojë aeroplanin në vlerë 90 milionë dollarë të “njeriut më të pasur në Duma” të Rusisë

SHBA do të sekuestrojë aeroplanin në vlerë 90 milionë dollarë të “njeriut më të pasur në Duma” të Rusisë

Nga Bota
Bllokohen dhjetëra miliardë dollarë pasuri të oligarkëve të Vladimir Putinit, REPO ngrinë 300 miliardë dollarë të Bankës Qendrore të Rusisë

Bllokohen dhjetëra miliardë dollarë pasuri të oligarkëve të Vladimir Putinit, REPO ngrinë 300 miliardë dollarë të Bankës Qendrore të Rusisë

Botë
Oligarku rus po kërkon nga BE-ja që t’i rikthehet superjahti që kushton 460 milionë dollarë

Oligarku rus po kërkon nga BE-ja që t’i rikthehet superjahti që kushton 460 milionë dollarë

Evropa
Një tjetër oligark rus vdes në rrethana misterioze: Zyrtarët thonë se ish-drejtuesi i firmës energjetike vdiq “pasi shkoi te një mjek popullor”

Një tjetër oligark rus vdes në rrethana misterioze: Zyrtarët thonë se ish-drejtuesi i firmës energjetike vdiq “pasi shkoi te një mjek popullor”

Nga Bota
Britania e Madhe shpall ligje të reja që synojnë oligarkët rusë

Britania e Madhe shpall ligje të reja që synojnë oligarkët rusë

Nga Bota
Pas sanksioneve goditëse, këta janë oligarkët rusë që (s’)po flasin kundër agresionit të Putinit në Ukrainë

Pas sanksioneve goditëse, këta janë oligarkët rusë që (s’)po flasin kundër agresionit të Putinit në Ukrainë

Nga Bota
Një miliarder rus thotë se “nuk di si të jetojë” pasi u godit nga sanksionet

Një miliarder rus thotë se “nuk di si të jetojë” pasi u godit nga sanksionet

Interesante
Kush janë shtatë oligarkët e Vladimir Putinit që u sanksionuan sot nga Britania e Madhe?

Kush janë shtatë oligarkët e Vladimir Putinit që u sanksionuan sot nga Britania e Madhe?

Botë
Oligarkët rusë po vuajnë pasojat e veprimeve të Putinit në Ukrainë, humbin mbi 80 miliardë dollarë pasuri

Oligarkët rusë po vuajnë pasojat e veprimeve të Putinit në Ukrainë, humbin mbi 80 miliardë dollarë pasuri

Botë
Nga helmimi i kundërshtarëve deri te mbështetja e oligarkëve dhe skemat korruptive të pastrimit të parave – skandalet e Vladimir Putinit në 21 vjet në pushtet

Nga helmimi i kundërshtarëve deri te mbështetja e oligarkëve dhe skemat korruptive të pastrimit të parave – skandalet e Vladimir Putinit në 21 vjet në pushtet

Evropa
Oligarkët rus shumicën e pasurisë jashtë vendit

Oligarkët rus shumicën e pasurisë jashtë vendit

Të Tjera