LAJMI I FUNDIT:

Oklahoma

75 Artikuj

Stuhia e fuqishme solli renë e çuditshme mbi Oklahoma, dukej sikur në shtetin amerikan kishte “shpërthyer bomba bërthamore”

Stuhia e fuqishme solli renë e çuditshme mbi Oklahoma, dukej sikur në shtetin amerikan kishte “shpërthyer bomba bërthamore”

Interesante
Skena dramatike, katër persona të plagosur në Oklahoma: Të shtënat ndërprenë ndeshjen, lojtarët largohen nga fusha

Skena dramatike, katër persona të plagosur në Oklahoma: Të shtënat ndërprenë ndeshjen, lojtarët largohen nga fusha

Amerika
Vriten pesë anëtarë të një familje në Oklahoma, duke përfshirë tre fëmijë

Vriten pesë anëtarë të një familje në Oklahoma, duke përfshirë tre fëmijë

Amerika
Amerikani kaloi gati 50 vjet në burg, për shkak të gjetjeve të reja u lirua

Amerikani kaloi gati 50 vjet në burg, për shkak të gjetjeve të reja u lirua

Amerika
Po ikte nga policia, qytetari ndalë veturën në mes të rrugës për ta kapur të dyshuarin në Oklahoma – publikohen pamjet e këtij momenti

Po ikte nga policia, qytetari ndalë veturën në mes të rrugës për ta kapur të dyshuarin në Oklahoma – publikohen pamjet e këtij momenti

Amerika
Theri për vdekje vëllain 9-vjeç në shtëpi, 12-vjeçarja nga Oklahoma prangoset – vazhdimisht i pyeste policët nëse do të përfundojë në burg

Theri për vdekje vëllain 9-vjeç në shtëpi, 12-vjeçarja nga Oklahoma prangoset – vazhdimisht i pyeste policët nëse do të përfundojë në burg

Amerika
Oficerët menduan se po i përgjigjeshin thirrjes për ndihmë të një personi, por iu doli një dhi e mërzitur

Oficerët menduan se po i përgjigjeshin thirrjes për ndihmë të një personi, por iu doli një dhi e mërzitur

Interesante
Të shtëna në një kolegj në SHBA, vritet një person, arrestohet sulmuesi i armatosur

Të shtëna në një kolegj në SHBA, vritet një person, arrestohet sulmuesi i armatosur

Amerika
Shtëpi të dëmtuara, pemë të nxjerra nga rrënjët,… – pamje që tregojnë pasojat e një tornadoje që goditi Oklahoman

Shtëpi të dëmtuara, pemë të nxjerra nga rrënjët,… – pamje që tregojnë pasojat e një tornadoje që goditi Oklahoman

Amerika
Lopa e arratisur viziton një restorant në Oklahoma

Lopa e arratisur viziton një restorant në Oklahoma

Fun Lajme
Disa universitete amerikane kufizojnë qasjen në TikTok brenda kampuseve të tyre

Disa universitete amerikane kufizojnë qasjen në TikTok brenda kampuseve të tyre

Aplikacione
Dy javë pasi u punësua, arrestohet mësuesja në SHBA – kreu marrëdhënie intime me nxënësin

Dy javë pasi u punësua, arrestohet mësuesja në SHBA – kreu marrëdhënie intime me nxënësin

Amerika
Punëtorët e Apple Store në Oklahoma votojnë për bashkim në sindikata

Punëtorët e Apple Store në Oklahoma votojnë për bashkim në sindikata

Lajme Teknologji
Dhjetëvjeçari shpëton mamanë e tij nga mbytja pasi ajo pësoi një krizë teksa po notonte në pishinën e oborrit të familjes në Oklahoma

Dhjetëvjeçari shpëton mamanë e tij nga mbytja pasi ajo pësoi një krizë teksa po notonte në pishinën e oborrit të familjes në Oklahoma

Amerika
Hoqi prangat, rrëmbeu armën dhe filloi të gjuajë drejt policisë – kamerat filmuan gjithçka brenda veturës policore

Hoqi prangat, rrëmbeu armën dhe filloi të gjuajë drejt policisë – kamerat filmuan gjithçka brenda veturës policore

Amerika
Arrestohet pas tridhjetë viteve gruaja amerikane e cila e vrau foshnjën e posa lindur

Arrestohet pas tridhjetë viteve gruaja amerikane e cila e vrau foshnjën e posa lindur

Amerika
Personi që vrau katër persona në një spital të Oklahoma-s kishte në cak mjekun që ia kishte operuar shpinën

Personi që vrau katër persona në një spital të Oklahoma-s kishte në cak mjekun që ia kishte operuar shpinën

Amerika
Detaje nga vrasjet në një spital në Tulsa të Oklahomës, ku humbën jetën katër persona dhe autori i sulmit

Detaje nga vrasjet në një spital në Tulsa të Oklahomës, ku humbën jetën katër persona dhe autori i sulmit

Amerika
Vriten katër persona në Tulsa të Oklahomës, tjetër sulm masiv në SHBA – me pushkë e revole qëlloi mbi civilët në ndërtesën e spitalit

Vriten katër persona në Tulsa të Oklahomës, tjetër sulm masiv në SHBA – me pushkë e revole qëlloi mbi civilët në ndërtesën e spitalit

Amerika
Ekzekutimi i të burgosurit të Oklahomas u ndërpre në minutën e fundit

Ekzekutimi i të burgosurit të Oklahomas u ndërpre në minutën e fundit

Amerika
Është tri ditë larg ekzekutimit me vdekje, Kim Kardashian po avokon fuqishëm për ta falur të dënuarin për vrasje në vitin 1999

Është tri ditë larg ekzekutimit me vdekje, Kim Kardashian po avokon fuqishëm për ta falur të dënuarin për vrasje në vitin 1999

Yjet
Ish-të burgosurit në Oklahoma thonë se oficerët i “torturuan” ata duke i detyruar të dëgjojnë këngën “Baby Shark”

Ish-të burgosurit në Oklahoma thonë se oficerët i “torturuan” ata duke i detyruar të dëgjojnë këngën “Baby Shark”

Amerika
Familja nga Oklahoma shpëtuan qenin endacak, disa javë më vonë ai mbyti djalin e tyre 7-vjeç

Familja nga Oklahoma shpëtuan qenin endacak, disa javë më vonë ai mbyti djalin e tyre 7-vjeç

Amerika
Ishte bllokuar në shinat e një hekurudhe në SHBA, momenti kur kamioni përplaset nga treni – makinat e ngarkuara fluturojnë në ajër

Ishte bllokuar në shinat e një hekurudhe në SHBA, momenti kur kamioni përplaset nga treni – makinat e ngarkuara fluturojnë në ajër

Amerika