LAJMI I FUNDIT:

Nuredin Ibishi

150 Artikuj

Ibishi: Radoiçiqi ende në veprim, po vazhdon të mbledhë njerëzit për një akt tjetër të mundshëm

Ibishi: Radoiçiqi ende në veprim, po vazhdon të mbledhë njerëzit për një akt tjetër të mundshëm

Siguri
Thirrjet e Serbisë ndaj të rinjve vullnetarë për shërbim ushtarak, njohësit e sigurisë: Nxitje për rrezik dhe kërcënim për rajonin

Thirrjet e Serbisë ndaj të rinjve vullnetarë për shërbim ushtarak, njohësit e sigurisë: Nxitje për rrezik dhe kërcënim për rajonin

Donjeta Zeqiraj
Ekspertët e sigurisë: Kosova në NATO, të jetë ofruese e sigurisë e jo absorbuese e saj

Ekspertët e sigurisë: Kosova në NATO, të jetë ofruese e sigurisë e jo absorbuese e saj

Siguri
Paralajmërimet e Zelenskyt për planet e Rusisë për destabilizimin e Ballkanit, flasin ekspertët e sigurisë

Paralajmërimet e Zelenskyt për planet e Rusisë për destabilizimin e Ballkanit, flasin ekspertët e sigurisë

Siguri
Ku kanë arritur hetimet për sulmin terrorist të para dy muajve në Banjskë?

Ku kanë arritur hetimet për sulmin terrorist të para dy muajve në Banjskë?

Siguri
Grupi terrorist erdhi të luftojë në Kosovë, zgjodhi Banjskën si pikë strategjike

Grupi terrorist erdhi të luftojë në Kosovë, zgjodhi Banjskën si pikë strategjike

Kosovë
Sulmi terrorist në Banjskë, si u fut në Kosovë tërë ai arsenal armësh nga Serbia?

Sulmi terrorist në Banjskë, si u fut në Kosovë tërë ai arsenal armësh nga Serbia?

Elfije Boletini
Po hetohet përfshirja ruse në sulmin e armatosur serb në Banjskë

Po hetohet përfshirja ruse në sulmin e armatosur serb në Banjskë

Kosovë
Ibishi: Vuçiqi nuk kishte guxim ta fuste ushtrinë në Kosovë, prandaj po bën luftë hibride

Ibishi: Vuçiqi nuk kishte guxim ta fuste ushtrinë në Kosovë, prandaj po bën luftë hibride

Siguri
Serbia vazhdon kërcënimet ndaj serbëve që shërbejnë në Policinë e Kosovës

Serbia vazhdon kërcënimet ndaj serbëve që shërbejnë në Policinë e Kosovës

Siguri
Policia e kryeqytetit mbetet vetëm në letër tash e pesë vjet

Policia e kryeqytetit mbetet vetëm në letër tash e pesë vjet

Prishtina
Rashiq: Prapa dorëheqjeve të policëve serbë në veri qëndron Beogradi

Rashiq: Prapa dorëheqjeve të policëve serbë në veri qëndron Beogradi

Siguri
Dorëheqja e policëve serbë, njohësit e sigurisë: Beogradi vazhdon të ushtrojë presion ndaj serbëve në Kosovë

Dorëheqja e policëve serbë, njohësit e sigurisë: Beogradi vazhdon të ushtrojë presion ndaj serbëve në Kosovë

Elfije Boletini
Njohës të çështjeve të sigurisë: Mund të ketë dorëheqje të tjera të serbëve

Njohës të çështjeve të sigurisë: Mund të ketë dorëheqje të tjera të serbëve

Siguri
Shtohet prezenca e KFOR-it në rrugët e Kosovës, ekspertët e sigurisë me vlerësime të ndryshme

Shtohet prezenca e KFOR-it në rrugët e Kosovës, ekspertët e sigurisë me vlerësime të ndryshme

Siguri
Dronët Bayraktar, analistët: FSK po profesionalizohet dita-ditës,pajisjet mund të përdoren për identifikim dhe gjurmim

Dronët Bayraktar, analistët: FSK po profesionalizohet dita-ditës,pajisjet mund të përdoren për identifikim dhe gjurmim

Elfije Boletini
Berisha: Blerja e dronëve është meritë e planifikimit të mirë që ka bërë FSK-ja

Berisha: Blerja e dronëve është meritë e planifikimit të mirë që ka bërë FSK-ja

Siguri
Ekspertët e sigurisë thonë se Vuçiq do ta mbajë situatën në veri të tensionuar: Qeveria të përshpejtojë proceset e de-përshkallëzimit

Ekspertët e sigurisë thonë se Vuçiq do ta mbajë situatën në veri të tensionuar: Qeveria të përshpejtojë proceset e de-përshkallëzimit

Elfije Boletini
“Vidovdani” në Gazimestan pritet të sjellë mesazhe politike nga serbët

“Vidovdani” në Gazimestan pritet të sjellë mesazhe politike nga serbët

Kosovë
Muaji i katërt që policët nuk paguhen për rrezikshmëri në punë, sindikata nuk përjashton hapat radikalë

Muaji i katërt që policët nuk paguhen për rrezikshmëri në punë, sindikata nuk përjashton hapat radikalë

Siguri
Analizohen anët pozitive dhe negative nga shtimi i trupave të KFOR-it në Kosovë

Analizohen anët pozitive dhe negative nga shtimi i trupave të KFOR-it në Kosovë

Siguri
Ibishi: Është pritur të ketë tensione në veri, ndërkombëtarët të arrijnë një zgjidhje me kryetarët

Ibishi: Është pritur të ketë tensione në veri, ndërkombëtarët të arrijnë një zgjidhje me kryetarët

Mirjeta Hajzeraj
​Ibishi: Vuçiqi po tensionon situatën në veri për të rritur presionin për themelimin e Asociacionit

​Ibishi: Vuçiqi po tensionon situatën në veri për të rritur presionin për themelimin e Asociacionit

Siguri
Incidentet në veri, Ibishi: Serbia po e provokon situatën për të dështuar zgjedhjet

Incidentet në veri, Ibishi: Serbia po e provokon situatën për të dështuar zgjedhjet

Siguri