LAJMI I FUNDIT:

Novi Sad

32 Artikuj

Copa e betonit bie nga një ndërtesë në Novi Sad, për pak sa nuk godet dy të rinj

Copa e betonit bie nga një ndërtesë në Novi Sad, për pak sa nuk godet dy të rinj

Serbia
Novi Sadi mbrëmë u godit nga një stuhi e fuqishme, të paktën një i vdekur

Novi Sadi mbrëmë u godit nga një stuhi e fuqishme, të paktën një i vdekur

Serbia
Deklarata e Xhakës lidhur me udhëtimin në Serbi

Deklarata e Xhakës lidhur me udhëtimin në Serbi

Përfaqësueset
Polici serb në detyrë me fletoren e shënimeve që mban logon e partisë së Vuçiqit

Polici serb në detyrë me fletoren e shënimeve që mban logon e partisë së Vuçiqit

Serbia
Politikani serb: Krimi i organizuar në Novi Sad udhëhiqet nga Zvonko Veselinoviq dhe vëllai i presidentit Andrej Vuçiq me ndihmën e BIA-s

Politikani serb: Krimi i organizuar në Novi Sad udhëhiqet nga Zvonko Veselinoviq dhe vëllai i presidentit Andrej Vuçiq me ndihmën e BIA-s

Serbia
Xhaka dhe Shaqiri në javën e ardhshme pritet të udhëtojnë në Serbi – do të qëndrojnë rreth dy ditë në Beograd dhe Novi Sad, por askush nuk do të mund t’i shohë

Xhaka dhe Shaqiri në javën e ardhshme pritet të udhëtojnë në Serbi – do të qëndrojnë rreth dy ditë në Beograd dhe Novi Sad, por askush nuk do të mund t’i shohë

Përfaqësueset
Pas Beogradit e Novi Sadit edhe Subotica shndërrohet në ‘qytet’ rus

Pas Beogradit e Novi Sadit edhe Subotica shndërrohet në ‘qytet’ rus

Serbia
Aksident në Novi Sad – katër shtetas të Maqedonisë të lënduar, një nga Kroacia i vdekur

Aksident në Novi Sad – katër shtetas të Maqedonisë të lënduar, një nga Kroacia i vdekur

Kronikë e Zezë
Komandanti i arrestuar i policisë në Novi Sad, kishte lidhje me Zvonko Veselinoviqin

Komandanti i arrestuar i policisë në Novi Sad, kishte lidhje me Zvonko Veselinoviqin

Serbia
Vjedhja në Novi Sad të Serbisë, gruaja shpërqendrohet pas rrobave në butik – një tjetër ia nxjerr portofolin nga çanta

Vjedhja në Novi Sad të Serbisë, gruaja shpërqendrohet pas rrobave në butik – një tjetër ia nxjerr portofolin nga çanta

Serbia
I akuzuar për krime lufte në Bosnje, mjek i respektuar në Serbi – Ai jeton dhe vepron lirshëm në Novi Sad

I akuzuar për krime lufte në Bosnje, mjek i respektuar në Serbi – Ai jeton dhe vepron lirshëm në Novi Sad

Serbia
Ndodh edhe kjo në Serbi, në Novi Sad kalin e dërgojnë për pastrim në autolarje

Ndodh edhe kjo në Serbi, në Novi Sad kalin e dërgojnë për pastrim në autolarje

Interesante
Mjaftoi që dikush të alarmonte për “bombë te arkivat e gjykatës”, një ndërtesë në Novi Sad u evakuua përsëri

Mjaftoi që dikush të alarmonte për “bombë te arkivat e gjykatës”, një ndërtesë në Novi Sad u evakuua përsëri

Serbia
Pamje të tmerrshme afër një dyqani bastesh në Novi Sad: Një burrë rreh një tjetër derisa i bie të fikët, pastaj ia thyen edhe krahët

Pamje të tmerrshme afër një dyqani bastesh në Novi Sad: Një burrë rreh një tjetër derisa i bie të fikët, pastaj ia thyen edhe krahët

Ballkan
Si u përball kosovarja Aulona Mehmeti me Aleksandar Vuçiqin në Novi Sad

Si u përball kosovarja Aulona Mehmeti me Aleksandar Vuçiqin në Novi Sad

Kosovë
Kosovarja, që në shenjë proteste në Novi Sad, para Vuçiqit e nis fjalimin në gjuhën shqipe

Kosovarja, që në shenjë proteste në Novi Sad, para Vuçiqit e nis fjalimin në gjuhën shqipe

Kosovë
Banorët e Novi Sadit në alarm: Një “snajperist” i panjohur qëllon kalimtarët me pushkë ajrore, disa të lënduar

Banorët e Novi Sadit në alarm: Një “snajperist” i panjohur qëllon kalimtarët me pushkë ajrore, disa të lënduar

Ballkan
Shqiptarët nëpër dekada: Çfarë kaluan ata në vitet 1918, 1928, 1938… 2018! (Foto)

Shqiptarët nëpër dekada: Çfarë kaluan ata në vitet 1918, 1928, 1938… 2018! (Foto)

Agron Shala
Viti 1988: Fillimi i fundit të Jugosllavisë dhe dalja e Ibrahim Rugovës në skenën politike të Kosovës

Viti 1988: Fillimi i fundit të Jugosllavisë dhe dalja e Ibrahim Rugovës në skenën politike të Kosovës

Agron Shala
Flet i riu që u rrah në Novi Sad, Brendon Gigollaj: Ndjehem i frikësuar të qëndroj në Serbi (Video)

Flet i riu që u rrah në Novi Sad, Brendon Gigollaj: Ndjehem i frikësuar të qëndroj në Serbi (Video)

Kosovë
Haskuka viziton familjen e Çlirim Malokut, i cili u rrah në Serbi

Haskuka viziton familjen e Çlirim Malokut, i cili u rrah në Serbi

Kosovë
Flet babai i Çlirimit, që u rrah në Novi Sad: Turp për institucionet tona (Video)

Flet babai i Çlirimit, që u rrah në Novi Sad: Turp për institucionet tona (Video)

Kosovë
Arrestohen sulmuesit që rrahën brutalisht të rinjtë shqiptarë në Novi Sad

Arrestohen sulmuesit që rrahën brutalisht të rinjtë shqiptarë në Novi Sad

Kosovë
Rrëfehet dëshmitarja e sulmit ndaj të rinjve shqiptarë në Novi Sad: Njëri ra me kokë në trotuar nga goditja e fortë, kishte gjak kudo (Foto)

Rrëfehet dëshmitarja e sulmit ndaj të rinjve shqiptarë në Novi Sad: Njëri ra me kokë në trotuar nga goditja e fortë, kishte gjak kudo (Foto)

Kosovë