LAJMI I FUNDIT:

Novak Djokovic

89 Artikuj

Carlos Alcaraz ‘nxori hak’ për tifozët që u fyen nga tenisti anti-sportiv serb në Wimbledon

Carlos Alcaraz ‘nxori hak’ për tifozët që u fyen nga tenisti anti-sportiv serb në Wimbledon

Tenis
Carlos Alcaraz, përveç lavdisë dhe trofeut të Wimbledon ka mbushur edhe arkën me miliona euro

Carlos Alcaraz, përveç lavdisë dhe trofeut të Wimbledon ka mbushur edhe arkën me miliona euro

Tenis
Carlos Alcaraz shkatërron tenistin serb për ta fituar për herë të dytë Wimbledonin

Carlos Alcaraz shkatërron tenistin serb për ta fituar për herë të dytë Wimbledonin

Tenis
Kate Middleton do të paraqitet në finalen e Wimbledon, për t’i dhuruar trofeun fituesit

Kate Middleton do të paraqitet në finalen e Wimbledon, për t’i dhuruar trofeun fituesit

Yjet
Novak Djokovic turpërohet nga tenisti i 32-të në botë – eliminohet nga Open Italia

Novak Djokovic turpërohet nga tenisti i 32-të në botë – eliminohet nga Open Italia

Tenis
Organizatorët japin detaje, zbulohet kush e goditi me shishe në kokë Novak Djokovicin

Organizatorët japin detaje, zbulohet kush e goditi me shishe në kokë Novak Djokovicin

Tenis
Djokovic goditet në kokë me shishe nga një shikues në Romë

Djokovic goditet në kokë me shishe nga një shikues në Romë

Tenis
Djokovic mallkon, bërtet dhe në fund shanë një tifoz – ai eliminohet në gjysmëfinale të Monte Carlos

Djokovic mallkon, bërtet dhe në fund shanë një tifoz – ai eliminohet në gjysmëfinale të Monte Carlos

Tenis
Vazhdon turpërimi i Djokovicit, mposhtet nga tenisti numër 123 në botë

Vazhdon turpërimi i Djokovicit, mposhtet nga tenisti numër 123 në botë

Tenis
Allegri sërish bën shaka me rivalin për titull: Juventusi si Sinner, Interi si Djokovic

Allegri sërish bën shaka me rivalin për titull: Juventusi si Sinner, Interi si Djokovic

Serie A
Sinner demolon Djokovicin, e mposht bindshëm dhe e eliminon nga gjysmëfinalja e Australian Open

Sinner demolon Djokovicin, e mposht bindshëm dhe e eliminon nga gjysmëfinalja e Australian Open

Tenis
Një ndeshje tenisi në Australi është ndërprerë nga zvarraniku më helmues i vendit

Një ndeshje tenisi në Australi është ndërprerë nga zvarraniku më helmues i vendit

Fun Lajme
Ish-agjenti i FBI-së përndjek Djokovicin, është në listën e personave me “rrezikshmëri të lartë”

Ish-agjenti i FBI-së përndjek Djokovicin, është në listën e personave me “rrezikshmëri të lartë”

Tenis
“Nëse organi antidoping po bën punën e tij, Djokovic duhet të pezullohet”, legjenda franceze godet ashpër nacionalistin serb

“Nëse organi antidoping po bën punën e tij, Djokovic duhet të pezullohet”, legjenda franceze godet ashpër nacionalistin serb

Tenis
Davis Cup nuk i ka dërguar ftesë Serbisë për sezonin tjetër të vitit 2024

Davis Cup nuk i ka dërguar ftesë Serbisë për sezonin tjetër të vitit 2024

Tenis
Davis Cup ka fshirë nga rrjetet sociale videon me këngë nacionaliste të tenistëve serbë

Davis Cup ka fshirë nga rrjetet sociale videon me këngë nacionaliste të tenistëve serbë

Tenis
“Le të valojë flamuri i Serbisë nga Prizreni deri në Rumi”, reagimet në Kosovë, Mal të Zi dhe Bosnjë pas veprimit nacionalist të Djokovic

“Le të valojë flamuri i Serbisë nga Prizreni deri në Rumi”, reagimet në Kosovë, Mal të Zi dhe Bosnjë pas veprimit nacionalist të Djokovic

Kosovë
Federata e Tenisit të Kosovës reagon pas provokimeve nga Djokovic

Federata e Tenisit të Kosovës reagon pas provokimeve nga Djokovic

Tenis
Provokon sërish Djokovic, në Davis Cup prezantohet me këngë nacionaliste për Kosovën

Provokon sërish Djokovic, në Davis Cup prezantohet me këngë nacionaliste për Kosovën

Tenis
Skandali që bëri France Football me Novak Djokovicin në ndarjen e Topit të Artë për gra

Skandali që bëri France Football me Novak Djokovicin në ndarjen e Topit të Artë për gra

Ndërkombëtare
Me Gjokoviqin ishte një moment rastësor, Rita Ora gjatë gjithë kohës e ndoqi ndeshjen me burrin e saj Taika Waititi

Me Gjokoviqin ishte një moment rastësor, Rita Ora gjatë gjithë kohës e ndoqi ndeshjen me burrin e saj Taika Waititi

Yjet
Rita Ora e ulur pranë Novak Gjokoviqit ndjek Kampionatin Botëror të ragbit

Rita Ora e ulur pranë Novak Gjokoviqit ndjek Kampionatin Botëror të ragbit

Yjet
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Abazovic harron kush është Djokovici, dëshiron ta shpall ‘Qytetar Nderi’

Abazovic harron kush është Djokovici, dëshiron ta shpall ‘Qytetar Nderi’

Tenis


mob5