LAJMI I FUNDIT:
Nora Istrefi

Nora Istrefi

509 Artikuj

Info

Këngëtarja Nora Istrefi është e lindur më 25 Mars të vitit 1986 në Prishtinë. Është fëmija i parë i prindërve Nezir Istrefi dhe Suzana Tahirsylaj.

Nora karrierën e saj e nisi në moshë shumë të re, duke u bërë pjesë e disa edicioneve të ndryshme në “Top Fest”, nga ku përfundoi e shpërblyer me disa çmime.

Ka të edituara në treg katër albume: “Engjell” (2005), “Opium” (2006), “N’ora” (2009), dhe “Vetem Mua” (2010).

Në vitin 2013, ajo paraqitet në festivalin “Kënga Magjike 2013”, me këngën “I jemi je”, ku me një paraqitje tejet të ekspozuar dhe shumë të diskutuar në media, arrin të shpërblehet me çmimin Diskografik.

Disa nga hitet e saj më të mëdha në karrierë janë këngët: “Taxi”, “Pse të du”, “E di”, “2 shokë”, “Sa t’kom dashtë”, “I jemi je”, “Baby jem” etj.

Më 2 shtator të vitit 2014, ajo i dha fund beqarisë, duke kurorëzuar lidhjen e saj disa vjeçare me këngëtarin Robert Berisha. Ndërsa në vitin 2015, ata mirëpresin në jetë vajzën e tyre të parë, të pagëzuar me emrin Renee.

Në vitin 2017, çifti do të publikonin duetin e tyre të parë “S’ka inat”, i cili do të mirëpritej nga publiku i tyre.

“Këngë që çdo çift mund ta gjejë vetën brenda saj. E mbushur me tregime dashurie dhe histori të vërteta nga jeta personale”, ishte shprehur Nora në një intervistë për Telegrafin, në vitin 2017.

Pëlqehet bashkëpunimi “M’ke mungu” nga Bruno dhe Nora Istrefi, në vetëm pak ditë është gati të arrijë një milion klikime

Pëlqehet bashkëpunimi “M’ke mungu” nga Bruno dhe Nora Istrefi, në vetëm pak ditë është gati të arrijë një milion klikime

Muzikë
Bruno dhe Nora Istrefi sjellin “M’ke mungu”

Bruno dhe Nora Istrefi sjellin “M’ke mungu”

Muzikë
Bruno dhe Nora Istrefi më 24 maj sjellin këngën e re “M’ke mungu”

Bruno dhe Nora Istrefi më 24 maj sjellin këngën e re “M’ke mungu”

Muzikë
Nora Istrefi e mahnitshme në fotosesionin e ri

Nora Istrefi e mahnitshme në fotosesionin e ri

Yjet
Të famshmit shqiptarë ia besojnë buzëqeshjen e tyre profesionalizmit të Dent Fix

Të famshmit shqiptarë ia besojnë buzëqeshjen e tyre profesionalizmit të Dent Fix

Yjet
Nora Istrefi publikon këngën e re “Amanet”

Nora Istrefi publikon këngën e re “Amanet”

Muzikë
Nora Istrefi paralajmëron këngën e re “Amanet”

Nora Istrefi paralajmëron këngën e re “Amanet”

Muzikë
Nora Istrefi e mrekullueshme me fustanin që i vë në pah figurën e admiruar

Nora Istrefi e mrekullueshme me fustanin që i vë në pah figurën e admiruar

Yjet
“Shëndet e lumturi” – të famshmit shqiptarë urojnë Vitin e Ri 2023

“Shëndet e lumturi” – të famshmit shqiptarë urojnë Vitin e Ri 2023

Yjet
Nora Istrefi publikon imazhe nga prapaskenat e klipit të ri, shkëlqen me paraqitjen në fustanin e zi

Nora Istrefi publikon imazhe nga prapaskenat e klipit të ri, shkëlqen me paraqitjen në fustanin e zi

Muzikë
“Me ty”, kënga më e re nga Cricket, Gesko dhe Nora Istrefi

“Me ty”, kënga më e re nga Cricket, Gesko dhe Nora Istrefi

Muzikë
“Me ty”, publikohet së shpejti nga Cricket, Gesko dhe Nora Istrefi

“Me ty”, publikohet së shpejti nga Cricket, Gesko dhe Nora Istrefi

Muzikë
Nora Istrefi merr vëmendje me fotosesionin e ri, vë në fokus linjat joshëse të trupit

Nora Istrefi merr vëmendje me fotosesionin e ri, vë në fokus linjat joshëse të trupit

Yjet
Nora Istrefi vjen me poza joshëse në kostumin elegant

Nora Istrefi vjen me poza joshëse në kostumin elegant

Yjet
Nora Istrefi duket e mrekullueshme në fotosesionin me veshje tradicionale shqiptare

Nora Istrefi duket e mrekullueshme në fotosesionin me veshje tradicionale shqiptare

Yjet
Nora Istrefi si një lepurushe tërheqëse me kostum të kuq

Nora Istrefi si një lepurushe tërheqëse me kostum të kuq

Yjet
Nora Istrefi nuk e përjashton mundësinë e ribashkimit me Robert Berishën

Nora Istrefi nuk e përjashton mundësinë e ribashkimit me Robert Berishën

Yjet
Pyetet nëse është pajtuar me Tunën, Nora Istrefi: Nuk jemi zënë ndonjëherë

Pyetet nëse është pajtuar me Tunën, Nora Istrefi: Nuk jemi zënë ndonjëherë

Yjet
Leonora Jakupi i kundërpërgjigjet Nora Istrefit: Edhe hajn edhe gënjen

Leonora Jakupi i kundërpërgjigjet Nora Istrefit: Edhe hajn edhe gënjen

Yjet
Nora Istrefi thotë se nuk i ka vjedhur asnjëherë këngë Leonora Jakupit

Nora Istrefi thotë se nuk i ka vjedhur asnjëherë këngë Leonora Jakupit

Yjet
Nora Istrefi flet për ndarjen nga Robert Berisha: Ka qenë shumë e vështirë, ishim 14 vjet bashkë

Nora Istrefi flet për ndarjen nga Robert Berisha: Ka qenë shumë e vështirë, ishim 14 vjet bashkë

Yjet
Nora Istrefi duket e mahnitshme me stilin e ri të flokëve

Nora Istrefi duket e mahnitshme me stilin e ri të flokëve

Yjet
Nora Istrefi publikon projektin e ri muzikor “Ciao”

Nora Istrefi publikon projektin e ri muzikor “Ciao”

Muzikë
Përmes imazheve joshëse, Nora Istrefi zbulon se është në përgatitje të një projekti të ri muzikor

Përmes imazheve joshëse, Nora Istrefi zbulon se është në përgatitje të një projekti të ri muzikor

Yjet