LAJMI I FUNDIT:

Non-paper fake

26 Artikuj

Vdes në Moskë autori i njërit nga ‘non-paper’ për Kosovën, Manuel Ochsenreiter

Vdes në Moskë autori i njërit nga ‘non-paper’ për Kosovën, Manuel Ochsenreiter

Siguri
Autori i ‘non-paper’ më të ri për Kosovën, i afërt me shërbimet inteligjente të Rusisë

Autori i ‘non-paper’ më të ri për Kosovën, i afërt me shërbimet inteligjente të Rusisë

Siguri
​Borrell dënon retorikën ndezëse për ndarjen e Bosnjës dhe Hercegovinës

​Borrell dënon retorikën ndezëse për ndarjen e Bosnjës dhe Hercegovinës

Bosnja
Bildt: Nëse nuk integrohet Ballkani Perëndimor në BE, “non-papers” dalin në tryezë

Bildt: Nëse nuk integrohet Ballkani Perëndimor në BE, “non-papers” dalin në tryezë

Kosovë
Lajçak: Ndryshimi i kufijve në Ballkan, ide që provokon luftë

Lajçak: Ndryshimi i kufijve në Ballkan, ide që provokon luftë

Kosovë
Rama: Kurrë nuk e kam mbështetur ‘vizatimin’ e kufirit në baza etnike midis Kosovës dhe Serbisë

Rama: Kurrë nuk e kam mbështetur ‘vizatimin’ e kufirit në baza etnike midis Kosovës dhe Serbisë

Politikë
Reagimi i SHBA-ve pas deklaratave për ndryshim kufijsh, vizita e Kurtit në Bruksel dhe mbulimi i shpenzimeve të rrymës për serbët në veri – top lajmet e javës së kaluar

Reagimi i SHBA-ve pas deklaratave për ndryshim kufijsh, vizita e Kurtit në Bruksel dhe mbulimi i shpenzimeve të rrymës për serbët në veri – top lajmet e javës së kaluar

Besnike Salihu
Njohës të politikave të Ballkanit dhe euro-deputetë, komentojnë ‘non-paper-in’, që lidhet me marrëveshjen finale me Serbinë

Njohës të politikave të Ballkanit dhe euro-deputetë, komentojnë ‘non-paper-in’, që lidhet me marrëveshjen finale me Serbinë

Kosovë
Vuçiqit i pëlqen “non paper” i fundit, flet edhe për forcën e ushtrisë serbe dhe të Kosovës

Vuçiqit i pëlqen “non paper” i fundit, flet edhe për forcën e ushtrisë serbe dhe të Kosovës

Politikë
Kurti e Borrell për “non-paper”: Dokumente të pa rëndësishme, po krijojnë ambient toksik në çështjen e dialogut

Kurti e Borrell për “non-paper”: Dokumente të pa rëndësishme, po krijojnë ambient toksik në çështjen e dialogut

Kosovë
Mediat e afërta me Vuçiqin pretendojnë se zbuluan gruan që qëndron prapa “non-paper”

Mediat e afërta me Vuçiqin pretendojnë se zbuluan gruan që qëndron prapa “non-paper”

Kosovë
AAK paralajmëron monitorim 24 orësh për Qeverinë Kurti

AAK paralajmëron monitorim 24 orësh për Qeverinë Kurti

Politikë
Von Cramon komenton “non paper-in” e fundit: Propozimi për veriun e Kosovës, duket si statusi i Tirolit Jugor

Von Cramon komenton “non paper-in” e fundit: Propozimi për veriun e Kosovës, duket si statusi i Tirolit Jugor

Kosovë
Kurti për “non-paper”: Nuk mund të lejojmë ringjalljen e projekteve për shkëmbim territorial

Kurti për “non-paper”: Nuk mund të lejojmë ringjalljen e projekteve për shkëmbim territorial

Politikë
Cili është kuptimi i termit “non-paper” në fushën e diplomacisë, kur dhe pse përdoret?

Cili është kuptimi i termit “non-paper” në fushën e diplomacisë, kur dhe pse përdoret?

Kosovë
Publikimi i “non-paper” reagon edhe MPJ e Gjermanisë: Nuk rrjedh nga pena e qeverisë gjermane

Publikimi i “non-paper” reagon edhe MPJ e Gjermanisë: Nuk rrjedh nga pena e qeverisë gjermane

Kosovë
“Non-paper” dhe marrëveshja Kosovë-Serbi, gjithçka çfarë u tha rreth këtij dokumenti

“Non-paper” dhe marrëveshja Kosovë-Serbi, gjithçka çfarë u tha rreth këtij dokumenti

Jehona Hulaj
Ish-diplomatët “deshifrojnë” dokumentet që po publikohen për marrëveshjen finale Kosovë-Serbi

Ish-diplomatët “deshifrojnë” dokumentet që po publikohen për marrëveshjen finale Kosovë-Serbi

Siguri
​Osmani: Të gjithë “non-papers” destabilizuese e kanë burim Serbinë

​Osmani: Të gjithë “non-papers” destabilizuese e kanë burim Serbinë

Kosovë
BE: “Non-paper” për marrëveshjen Kosovë-Serbi nuk paraqet qëndrimin tonë

BE: “Non-paper” për marrëveshjen Kosovë-Serbi nuk paraqet qëndrimin tonë

Kosovë
“Është një grua e zgjuar”: Vuçiq tregon se në kë dyshon se qëndron prapa ‘non-paper’ për marrëveshjen Kosovë-Serbi

“Është një grua e zgjuar”: Vuçiq tregon se në kë dyshon se qëndron prapa ‘non-paper’ për marrëveshjen Kosovë-Serbi

Kosovë
Vuçiq reagon për “non-paper”: Nuk u ‘hodh’ rastësisht, është shkruar nga një person që i njeh mirë rrethanat

Vuçiq reagon për “non-paper”: Nuk u ‘hodh’ rastësisht, është shkruar nga një person që i njeh mirë rrethanat

Kosovë
Marrëveshja Kosovë-Serbi sipas “non-paper”, vjen reagimi i Qeverisë së Kosovës

Marrëveshja Kosovë-Serbi sipas “non-paper”, vjen reagimi i Qeverisë së Kosovës

Jehona Hulaj
Ambasada e Francës reagon për “non-paper”: Nuk jemi burim i saj, mbështesim dialogun e ndërmjetësuar nga BE

Ambasada e Francës reagon për “non-paper”: Nuk jemi burim i saj, mbështesim dialogun e ndërmjetësuar nga BE

Kosovë