LAJMI I FUNDIT:
Nikolla Gruevski

Nikolla Gruevski

1531 Artikuj

Info

Nikolla Gruevski ka qenë kryeministër i Maqedonisë nga viti 2006 deri në vitin 2016. Ka qenë kryetar i partisë OBRM-PDUKM për një periudhë të gjatë. Tanimë ai ka ikur dhe ka fituar statusin e azilit në Hungari.

Kovaçevski: Gruevski një ditë do të duhet të kthehet dhe të përballet me dënimin

Kovaçevski: Gruevski një ditë do të duhet të kthehet dhe të përballet me dënimin

Maqedonia e Veriut
Prokurorja Stefanova kërkon dënim maksimal për Gruevskin për rastin “Parcelat në Vodno”

Prokurorja Stefanova kërkon dënim maksimal për Gruevskin për rastin “Parcelat në Vodno”

Maqedonia e Veriut
Gruevski: Qeveria aktuale ka lobuar për të më futur në listën e zezë

Gruevski: Qeveria aktuale ka lobuar për të më futur në listën e zezë

Maqedonia e Veriut
Publikohen emrat e të sanksionuarve nga SHBA-ja, në mesin e tyre edhe dy shqiptarë

Publikohen emrat e të sanksionuarve nga SHBA-ja, në mesin e tyre edhe dy shqiptarë

Shqipëri
SHBA-të fusin në listën e zezë Gruevskin dhe Mijallkovin

SHBA-të fusin në listën e zezë Gruevskin dhe Mijallkovin

Maqedonia e Veriut
Gjykata ngriu tre banesat që Kamçev pretendon se i përkasin Gruevskit

Gjykata ngriu tre banesat që Kamçev pretendon se i përkasin Gruevskit

Gjyqësi
Josifoviq: Alek Teranova po kërkonte një kompani të patundshmërive për Gruevskin

Josifoviq: Alek Teranova po kërkonte një kompani të patundshmërive për Gruevskin

Maqedonia e Veriut
Trajanovski: Gruevski nuk më ka thënë se ka parcela në Vodno

Trajanovski: Gruevski nuk më ka thënë se ka parcela në Vodno

Maqedonia e Veriut
“Burg, arratisje dhe non-grata, fati i “zi” i tre ish-kryeministrave në një foto me ish-presidentin George Bush

“Burg, arratisje dhe non-grata, fati i “zi” i tre ish-kryeministrave në një foto me ish-presidentin George Bush

Shqipëri
Gruevski: Për 11 vite qeveri, asnjëherë nuk ndryshuam librat e historisë

Gruevski: Për 11 vite qeveri, asnjëherë nuk ndryshuam librat e historisë

Maqedonia e Veriut
Konfirmohet dënimi me burg për Gruevskin për rastin “Dhuna në Qendër”

Konfirmohet dënimi me burg për Gruevskin për rastin “Dhuna në Qendër”

Gjyqësi
Gurevski kërkon hetim të pavarur për rastin tragjik në Tetovë

Gurevski kërkon hetim të pavarur për rastin tragjik në Tetovë

Politikë
Ristoska: Gruevski mund të akuzohet për pastrim parash

Ristoska: Gruevski mund të akuzohet për pastrim parash

Maqedonia e Veriut
Nikolla Gruevski bëhet biznesmen, regjistron kompani në Hungari

Nikolla Gruevski bëhet biznesmen, regjistron kompani në Hungari

Politikë
Gruevski: Kur Maqedonia ndodhet nën regjim, interesi i Maqedonisë është një OBRM-PDUKM e fortë

Gruevski: Kur Maqedonia ndodhet nën regjim, interesi i Maqedonisë është një OBRM-PDUKM e fortë

Politikë
The Economist: Pastrimi i parave në Ballkan po lulëzon nëpërmjet tregut të patundshmërive

The Economist: Pastrimi i parave në Ballkan po lulëzon nëpërmjet tregut të patundshmërive

Të Tjera
Gruevski pas caktimit të paraburgimit: Zaev ushtron trysni politike dhe terror

Gruevski pas caktimit të paraburgimit: Zaev ushtron trysni politike dhe terror

Politikë
Pronat e ish-kryeminsitri Nikolla Gruevski janë ngrirë

Pronat e ish-kryeminsitri Nikolla Gruevski janë ngrirë

Gjyqësi
Gruevski: Pistoletat në mënyrë legale i kam blerë dhe kam leje

Gruevski: Pistoletat në mënyrë legale i kam blerë dhe kam leje

Maqedonia e Veriut
Gruevski sqaron bastisjet e policisë në banesën e tij: Qeveria kryen trysni ndaj familjes time

Gruevski sqaron bastisjet e policisë në banesën e tij: Qeveria kryen trysni ndaj familjes time

Politikë
Deputeti gjerman nga CSU jep dorëheqje, ka marrë para për të lobuar për Nikolla Gruevskin

Deputeti gjerman nga CSU jep dorëheqje, ka marrë para për të lobuar për Nikolla Gruevskin

Maqedonia e Veriut
Mariçiq: Nuk heqim dorë nga ekstradimi i Gruevskit

Mariçiq: Nuk heqim dorë nga ekstradimi i Gruevskit

Politikë
“Parcelat në Vodno”, Ruskoska paralajmëron aktakuzë edhe ndaj Gruevskit

“Parcelat në Vodno”, Ruskoska paralajmëron aktakuzë edhe ndaj Gruevskit

Gjyqësi
Gruevski: Hetimi i sotëm është ndërtuara për të më diskredituar mua

Gruevski: Hetimi i sotëm është ndërtuara për të më diskredituar mua

Maqedonia e Veriut