LAJMI I FUNDIT:

Nicolas Sarkozy

38 Artikuj

Sarkozy humbi apelin kundër vendimit për korrupsion, mund ta vuajë dënimin në shtëpi

Sarkozy humbi apelin kundër vendimit për korrupsion, mund ta vuajë dënimin në shtëpi

Evropa
Blatter e pranoi se Kupa e Botës në Katar ishte gabim: Tregon se kush urdhëroi dhe për sa para

Blatter e pranoi se Kupa e Botës në Katar ishte gabim: Tregon se kush urdhëroi dhe për sa para

Përfaqësueset
Shfrytëzon imunitetin e presidentit, Sarkozy refuzoi të dëshmojë: Unë nuk i përgjigjem gjykatës, por popullit francez

Shfrytëzon imunitetin e presidentit, Sarkozy refuzoi të dëshmojë: Unë nuk i përgjigjem gjykatës, por popullit francez

Evropa
“Ryshfet? Për të organizuar Kupën e Botës, gjithçka është e mundur” – akuza e rëndë për ‘Katar 2022’

“Ryshfet? Për të organizuar Kupën e Botës, gjithçka është e mundur” – akuza e rëndë për ‘Katar 2022’

Ndërkombëtare
Sarkozy shpallet fajtor për financim ilegal të fushatës – një vit arrest shtëpie

Sarkozy shpallet fajtor për financim ilegal të fushatës – një vit arrest shtëpie

Evropa
Prokuroria kërkon burg për ish-presidentin francez Sarkozy

Prokuroria kërkon burg për ish-presidentin francez Sarkozy

Evropa
Ish-presidenti francez, Sarkozy do ta padisë Francën në Gjykatën Evropiane

Ish-presidenti francez, Sarkozy do ta padisë Francën në Gjykatën Evropiane

Evropa
Sarkozy u dënua me tre vjet burg, por mund të mos e kalojë asnjë ditë prapa grilave

Sarkozy u dënua me tre vjet burg, por mund të mos e kalojë asnjë ditë prapa grilave

Evropa
Ish-presidenti francez Nicolas Sarkozy shpallet fajtor për korrupsion, dënohet me tre vjet burg

Ish-presidenti francez Nicolas Sarkozy shpallet fajtor për korrupsion, dënohet me tre vjet burg

Evropa
Sarkozy akuzohet se i dha punë fiktive ish-gruas: Ajo paguhej tremijë euro për 72 orë në muaj

Sarkozy akuzohet se i dha punë fiktive ish-gruas: Ajo paguhej tremijë euro për 72 orë në muaj

Evropa
Përfundoi gjyqi i Nicolas Sarkozy: Prokuroria kërkon katër vjet burg, vendimi merret vitin e ardhshëm

Përfundoi gjyqi i Nicolas Sarkozy: Prokuroria kërkon katër vjet burg, vendimi merret vitin e ardhshëm

Evropa
Sarkozy paraqitet në gjyq për korrupsion: Nuk i pranoj këto akuza të turpshme

Sarkozy paraqitet në gjyq për korrupsion: Nuk i pranoj këto akuza të turpshme

Evropa
Hidhet poshtë kërkesa e shtyrjes së procesit gjyqësor, Sarkozy do të gjykohet për korrupsion

Hidhet poshtë kërkesa e shtyrjes së procesit gjyqësor, Sarkozy do të gjykohet për korrupsion

Evropa
Ish-presidenti francez, Sarkozy paraqitet në gjyq për korrupsion

Ish-presidenti francez, Sarkozy paraqitet në gjyq për korrupsion

Evropa
Nicolas Sarkozy do të dal në gjyq, akuzohet për korrupsion

Nicolas Sarkozy do të dal në gjyq, akuzohet për korrupsion

Evropa
Kjo është ngjyra e vetme të cilën e bart Carla Bruni

Kjo është ngjyra e vetme të cilën e bart Carla Bruni

Modë
Me nderime ushtarake përcillet në banesën e fundit, liderët botëror nderojnë ish-presidentin francez Jacuqes Chirac

Me nderime ushtarake përcillet në banesën e fundit, liderët botëror nderojnë ish-presidentin francez Jacuqes Chirac

Nga Bota
Kush ishte Zhak Shirak, francezi që i tha “JO” luftës në Irak

Kush ishte Zhak Shirak, francezi që i tha “JO” luftës në Irak

Nga Bota
Ish-presidenti Sarkozy në gjyq, akuzohet për korrupsion

Ish-presidenti Sarkozy në gjyq, akuzohet për korrupsion

Nga Bota
​Ish-presidenti francez sërish nën hetime

​Ish-presidenti francez sërish nën hetime

Nga Bota
Carla Bruni: Do jem gruaja e Sarkozy deri në vdekje

Carla Bruni: Do jem gruaja e Sarkozy deri në vdekje

Në çift
Sarkozy: Pas akuzave, jam duke jetuar në ferr

Sarkozy: Pas akuzave, jam duke jetuar në ferr

Nga Bota
Ish-presidenti francez Sarkozy akuzohet për financim të paligjshëm të fushatës

Ish-presidenti francez Sarkozy akuzohet për financim të paligjshëm të fushatës

Nga Bota
Arrestohet Sarkozy, dyshohet se mori 50 milionë euro nga Gaddafi

Arrestohet Sarkozy, dyshohet se mori 50 milionë euro nga Gaddafi

Nga Bota