LAJMI I FUNDIT:

Ngritja e çmimeve

51 Artikuj

Çmimet e larta të produkteve ushqimore, Kaçaniku: Problemet e konsumatorëve nuk po i dëgjon Qeveria dhe askush tjetër

Çmimet e larta të produkteve ushqimore, Kaçaniku: Problemet e konsumatorëve nuk po i dëgjon Qeveria dhe askush tjetër

Mirjeta Hajzeraj
​Lirohet mielli në Kosovë, buka jo

​Lirohet mielli në Kosovë, buka jo

Ekonomi
Ngritja e çmimeve të produkteve bazike, qytetarët të shqetësuar

Ngritja e çmimeve të produkteve bazike, qytetarët të shqetësuar

Biznes
Në pritje të Qeverisë për rregullimin e çmimeve, produktet ushqimore në qershor u shtrenjtuan për 19.2%

Në pritje të Qeverisë për rregullimin e çmimeve, produktet ushqimore në qershor u shtrenjtuan për 19.2%

Biznes
Ministri Murati: Ka abuzime me produktet bazë, përmes ligjit do të lehtësohet jeta qytetarëve

Ministri Murati: Ka abuzime me produktet bazë, përmes ligjit do të lehtësohet jeta qytetarëve

Financa
Çmimet e larta në bregdetin e Vlorës, reagon Shoqata e Turizmit

Çmimet e larta në bregdetin e Vlorës, reagon Shoqata e Turizmit

Shqipëri
Ish-kryetari i OEK-ut: Qeveria nuk po shpenzon asnjë cent, ka bllokadë financiare

Ish-kryetari i OEK-ut: Qeveria nuk po shpenzon asnjë cent, ka bllokadë financiare

Biznes
Kuvendi nuk miraton rezolutën e LDK-së për ngritjen e çmimeve të produkteve

Kuvendi nuk miraton rezolutën e LDK-së për ngritjen e çmimeve të produkteve

Financa
Ministrja Hajdari paralajmëron masa shtesë për çmimet, deputetja Musliu: Kthjelluni ministre!

Ministrja Hajdari paralajmëron masa shtesë për çmimet, deputetja Musliu: Kthjelluni ministre!

Ekonomi
Qytetarët në Poloni të pakënaqur me ngritjen e çmimeve të derivateve, bllokojnë pompat

Qytetarët në Poloni të pakënaqur me ngritjen e çmimeve të derivateve, bllokojnë pompat

Botë
Më shumë brengosen për inflacionin se për luftën në Ukrainë apo pandeminë, gjermanët frikësohen se duhet ta ndryshojnë mënyrën e jetës

Më shumë brengosen për inflacionin se për luftën në Ukrainë apo pandeminë, gjermanët frikësohen se duhet ta ndryshojnë mënyrën e jetës

Botë
Kuvendi pa kuorum, nuk hidhet në votim projektrezoluta e LDK-së për ngritjen e çmimeve

Kuvendi pa kuorum, nuk hidhet në votim projektrezoluta e LDK-së për ngritjen e çmimeve

Kosovë
Ish kryetari i AKK-së: Është e ndaluar që ndërmarrjet të lidhin marrëveshje për ngritje të çmimeve

Ish kryetari i AKK-së: Është e ndaluar që ndërmarrjet të lidhin marrëveshje për ngritje të çmimeve

Kosovë
Sekuestrimi i vajit pa dokumentacion dhe mbyllja e depove – analistët komentojnë veprimet e Prokurorisë

Sekuestrimi i vajit pa dokumentacion dhe mbyllja e depove – analistët komentojnë veprimet e Prokurorisë

Kosovë
Protestat në Shqipëri kundër rritjes së çmimeve, në ditën e pestë – nis Paketa e Rezistencës Sociale

Protestat në Shqipëri kundër rritjes së çmimeve, në ditën e pestë – nis Paketa e Rezistencës Sociale

Shqipëri
Qytetarët për ngritjen e çmimeve: Qeveria të ndërhyjë me inspektime dhe pako mbështetëse

Qytetarët për ngritjen e çmimeve: Qeveria të ndërhyjë me inspektime dhe pako mbështetëse

Financa
Kaçaniku: Hymë në librin ‘Guines’ për rritje të çmimeve

Kaçaniku: Hymë në librin ‘Guines’ për rritje të çmimeve

Ekonomi
Ngritja rekorde e çmimeve, presidentja Osmani në Forumin e Antalisë dhe deklarata e ministres gjermane për liberalizimin e vizave  – top lajmet e javës

Ngritja rekorde e çmimeve, presidentja Osmani në Forumin e Antalisë dhe deklarata e ministres gjermane për liberalizimin e vizave – top lajmet e javës

Besnike Salihu
Inspektimet e sotme në markete: 20 gjoba, 4 inicime të procedurës për kundërvajtje dhe 9 sekuestrime mallrash

Inspektimet e sotme në markete: 20 gjoba, 4 inicime të procedurës për kundërvajtje dhe 9 sekuestrime mallrash

Ekonomi
Nesër protestë kombëtare në Tiranë, blindohen dyert e kryeministrisë

Nesër protestë kombëtare në Tiranë, blindohen dyert e kryeministrisë

Shqipëri
Ngritja e çmimeve: Inspektorët dhe policia në aksion – vaj i sekuestruar dhe depo të mbyllura

Ngritja e çmimeve: Inspektorët dhe policia në aksion – vaj i sekuestruar dhe depo të mbyllura

Mirjeta Hajzeraj
Ngritja e çmimeve, dita e tretë e protestës në Shqipëri, Rama e quan përpjekje për të manipuluar njerëzit

Ngritja e çmimeve, dita e tretë e protestës në Shqipëri, Rama e quan përpjekje për të manipuluar njerëzit

Shqipëri
Për dy javë Kosova importoi rreth 31 milionë litra karburante, më së shumti nga një shtet arab (Infografikë)

Për dy javë Kosova importoi rreth 31 milionë litra karburante, më së shumti nga një shtet arab (Infografikë)

Ekonomi
Ngritja e çmimeve, inspektohen marketet në Malishevë

Ngritja e çmimeve, inspektohen marketet në Malishevë

Ekonomi