LAJMI I FUNDIT:
New York

New York

890 Artikuj

Njëvjeçarja në New York vdiq pasi gjyshja e saj kishte harruar tetë orë në veturë të nxehtë

Njëvjeçarja në New York vdiq pasi gjyshja e saj kishte harruar tetë orë në veturë të nxehtë

Amerika
Rrëzohet një vinç ndërtimi në New York, lëndohen rëndë gjashtë persona

Rrëzohet një vinç ndërtimi në New York, lëndohen rëndë gjashtë persona

Amerika
Shkoi “për pushimet e ëndrrave” në Irlandë, amerikani rrahet brutalisht nga një grup të rinjsh – rrezikon të humb njërin sy

Shkoi “për pushimet e ëndrrave” në Irlandë, amerikani rrahet brutalisht nga një grup të rinjsh – rrezikon të humb njërin sy

Evropa
Policia njujorkeze po teston dronët që paralajmërojnë publikun në situata emergjente

Policia njujorkeze po teston dronët që paralajmërojnë publikun në situata emergjente

Lajme Teknologji
Të shtëna në Times Square, plagosen tre adoleshentë

Të shtëna në Times Square, plagosen tre adoleshentë

Amerika
Pas 13 vitesh kapet vrasësi serik nga Nju Jorku, atë e kapën përmes përdorimit të një copë pice

Pas 13 vitesh kapet vrasësi serik nga Nju Jorku, atë e kapën përmes përdorimit të një copë pice

Amerika
Publikohen pamjet e vrasësit që shëtitet me skuter rrugëve të New Yorkut dhe qëllon me revole këmbësorët

Publikohen pamjet e vrasësit që shëtitet me skuter rrugëve të New Yorkut dhe qëllon me revole këmbësorët

Amerika
Nga Parisi në New York për një orë e gjysmë – aeroplani me shpejtësi hipersonike po bëhet realitet dhe do të shkurtojë kohën e udhëtimeve në botë

Nga Parisi në New York për një orë e gjysmë – aeroplani me shpejtësi hipersonike po bëhet realitet dhe do të shkurtojë kohën e udhëtimeve në botë

Nga Bota
E kishte fituar lotarinë prej para 1 viti, gruaja nga Nju Jorku nuk e kishte ditur këtë deri më tani

E kishte fituar lotarinë prej para 1 viti, gruaja nga Nju Jorku nuk e kishte ditur këtë deri më tani

Interesante
Aksident mes dy autobusëve në New York, të paktën 80 persona të lënduar

Aksident mes dy autobusëve në New York, të paktën 80 persona të lënduar

Amerika
Alarm tek banorët, qyteti i New York-ut pushtohet nga insektet jeshile

Alarm tek banorët, qyteti i New York-ut pushtohet nga insektet jeshile

Amerika
Ndërtesa e famshme në New York kaplohet nga zjarri, njeriu më i pasur në botë pagoi për të 16 miliardë dollarë – investoi 500 milionë për rinovim

Ndërtesa e famshme në New York kaplohet nga zjarri, njeriu më i pasur në botë pagoi për të 16 miliardë dollarë – investoi 500 milionë për rinovim

Amerika
Fiku frigoriferin pasi i pengoi zhurma, pastruesi prishi një kërkim dekadësh të kolegjit amerikan

Fiku frigoriferin pasi i pengoi zhurma, pastruesi prishi një kërkim dekadësh të kolegjit amerikan

Amerika
Produktet e tetë kompanive nga Kosova po promovohen në SHBA

Produktet e tetë kompanive nga Kosova po promovohen në SHBA

Prodhime Vendore
Publikohet një video ‘ngacmuese’ e Cadillac Escalade IQ përpara debutimit në gusht

Publikohet një video ‘ngacmuese’ e Cadillac Escalade IQ përpara debutimit në gusht

Auto Lajme
Mbyllet restoranti i Nusret Gokçes, Salt Bae Burger dikur i cilësuar si më i keqi në New York

Mbyllet restoranti i Nusret Gokçes, Salt Bae Burger dikur i cilësuar si më i keqi në New York

Amerika
Rrahje në mes të ditës në New York – një qytetar theret për vdekje në Manhattan

Rrahje në mes të ditës në New York – një qytetar theret për vdekje në Manhattan

Amerika
Kryetari i New York-ut bën simbolin e shqiponjës gjatë një marshi me emigrantë, nuk mungon flamuri i Shqipërisë

Kryetari i New York-ut bën simbolin e shqiponjës gjatë një marshi me emigrantë, nuk mungon flamuri i Shqipërisë

Amerika
Kryetari i Malishevës pritet me nderime në Asamblenë e New York-ut

Kryetari i Malishevës pritet me nderime në Asamblenë e New York-ut

Kosovë
Pamje “apokaliptike” për shkak të zjarrit në Kanada – Nju Jorku u bë qyteti i madh më i ndotur në botë dhe mori ngjyrë të portokalltë

Pamje “apokaliptike” për shkak të zjarrit në Kanada – Nju Jorku u bë qyteti i madh më i ndotur në botë dhe mori ngjyrë të portokalltë

Interesante
Inaugurohet rruga “Ismail Qemali” në New York

Inaugurohet rruga “Ismail Qemali” në New York

Kosovë
Thyhen xhamat në ndërtesën e misionit diplomatik turk në Nju Jork – kamerat e sigurisë kapin një person që me shufër të hekurt i godiste

Thyhen xhamat në ndërtesën e misionit diplomatik turk në Nju Jork – kamerat e sigurisë kapin një person që me shufër të hekurt i godiste

Turqia
Tetë personave ua mori jetën në New York në vitin 2017 – dënohet me dhjetë burgime të përjetshme, plus 260 vjet prapa grilave

Tetë personave ua mori jetën në New York në vitin 2017 – dënohet me dhjetë burgime të përjetshme, plus 260 vjet prapa grilave

Amerika
Paralajmërimi i gjeologëve: New Yorku po fundoset 2 milimetra në vit për shkak të peshës së rrokaqiejve

Paralajmërimi i gjeologëve: New Yorku po fundoset 2 milimetra në vit për shkak të peshës së rrokaqiejve

Kuriozitete