LAJMI I FUNDIT:
New York

New York

990 Artikuj

Fosili më i madh i gjetur ndonjëherë i një stegosaurusi shitet për 44.6 milionë dollarë

Fosili më i madh i gjetur ndonjëherë i një stegosaurusi shitet për 44.6 milionë dollarë

Shkencë
Meteori fluturoi në mes të ditës mbi Statujën e Lirisë, lëvizi me shpejtësi prej 34 mijë milje në orë – shpërtheu në qiell

Meteori fluturoi në mes të ditës mbi Statujën e Lirisë, lëvizi me shpejtësi prej 34 mijë milje në orë – shpërtheu në qiell

Kuriozitete
Pjesëtari i grupit neo-nazist kishte planifikuar të vishej si Babadimër, të shpërndante karamele helmuese për fëmijët hebrenj në Nju Jork

Pjesëtari i grupit neo-nazist kishte planifikuar të vishej si Babadimër, të shpërndante karamele helmuese për fëmijët hebrenj në Nju Jork

Amerika
Dy aeroplanë gati sa nuk u përplasen në New York

Dy aeroplanë gati sa nuk u përplasen në New York

Amerika
Rita Ora flet për shqiptarët në emisionin e famshëm amerikan: Një tjetër arsye pse e dua New Yorkun janë shqiptarët e shumtë këtu

Rita Ora flet për shqiptarët në emisionin e famshëm amerikan: Një tjetër arsye pse e dua New Yorkun janë shqiptarët e shumtë këtu

Yjet
Bllokohet ura lëvizëse në New York nga i nxehti i madh, autoritetet e spërkatin me ujë për ta vënë sërish në funksion

Bllokohet ura lëvizëse në New York nga i nxehti i madh, autoritetet e spërkatin me ujë për ta vënë sërish në funksion

Amerika
Tentoi t’ia vjedhë telefonin avokatit amerikan derisa po shijonte hamburgerin, hajni nuk e dinte se ai ishte praktikues i jiu-jitsu

Tentoi t’ia vjedhë telefonin avokatit amerikan derisa po shijonte hamburgerin, hajni nuk e dinte se ai ishte praktikues i jiu-jitsu

Amerika
Menduan se kishte revole të vërtetë, doli të ishte lodër – policia në New York qëllon për vdekje 13-vjeçarin

Menduan se kishte revole të vërtetë, doli të ishte lodër – policia në New York qëllon për vdekje 13-vjeçarin

Amerika
Apartamenti në SHBA pa dhomë gjumi ngjall reagime në rrjete sociale

Apartamenti në SHBA pa dhomë gjumi ngjall reagime në rrjete sociale

Interesante
Një çift peshkatarësh gjen kasafortën me 100 mijë dollarë në New York

Një çift peshkatarësh gjen kasafortën me 100 mijë dollarë në New York

Interesante
Boa shtrënguese 1.5 metra e gjatë kapet brenda një ndërtese në New York

Boa shtrënguese 1.5 metra e gjatë kapet brenda një ndërtese në New York

Interesante
Vala e të nxehtit dërgon 11 amerikanë në spital gjatë tubimit të parë të Trumpit pas dënimit penal të tij

Vala e të nxehtit dërgon 11 amerikanë në spital gjatë tubimit të parë të Trumpit pas dënimit penal të tij

Nga Bota
Shërbimi Kombëtar i Motit shpjegon arsyen e shfaqjes së “resë me vrima” mbi New York

Shërbimi Kombëtar i Motit shpjegon arsyen e shfaqjes së “resë me vrima” mbi New York

Interesante
Çifti nga New Yorku kërkonin thesar në liqen, nxorën nga uji kasafortën me 100 mijë dollarë brenda

Çifti nga New Yorku kërkonin thesar në liqen, nxorën nga uji kasafortën me 100 mijë dollarë brenda

Interesante
Indianët ndërtojnë një kopje të Statujës së Lirisë

Indianët ndërtojnë një kopje të Statujës së Lirisë

Interesante
Pasagjerët u larguan të hutuar dhe të lagur gjatë fluturimit 4 orësh për në New York

Pasagjerët u larguan të hutuar dhe të lagur gjatë fluturimit 4 orësh për në New York

Amerika
Gjyqi ndaj Trumpit: Ish-avokati i tij e pranon se ka gënjyer shpesh për ta ndihmuar ish-presidentin amerikan

Gjyqi ndaj Trumpit: Ish-avokati i tij e pranon se ka gënjyer shpesh për ta ndihmuar ish-presidentin amerikan

Nga Bota
Portali lidh New York-un dhe Dublin-in përmes transmetimit të drejtpërdrejtë

Portali lidh New York-un dhe Dublin-in përmes transmetimit të drejtpërdrejtë

Fun Lajme
Protesta pro-palestineze në Universitetin Columbia të New Yorkut: Arrestohen qindra persona

Protesta pro-palestineze në Universitetin Columbia të New Yorkut: Arrestohen qindra persona

Amerika
Vlera e Meta-s bie për 190 miliardë dollarë

Vlera e Meta-s bie për 190 miliardë dollarë

Lajme Teknologji
Katër të mbijetuara të luftës nuk u lejuan të futeshin në sallën e KS të OKB-së, Osmani refuzoi pjesëmarrjen derisa lëshoi pe protokolli

Katër të mbijetuara të luftës nuk u lejuan të futeshin në sallën e KS të OKB-së, Osmani refuzoi pjesëmarrjen derisa lëshoi pe protokolli

Kosovë
Terry Anderson: Vdes gazetari amerikan që ishte mbajtur peng për gati shtatë vjet gjatë luftës civile në Liban

Terry Anderson: Vdes gazetari amerikan që ishte mbajtur peng për gati shtatë vjet gjatë luftës civile në Liban

Nga Bota
Vdes burri që i vuri flakën vetes para gjykatës ku gjykohej Trumpi – ai kishte një mesazh për amerikanët

Vdes burri që i vuri flakën vetes para gjykatës ku gjykohej Trumpi – ai kishte një mesazh për amerikanët

Nga Bota
Rekord i ri botëror – 353 balerina kërcejnë në majë të gishtërinjve për një minutë

Rekord i ri botëror – 353 balerina kërcejnë në majë të gishtërinjve për një minutë

Interesante


mob5