LAJMI I FUNDIT:

Ned Price

27 Artikuj

SHBA-ja kërkon njohje të shpejtë reciproke ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

SHBA-ja kërkon njohje të shpejtë reciproke ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

Kosovë
Zëdhënësi i DASH-it, Price tregon se çfarë përfiton Kosova dhe Serbia nëse arrijnë një marrëveshje

Zëdhënësi i DASH-it, Price tregon se çfarë përfiton Kosova dhe Serbia nëse arrijnë një marrëveshje

Politikë
Lajçak pas takimit me Kurtin: Jemi dakorduar se të gjitha marrëveshjet duhet të zbatohen

Lajçak pas takimit me Kurtin: Jemi dakorduar se të gjitha marrëveshjet duhet të zbatohen

Kosovë
Price: Kosova e Serbia t’i përmbushin përgjegjësitë, të bëhet progres për Asociacionin

Price: Kosova e Serbia t’i përmbushin përgjegjësitë, të bëhet progres për Asociacionin

Kosovë
SHBA mbështesin aktgjykimin e Speciales ndaj Mustafës: Ka të bëjë me përgjegjësinë penale individuale, jo të UÇK-së

SHBA mbështesin aktgjykimin e Speciales ndaj Mustafës: Ka të bëjë me përgjegjësinë penale individuale, jo të UÇK-së

Kosovë
SHBA-të e mirëpresin marrëveshjen Kosovë – Serbi për targat

SHBA-të e mirëpresin marrëveshjen Kosovë – Serbi për targat

Kosovë
Price: SHBA-ja e zhgënjyer, Kurti dhe Vuçiq duhet të bëjnë lëshime për të mos rrezikuar paqen

Price: SHBA-ja e zhgënjyer, Kurti dhe Vuçiq duhet të bëjnë lëshime për të mos rrezikuar paqen

Kosovë
Zëdhënësi i DASh-it: Largimi i serbëve nga institucionet e Kosovës, mund ta përshkallëzojë më tutje situatën

Zëdhënësi i DASh-it: Largimi i serbëve nga institucionet e Kosovës, mund ta përshkallëzojë më tutje situatën

Siguri
Reagon sërish SHBA: Kërkuam shtyrje të plotë të afatit për targa, jo implementim në faza

Reagon sërish SHBA: Kërkuam shtyrje të plotë të afatit për targa, jo implementim në faza

Kosovë
Mosshtyrja e afatit për targat, SHBA thotë se është e zhgënjyer

Mosshtyrja e afatit për targat, SHBA thotë se është e zhgënjyer

Kosovë
SHBA: Stërvitja bërthamore ruse është rutinore, kemi qenë paraprakisht të informuar nga Moska

SHBA: Stërvitja bërthamore ruse është rutinore, kemi qenë paraprakisht të informuar nga Moska

Amerika
Çështja e targave, Departamenti Amerikan: Shpresojmë të zgjidhet në mënyrë paqësore ditëve në vijim   

Çështja e targave, Departamenti Amerikan: Shpresojmë të zgjidhet në mënyrë paqësore ditëve në vijim   

Kosovë
SHBA: Nëse Rusia përdor bombë të pistë, do të përballet me pasoja

SHBA: Nëse Rusia përdor bombë të pistë, do të përballet me pasoja

Amerika
DASH: Sanksionet, mjet për të çrrënjosur korrupsionin në Ballkanin Perëndimor

DASH: Sanksionet, mjet për të çrrënjosur korrupsionin në Ballkanin Perëndimor

Financa
DW: Refugjatët afganë të bllokuar në Kosovë

DW: Refugjatët afganë të bllokuar në Kosovë

Kosovë
Dialogu Kosovë-Serbi, nëse është e nevojshme sekretari amerikan Blinken do t’i thërrasë ose takojë Kurtin dhe Vuçiqin

Dialogu Kosovë-Serbi, nëse është e nevojshme sekretari amerikan Blinken do t’i thërrasë ose takojë Kurtin dhe Vuçiqin

Kosovë
SHBA-ja thirrje Kosovës e Serbisë: Po i vëzhgojmë nga afër bisedimet, shfrytëzojini në mënyrë efektive

SHBA-ja thirrje Kosovës e Serbisë: Po i vëzhgojmë nga afër bisedimet, shfrytëzojini në mënyrë efektive

Kosovë
Departamenti amerikan i Shtetit: Do të vazhdojmë presionin për zbardhjen e vrasjes së vëllezërve Bytyqi

Departamenti amerikan i Shtetit: Do të vazhdojmë presionin për zbardhjen e vrasjes së vëllezërve Bytyqi

Kosovë
DASH: SHBA negocion me Bullgarinë për ta zgjidhur kontestit me Maqedoninë e Veriut

DASH: SHBA negocion me Bullgarinë për ta zgjidhur kontestit me Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut
Presidenti ukrainas mbetet “një objektiv kryesor për agresionin rus”, thotë Departamenti i Shtetit të SHBA-së

Presidenti ukrainas mbetet “një objektiv kryesor për agresionin rus”, thotë Departamenti i Shtetit të SHBA-së

Nga Bota
Zëdhënësi i Departamentit të Shtetit tregon se çfarë është duke ndodhur me afganët e vendosur në Kampin Bondsteel në Kosovë

Zëdhënësi i Departamentit të Shtetit tregon se çfarë është duke ndodhur me afganët e vendosur në Kampin Bondsteel në Kosovë

Kosovë
Departamenti Amerikan i Shtetit kërkon zbardhjen e vrasjes së vëllezërve Bytyçi

Departamenti Amerikan i Shtetit kërkon zbardhjen e vrasjes së vëllezërve Bytyçi

Kosovë
Zëdhënësi i DASH-it, Price: Ende nuk kemi emra të rinj në listën tonë të zezë nga Ballkani Perëndimor

Zëdhënësi i DASH-it, Price: Ende nuk kemi emra të rinj në listën tonë të zezë nga Ballkani Perëndimor

Amerika
Reagimi i SHBA-ve pas deklaratave për ndryshim kufijsh, vizita e Kurtit në Bruksel dhe mbulimi i shpenzimeve të rrymës për serbët në veri – top lajmet e javës së kaluar

Reagimi i SHBA-ve pas deklaratave për ndryshim kufijsh, vizita e Kurtit në Bruksel dhe mbulimi i shpenzimeve të rrymës për serbët në veri – top lajmet e javës së kaluar

Besnike Salihu