LAJMI I FUNDIT:

Ndërtesa

59 Artikuj

Ra nga dritarja e katit të katërt, 2-vjeçari nga Rumania i shpëton vdekjes – vigu i teshave të fqinjëve ndali rrëzimin e fuqishëm në tokë  

Ra nga dritarja e katit të katërt, 2-vjeçari nga Rumania i shpëton vdekjes – vigu i teshave të fqinjëve ndali rrëzimin e fuqishëm në tokë  

Rumania
Zjarri në objektin e Kazakistanit detyroi banorët të hidhen njëri pas tjetrit, njerëzit i pritën poshtë me shilte dhe batanije

Zjarri në objektin e Kazakistanit detyroi banorët të hidhen njëri pas tjetrit, njerëzit i pritën poshtë me shilte dhe batanije

Azia
Një ndërtesë trekatëshe u shemb në provincën Torre del Greco të Italisë, tre njerëz nxirren të gjallë

Një ndërtesë trekatëshe u shemb në provincën Torre del Greco të Italisë, tre njerëz nxirren të gjallë

Evropa
Pamje dramatike, zjarrfikësit shpëtojnë të riun nga zjarri në Brooklyn – nuk mund të dilte për shkak të hekurave në dritare

Pamje dramatike, zjarrfikësit shpëtojnë të riun nga zjarri në Brooklyn – nuk mund të dilte për shkak të hekurave në dritare

Amerika
Në një ashensor të projektuar për 8 persona janë futur 11 – se çfarë mund të ndodhë në një rast të tillë tregojnë këto pamje nga Brazili

Në një ashensor të projektuar për 8 persona janë futur 11 – se çfarë mund të ndodhë në një rast të tillë tregojnë këto pamje nga Brazili

Amerika Latine
Me gjasë ishte diçka që pritej – momenti kur një apartament shumëkatësh shembet në Nju Delhi të Indisë

Me gjasë ishte diçka që pritej – momenti kur një apartament shumëkatësh shembet në Nju Delhi të Indisë

Azia
Inxhinerët në Maqedoni: Thyerja e mureve në banesa mund të dëmtojë stabilitetin e ndërtesës, ndërsa më të rrezikshme janë mbindërtimet

Inxhinerët në Maqedoni: Thyerja e mureve në banesa mund të dëmtojë stabilitetin e ndërtesës, ndërsa më të rrezikshme janë mbindërtimet

Maqedonia e Veriut
E dini cili kat është më i rrezikshëm për shëndetin, cili është më i shëndetshëm dhe përse?

E dini cili kat është më i rrezikshëm për shëndetin, cili është më i shëndetshëm dhe përse?

Shëndetësi Lajme
Ndërtesat më të shëmtuara që do të shihni ndonjëherë në jetën tuaj

Ndërtesat më të shëmtuara që do të shihni ndonjëherë në jetën tuaj

Fun Lajme
Çmimi për ndërtesën më të mirë në botë u fitua nga spitali që mbledh ujërat e shiut në Bangladesh

Çmimi për ndërtesën më të mirë në botë u fitua nga spitali që mbledh ujërat e shiut në Bangladesh

Kuriozitete
Shembet një ndërtesë në Itali, ka të vdekur – ekipet e shpëtimit në kërkim të mbijetuarve të mundshëm

Shembet një ndërtesë në Itali, ka të vdekur – ekipet e shpëtimit në kërkim të mbijetuarve të mundshëm

Evropa
Momenti drithërues kur një djalë kërcen nëpër çatitë e një ndërtese 22-katëshe në Kinë

Momenti drithërues kur një djalë kërcen nëpër çatitë e një ndërtese 22-katëshe në Kinë

Interesante
Të paktën katër persona kanë vdekur pas shembjes së ndërtesës në Nigeri

Të paktën katër persona kanë vdekur pas shembjes së ndërtesës në Nigeri

Afrika
E nervozuar që nuk e kishin informuar për punimet në ndërtesë, banorja ua preu litarët molerëve në Tajlandë

E nervozuar që nuk e kishin informuar për punimet në ndërtesë, banorja ua preu litarët molerëve në Tajlandë

Azia
Përfshihet nga zjarri një ndërtesë në Tajvan – humbin jetën 25 persona

Përfshihet nga zjarri një ndërtesë në Tajvan – humbin jetën 25 persona

Azia
Një ndërtesë banimi u shemb në Gjeorgji, ka njerëz nën rrënoja – dikush nga aty madje telefonoi ekipet e shpëtimit

Një ndërtesë banimi u shemb në Gjeorgji, ka njerëz nën rrënoja – dikush nga aty madje telefonoi ekipet e shpëtimit

Nga Bota
Pasojat e reshjeve të mëdha të shiut dhe rrëshqitjes së dheut, shembet ndërtesa tetë-katëshe në Indi – publikohen pamjet

Pasojat e reshjeve të mëdha të shiut dhe rrëshqitjes së dheut, shembet ndërtesa tetë-katëshe në Indi – publikohen pamjet

Azia
Momenti kur dheu që rrëshqiti “e mori me vete” ndërtesën tetë-katëshe në Indi

Momenti kur dheu që rrëshqiti “e mori me vete” ndërtesën tetë-katëshe në Indi

Azia
Momenti kur polici kinez rrezikon jetën për ta shpëtuar 4-vjeçaren, që kishte mbetur e varur jashtë rrethojës së ballkonit të katit të 11-të

Momenti kur polici kinez rrezikon jetën për ta shpëtuar 4-vjeçaren, që kishte mbetur e varur jashtë rrethojës së ballkonit të katit të 11-të

Azia
Pjesa e mbetur e ndërtesës së shembur në Florida shkatërrohet në mënyrë të kontrolluar

Pjesa e mbetur e ndërtesës së shembur në Florida shkatërrohet në mënyrë të kontrolluar

Amerika
Në Kinë ndërtohet një ndërtesë 10-katëshe për vetëm 29 orë

Në Kinë ndërtohet një ndërtesë 10-katëshe për vetëm 29 orë

Interesante
Apartamenti i tyre përfshihet nga zjarri, tre burra rrezikojnë jetën për t’i shpëtuar tre fëmijët rusë

Apartamenti i tyre përfshihet nga zjarri, tre burra rrezikojnë jetën për t’i shpëtuar tre fëmijët rusë

Evropa
Ndërtesa të pabesueshme: Duket sikur vijnë nga një botë fantastiko-shkencore, por në të vërtetë janë në Tokë

Ndërtesa të pabesueshme: Duket sikur vijnë nga një botë fantastiko-shkencore, por në të vërtetë janë në Tokë

Kuriozitete
Shtëpitë dhe ndërtesat me dizajne interesante

Shtëpitë dhe ndërtesat me dizajne interesante

Dështime