LAJMI I FUNDIT:

NATO

2958 Artikuj

Shefi në largim i NATO-s shpreson se Ukraina mund t’i bashkohet aleancës brenda 10 viteve

Shefi në largim i NATO-s shpreson se Ukraina mund t’i bashkohet aleancës brenda 10 viteve

Nga Bota
Kreu i NATO-s shmangu pyetjet rreth shëndetit të Bidenit

Kreu i NATO-s shmangu pyetjet rreth shëndetit të Bidenit

Evropa
“Kërcënimet ndaj sigurisë së Kosovës”, ekspertët i konsiderojnë të nxituara deklaratat e Kurtit në “New York Times”

“Kërcënimet ndaj sigurisë së Kosovës”, ekspertët i konsiderojnë të nxituara deklaratat e Kurtit në “New York Times”

Siguri
Airbus nënshkruan marrëveshje miliardëshe me ushtrinë gjermane për menaxhimin e satelitëve me prioritet mbrojtjen

Airbus nënshkruan marrëveshje miliardëshe me ushtrinë gjermane për menaxhimin e satelitëve me prioritet mbrojtjen

Nga Bota
Kurti: Kërcënimet ndaj sigurisë së Kosovës janë në rritje, një front i ri në Ballkan do t’i shërbente Rusisë dhe Serbisë

Kurti: Kërcënimet ndaj sigurisë së Kosovës janë në rritje, një front i ri në Ballkan do t’i shërbente Rusisë dhe Serbisë

Siguri
Polonia dhe Lituania kërkojnë ndihmën e BE-së dhe NATO-s për të mbrojtur kufijtë e tyre nga kërcënimi rus

Polonia dhe Lituania kërkojnë ndihmën e BE-së dhe NATO-s për të mbrojtur kufijtë e tyre nga kërcënimi rus

Nga Bota
Pesë gjëra që pritet të ndodhin në samitin e NATO-s në Uashington

Pesë gjëra që pritet të ndodhin në samitin e NATO-s në Uashington

Amerika
Mediumi britanik: Ukrainës do t’i thuhet se është shumë e korruptuar për t’u bashkuar me NATO-n

Mediumi britanik: Ukrainës do t’i thuhet se është shumë e korruptuar për t’u bashkuar me NATO-n

Nga Bota
NATO arrin marrëveshje për 40 miliardë euro për të mbështetur Ukrainën

NATO arrin marrëveshje për 40 miliardë euro për të mbështetur Ukrainën

Evropa
Polonia do të nënshkruajë marrëveshje sigurie me Ukrainën përpara samitit të ardhshëm të NATO-s

Polonia do të nënshkruajë marrëveshje sigurie me Ukrainën përpara samitit të ardhshëm të NATO-s

Nga Bota
Krerët e rinj të BE-së, përkrahës të Maqedonisë së Veriut

Krerët e rinj të BE-së, përkrahës të Maqedonisë së Veriut

Maqedonia e Veriut
NATO diskuton planin për të financuar Ukrainën me 40 miliardë euro në vit

NATO diskuton planin për të financuar Ukrainën me 40 miliardë euro në vit

Evropa
Osmani uron shefin e ri të NATO-s: Mezi pres të punojmë së bashku për të avancuar anëtarësimin e Kosovës në NATO

Osmani uron shefin e ri të NATO-s: Mezi pres të punojmë së bashku për të avancuar anëtarësimin e Kosovës në NATO

Kosovë
Mark Rutte emërohet shef i ri i NATO-s

Mark Rutte emërohet shef i ri i NATO-s

Evropa
Suedia i bashkohet stërvitjeve të NATO-s – për herë të parë si anëtare e plotë

Suedia i bashkohet stërvitjeve të NATO-s – për herë të parë si anëtare e plotë

Nga Bota
Ukraina kërkon nga NATO-ja vendim të “fuqishëm” në samitin e Uashingtonit

Ukraina kërkon nga NATO-ja vendim të “fuqishëm” në samitin e Uashingtonit

Nga Bota
Dritan Goxhaj: Serbia i sheh shqiptarët si rrezik, po blen armë kudo – ne nuk po armatosemi njësoj si ta

Dritan Goxhaj: Serbia i sheh shqiptarët si rrezik, po blen armë kudo – ne nuk po armatosemi njësoj si ta

Kosovë
Fshati rumun që do të shndërrohet në bazën ajrore më të madhe të NATO-s në Evropë

Fshati rumun që do të shndërrohet në bazën ajrore më të madhe të NATO-s në Evropë

Evropa
Hamza takim me Wesley Clark: Mirënjohja për gjeneralin, ushtarët dhe popullin amerikan është e përjetshme

Hamza takim me Wesley Clark: Mirënjohja për gjeneralin, ushtarët dhe popullin amerikan është e përjetshme

Kosovë
Clark pranon dekoratën “Dr.Ibrahim Rugova”: Shpresoj që do të vazhdoni t’i forconi lidhjet me SHBA-në

Clark pranon dekoratën “Dr.Ibrahim Rugova”: Shpresoj që do të vazhdoni t’i forconi lidhjet me SHBA-në

Kosovë
Stoltenberg: NATO nuk do ta mbrojë Qipron në rast se sulmohet nga Hezbollahu

Stoltenberg: NATO nuk do ta mbrojë Qipron në rast se sulmohet nga Hezbollahu

Evropa
Këto do të jenë pesë “sfidat e menjëhershme” për shefin e ardhshëm të NATO-s, Mark Rutte

Këto do të jenë pesë “sfidat e menjëhershme” për shefin e ardhshëm të NATO-s, Mark Rutte

Nga Bota
NATO me udhëheqje të re: Lidhjet e Mark Ruttes me Kosovën ndër vite

NATO me udhëheqje të re: Lidhjet e Mark Ruttes me Kosovën ndër vite

Kosovë
Kryeministri holandez fiton garën për të kryesuar NATO-n

Kryeministri holandez fiton garën për të kryesuar NATO-n

Nga Bota


mob5