LAJMI I FUNDIT:

Natasha Kandiq

41 Artikuj

Kandiq: Vuçiq t’u bëjë thirrje serbëve t’i dorëzojnë armët

Kandiq: Vuçiq t’u bëjë thirrje serbëve t’i dorëzojnë armët

Kosovë
Përmend rrëmbimin e vëllezërve Bytyqi në vitin 1999, Kandiq: Serbia t’i kthejë policët në Kosovë

Përmend rrëmbimin e vëllezërve Bytyqi në vitin 1999, Kandiq: Serbia t’i kthejë policët në Kosovë

Kosovë
Kandiq: Rusia do të votojë për anëtarësimin e Kosovës në OKB nëse Serbia i vendos sanksione

Kandiq: Rusia do të votojë për anëtarësimin e Kosovës në OKB nëse Serbia i vendos sanksione

Politikë
Kandiq: Barrikadat duhet të hiqen, ndaloni me lojërat e rrezikshme politike!

Kandiq: Barrikadat duhet të hiqen, ndaloni me lojërat e rrezikshme politike!

Kosovë
Musliu: Moska po bëhet varreza e kriminelëve serbë të luftës

Musliu: Moska po bëhet varreza e kriminelëve serbë të luftës

Serbia
Kurti e Kandiq diksutojnë për çështjen e personave të zhdukur gjatë luftës në Kosovë

Kurti e Kandiq diksutojnë për çështjen e personave të zhdukur gjatë luftës në Kosovë

Kosovë
Kandiq thotë se të gjitha krimet e luftës janë të lidhura me politikën

Kandiq thotë se të gjitha krimet e luftës janë të lidhura me politikën

Kosovë
Familjarët e të pagjeturve largohen nga mbledhja, nuk duan ta dëgjojnë Natasha Kandiqin

Familjarët e të pagjeturve largohen nga mbledhja, nuk duan ta dëgjojnë Natasha Kandiqin

Kosovë
Shërbimi sekret serb e mori në pyetje Adriatik Kelmendin, reagon Natasha Kandiq

Shërbimi sekret serb e mori në pyetje Adriatik Kelmendin, reagon Natasha Kandiq

Siguri
Fytyrat e Reçakut

Fytyrat e Reçakut

Kosovë
Walker: Ata që e mohojnë masakrën e Reçakut, janë të përfshirë në të

Walker: Ata që e mohojnë masakrën e Reçakut, janë të përfshirë në të

Kosovë
​Kandiq: Serbia po dëshmon se nuk është e gatshme të dënojë përgjegjësit e krimeve masive në Kosovë

​Kandiq: Serbia po dëshmon se nuk është e gatshme të dënojë përgjegjësit e krimeve masive në Kosovë

Kosovë
Kandiq: Vuçiq dhe Brnabiq po i gënjejnë serbët në Kosovë

Kandiq: Vuçiq dhe Brnabiq po i gënjejnë serbët në Kosovë

Kosovë
Kandiq mendon si Kurti: Odaloviq nuk duhet të jetë në krye të Komisionit serb për të pagjeturit

Kandiq mendon si Kurti: Odaloviq nuk duhet të jetë në krye të Komisionit serb për të pagjeturit

Kosovë
Kurti kërkoi nga shteti serb t’i hapë arkivat e periudhës së luftës, Kandiq: Serbia nuk do ta bëjë këtë

Kurti kërkoi nga shteti serb t’i hapë arkivat e periudhës së luftës, Kandiq: Serbia nuk do ta bëjë këtë

Kosovë
Kandiq i reagon ashpër presidentit të Çekisë: A ka dëgjuar ai se Serbia vrau mbi 7 mijë civilë shqiptarë për 78 ditë

Kandiq i reagon ashpër presidentit të Çekisë: A ka dëgjuar ai se Serbia vrau mbi 7 mijë civilë shqiptarë për 78 ditë

Kosovë
Kandiq kundër Vuçiqit: Dekorimi i Handkes është nisje e luftës dhe turpin e gjenocidit qe bartim

Kandiq kundër Vuçiqit: Dekorimi i Handkes është nisje e luftës dhe turpin e gjenocidit qe bartim

Serbia
Krimi dhe dënimi: Faktografia e luftës së Kosovës

Krimi dhe dënimi: Faktografia e luftës së Kosovës

Kosovë
Kërkimi i të pagjeturve: “Një ditë ka vullnet politik, ditën tjetër jo”

Kërkimi i të pagjeturve: “Një ditë ka vullnet politik, ditën tjetër jo”

Kosovë
Kandiq thotë se i ka pritur me shqetësim arrestimet e krerëve të UÇK-së

Kandiq thotë se i ka pritur me shqetësim arrestimet e krerëve të UÇK-së

Kosovë
Natasha Kandiq: Vuçiqi t’iu kërkoj falje publike familjarëve të viktimave nga Kosova

Natasha Kandiq: Vuçiqi t’iu kërkoj falje publike familjarëve të viktimave nga Kosova

Kosovë
Radikalët e Sheshelit sulmuan fizikisht Natasha Kandiqin dhe aktivistë të tjerë të OJQ-ve në Beograd

Radikalët e Sheshelit sulmuan fizikisht Natasha Kandiqin dhe aktivistë të tjerë të OJQ-ve në Beograd

Ballkan
Kandiq vlerëson dorëheqjen e Haradinajt dhe thotë: Mlladiq dhe Karaxhiq iknin e fshiheshin nga drejtësia

Kandiq vlerëson dorëheqjen e Haradinajt dhe thotë: Mlladiq dhe Karaxhiq iknin e fshiheshin nga drejtësia

Kosovë
Natasha Kandiq: I kam parë vet krimet serbe në Kosovë

Natasha Kandiq: I kam parë vet krimet serbe në Kosovë

Kosovë