LAJMI I FUNDIT:

Narkotikët

70 Artikuj

Arrestohet i dyshuari për trafikim të narkotikëve në Gjilan, policia tregon se çka gjeti në banesën e tij

Arrestohet i dyshuari për trafikim të narkotikëve në Gjilan, policia tregon se çka gjeti në banesën e tij

Kronika e Zezë
Turistë të droguar, shtohet numri i të huajve që trajtohen nga varësia e heroinës në Shqipëri

Turistë të droguar, shtohet numri i të huajve që trajtohen nga varësia e heroinës në Shqipëri

Shqipëri
Avokati nga Beogradi: Në veri të Kosovës janë 11 laboratorë të drogës, paratë e tyre kanë financuar barrikadat e serbëve

Avokati nga Beogradi: Në veri të Kosovës janë 11 laboratorë të drogës, paratë e tyre kanë financuar barrikadat e serbëve

Siguri
Arrestohet i dyshuari në Prizren për posedim të narkotikëve dhe armës

Arrestohet i dyshuari në Prizren për posedim të narkotikëve dhe armës

Kronika e Zezë
​Detaje të reja nga aksioni anti-drogë në Gjilan, konfiskohen heroinë në vlerë mbi 34 mjë euro

​Detaje të reja nga aksioni anti-drogë në Gjilan, konfiskohen heroinë në vlerë mbi 34 mjë euro

Siguri
Naser Kelmendi dënohet me 4 vjet e 8 muaj burgim lidhur me akuzën për trafikim me narkotikë

Naser Kelmendi dënohet me 4 vjet e 8 muaj burgim lidhur me akuzën për trafikim me narkotikë

Drejtësi
Operacioni policor “Guri”, arrestohen gjashtë persona të dyshuar dhe sekuestrohen mbi 12 kg marihuanë

Operacioni policor “Guri”, arrestohen gjashtë persona të dyshuar dhe sekuestrohen mbi 12 kg marihuanë

Siguri
Aktakuzë ndaj dy personave në Prizren për blerje dhe shitje të narkotikëve

Aktakuzë ndaj dy personave në Prizren për blerje dhe shitje të narkotikëve

Kosovë
Spasovski: Shtetin e kemi pozicionuar si faktor kredibil në luftën kundër tregtisë së palejuar me narkotikë

Spasovski: Shtetin e kemi pozicionuar si faktor kredibil në luftën kundër tregtisë së palejuar me narkotikë

Maqedonia e Veriut
Blerja dhe shitja e narkotikëve, “Reflektori” shënjestron 11 persona të dyshuar

Blerja dhe shitja e narkotikëve, “Reflektori” shënjestron 11 persona të dyshuar

Drejtësi
Aksioni anti-drogë në Deçan e Gjakovë, Policia jep detajet

Aksioni anti-drogë në Deçan e Gjakovë, Policia jep detajet

Kronika e Zezë
Arrestohet për narkotikë personi i kërkuar me urdhëresë të Gjykatës në Gjilan

Arrestohet për narkotikë personi i kërkuar me urdhëresë të Gjykatës në Gjilan

Kosovë
Tre të arrestuar në lokacione të ndryshme për posedim të paautorizuar të narkotikëve në Prishtinë

Tre të arrestuar në lokacione të ndryshme për posedim të paautorizuar të narkotikëve në Prishtinë

Kronika e Zezë
Zyra austriake kundër Narkotikëve: Dilerët nga Serbia pushtojnë tregun e kokainës në Austri

Zyra austriake kundër Narkotikëve: Dilerët nga Serbia pushtojnë tregun e kokainës në Austri

Serbia
Policia e Holandës arreston majorin e ushtrisë shqiptare, dyshohet se “ndërtoi shtëpi për rritje të kanabisit”

Policia e Holandës arreston majorin e ushtrisë shqiptare, dyshohet se “ndërtoi shtëpi për rritje të kanabisit”

Shqipëri
Shqetësuese rritja e përdorimit të drogave nga adoleshentët në Kosovë

Shqetësuese rritja e përdorimit të drogave nga adoleshentët në Kosovë

Kosovë
Paraburgim ndaj 15 të arrestuarve në aksionin “Gropa”

Paraburgim ndaj 15 të arrestuarve në aksionin “Gropa”

Drejtësi
INSTAT: 29 për qind e të dënuarve në Shqipëri janë për çështje droge

INSTAT: 29 për qind e të dënuarve në Shqipëri janë për çështje droge

Shqipëri
Arrestohet një i dyshuar për trafikim me narkotik

Arrestohet një i dyshuar për trafikim me narkotik

Kronika e Zezë
Për 24 orë policia arreston 10 persona për posedim të substancave narkotike në Kosovë

Për 24 orë policia arreston 10 persona për posedim të substancave narkotike në Kosovë

Kronika e Zezë
Një muaj paraburgim ndaj dy personave për shit-blerje të kokainës në Pejë

Një muaj paraburgim ndaj dy personave për shit-blerje të kokainës në Pejë

Drejtësi
Aktakuzë kundër dymbëdhjetë zyrtarëve policor dhe një qytetari

Aktakuzë kundër dymbëdhjetë zyrtarëve policor dhe një qytetari

Drejtësi
Tetë vite burgim e 900 euro gjobë ndaj tre të akuzuarve për dërgimin e narkotikut në Burgun e Dubravës

Tetë vite burgim e 900 euro gjobë ndaj tre të akuzuarve për dërgimin e narkotikut në Burgun e Dubravës

Drejtësi
Masa ligjore ndaj 26 personave të dyshuar në Gjakovë, nuk respektuan orën policore, luanin bixhoz, posedonin armë dhe narkotik

Masa ligjore ndaj 26 personave të dyshuar në Gjakovë, nuk respektuan orën policore, luanin bixhoz, posedonin armë dhe narkotik

Kronika e Zezë