LAJMI I FUNDIT:

Naim Ternava

198 Artikuj

Gashi: Para 20 vitesh shërbimi informativ serb ka draftuar plan për financimin e xhamive në Kosovë

Gashi: Para 20 vitesh shërbimi informativ serb ka draftuar plan për financimin e xhamive në Kosovë

Kosovë
U tha se disa xhami në Prishtinë janë të financuara nga Serbia, Tërnava paralajmëron padi: Nëse ka vetëm një argument do t’i rrënoj që sot

U tha se disa xhami në Prishtinë janë të financuara nga Serbia, Tërnava paralajmëron padi: Nëse ka vetëm një argument do t’i rrënoj që sot

Kosovë
Nis ndërtimi i QMF-së në Gurragoc të Istogut, donacion nga Bashkësia Islame

Nis ndërtimi i QMF-së në Gurragoc të Istogut, donacion nga Bashkësia Islame

Istog
Kurti dhe liderët politikë vizitojnë BIK-un, thirrje për paqe dhe unitet në festën e Kurban Bajramit

Kurti dhe liderët politikë vizitojnë BIK-un, thirrje për paqe dhe unitet në festën e Kurban Bajramit

Kosovë
Tërnava uron myslimanët për festën e Kurban Bajramit

Tërnava uron myslimanët për festën e Kurban Bajramit

Kosovë
Fitër Bajrami, Kurti pritet nga myftiu Naim Tërnava

Fitër Bajrami, Kurti pritet nga myftiu Naim Tërnava

Kosovë
Kurti pas vizitës në BIK: Në këtë ditë të përkujtojmë edhe 37 imamë, që janë dëshmorë të kombit nga lufta e fundit

Kurti pas vizitës në BIK: Në këtë ditë të përkujtojmë edhe 37 imamë, që janë dëshmorë të kombit nga lufta e fundit

Kosovë
Myftiu Tërnava uron qytetarët për Fitër Bajram, flet për rëndësinë e familjes e mirëqenies së shoqërisë

Myftiu Tërnava uron qytetarët për Fitër Bajram, flet për rëndësinë e familjes e mirëqenies së shoqërisë

Kosovë
Në prag të Bajramit, Tërnava uron për një festë të bekuar dhe të harmonishme

Në prag të Bajramit, Tërnava uron për një festë të bekuar dhe të harmonishme

Kosovë
Kryeministri Kurti shtron iftar për përfaqësues të BIK-ut dhe Departamentin e Gruas në BIK

Kryeministri Kurti shtron iftar për përfaqësues të BIK-ut dhe Departamentin e Gruas në BIK

Kosovë
Harmonia ndërfetare, delegati Apostolik i Selisë së Shenjtë viziton BIK-un

Harmonia ndërfetare, delegati Apostolik i Selisë së Shenjtë viziton BIK-un

Kosovë
Abdixhiku shtron iftar për BIK-un

Abdixhiku shtron iftar për BIK-un

Kosovë
Kurti me Tërnavën vizitojnë xhaminë e restauruar: Është e vjetër së paku katër shekuj e gjysmë, paraqet një pikë turistike për të huajt

Kurti me Tërnavën vizitojnë xhaminë e restauruar: Është e vjetër së paku katër shekuj e gjysmë, paraqet një pikë turistike për të huajt

Kosovë
Tërnava uron fillimin e Ramazanit: Koha për unitet dhe paqe në kombin tonë, konfliktet të marrin fund

Tërnava uron fillimin e Ramazanit: Koha për unitet dhe paqe në kombin tonë, konfliktet të marrin fund

Kosovë
Besa Gaxherri: Qysh guxon një deputete me shku me bisedu me një myfti për të miratuar një ligj

Besa Gaxherri: Qysh guxon një deputete me shku me bisedu me një myfti për të miratuar një ligj

Politikë
E kritikuan për takimin me Tërnavën në BIK, sqarohet Duda Balje: Ligjet s’kanë qenë temë e vizitës

E kritikuan për takimin me Tërnavën në BIK, sqarohet Duda Balje: Ligjet s’kanë qenë temë e vizitës

Kosovë
Myftiu Tërnava vizitë brenda Xhamisë së Shenjtë – Qabesë

Myftiu Tërnava vizitë brenda Xhamisë së Shenjtë – Qabesë

Kosovë
Tërnava uron Krishtlindjen: Festat fetare tek ne gjithmonë kanë përçuar unitet e dashuri

Tërnava uron Krishtlindjen: Festat fetare tek ne gjithmonë kanë përçuar unitet e dashuri

Kosovë
Kurti bashkë me Tërnavën vizitojnë xhaminë e Çarshisë së Novobërdës

Kurti bashkë me Tërnavën vizitojnë xhaminë e Çarshisë së Novobërdës

Kosovë
Prokuroria nis hetimet për lëvizjen anti-islame të themeluar në Deçan

Prokuroria nis hetimet për lëvizjen anti-islame të themeluar në Deçan

Kosovë
“Lëvizja për braktisjen e fesë islame” në Deçan, Muftiu Tërnava: Veprime në shërbim të armikut të Kosovës

“Lëvizja për braktisjen e fesë islame” në Deçan, Muftiu Tërnava: Veprime në shërbim të armikut të Kosovës

Kosovë
Fetahu uron Tërnavën: Mençuria dhe guximi juaj është ajo që sot i duhet vatanit

Fetahu uron Tërnavën: Mençuria dhe guximi juaj është ajo që sot i duhet vatanit

Maqedonia e Veriut
Naim Tërnava rizgjidhet edhe për një mandat kryetar i Bashkësisë Islame

Naim Tërnava rizgjidhet edhe për një mandat kryetar i Bashkësisë Islame

Kosovë
Tërnava, shefit të EULEX-it: Rrugët në Graçanicë janë të bllokuara, s’është në rregull

Tërnava, shefit të EULEX-it: Rrugët në Graçanicë janë të bllokuara, s’është në rregull

Kosovë


mob5