LAJMI I FUNDIT:

Munih

24 Artikuj

Për 15 vjet qytetarëve nga Kosova iu shtua nënshtetësia serbe në Gjermani, MPJ heshti

Për 15 vjet qytetarëve nga Kosova iu shtua nënshtetësia serbe në Gjermani, MPJ heshti

Kosovë
Scholz: Plani franko-gjerman për Kosovën dhe Serbinë është përpjekje për ta bërë BE-në më të aftë në aspektin gjeopolitik

Scholz: Plani franko-gjerman për Kosovën dhe Serbinë është përpjekje për ta bërë BE-në më të aftë në aspektin gjeopolitik

Kosovë
Aeroporti i Munihut do të jetë zyrtarisht operatori i Aeroportit të Vlorës

Aeroporti i Munihut do të jetë zyrtarisht operatori i Aeroportit të Vlorës

Shqipëri
Allianz Arena – Munih

Allianz Arena – Munih

Përfaqësueset
Ermonela Jaho mirëpritet në Munih

Ermonela Jaho mirëpritet në Munih

Cult+
Konferenca e Sigurisë në Munih, për herë të parë Kurti e Vuçiq ulen së bashku në një panel

Konferenca e Sigurisë në Munih, për herë të parë Kurti e Vuçiq ulen së bashku në një panel

Kosovë
Në Munih u mbajt sesioni informues ‘Klima e investimeve në Kosovë’

Në Munih u mbajt sesioni informues ‘Klima e investimeve në Kosovë’

Të Tjera
Volocopter prezanton dronin eVTOL që mund të transportojë ngarkesa të rënda

Volocopter prezanton dronin eVTOL që mund të transportojë ngarkesa të rënda

Lajme Teknologji
Shenjëtarët kërkojnë pikë Olimpike në Kupën e Botës ‘Munich 2019’

Shenjëtarët kërkojnë pikë Olimpike në Kupën e Botës ‘Munich 2019’

Sporte tjera
Rita publikon imazhe mahnitëse nga koncertet në Gjermani

Rita publikon imazhe mahnitëse nga koncertet në Gjermani

Yjet
Thaçi nervozon Vuçiqin në Munih, ia përmend spastrimin etnik gjatë luftës në Kosovë

Thaçi nervozon Vuçiqin në Munih, ia përmend spastrimin etnik gjatë luftës në Kosovë

Kosovë
Thaçi – Vuçiq në Munih: Flasin për taksën, dhe vazhdimin e dialogut (Video)

Thaçi – Vuçiq në Munih: Flasin për taksën, dhe vazhdimin e dialogut (Video)

Kosovë
Vuçiq “i frikësohet” delegacionit kosovar në Munih: Janë një ekip i jashtëzakonshëm

Vuçiq “i frikësohet” delegacionit kosovar në Munih: Janë një ekip i jashtëzakonshëm

Kosovë
Ariu polar provoi ta kthente në jetë, shpezën që mirëmbajtësi ia hodhi për ta ngrënë (Video)

Ariu polar provoi ta kthente në jetë, shpezën që mirëmbajtësi ia hodhi për ta ngrënë (Video)

Fun Lajme
Bekim Lumi, faleminderit dhe na fal

Bekim Lumi, faleminderit dhe na fal

Cult+
Udhëtarja kaloi sigurimin me një gjë të dyshimtë, mbyllet përkohësisht aeroporti i Munihut (Foto)

Udhëtarja kaloi sigurimin me një gjë të dyshimtë, mbyllet përkohësisht aeroporti i Munihut (Foto)

Nga Bota
Ndryshimet që ka pësuar BMW X1, janë parë teksa testohej në rrugë (Foto)

Ndryshimet që ka pësuar BMW X1, janë parë teksa testohej në rrugë (Foto)

Modelet e Reja
Pas konsumit enorm të birrës, lëshohet me biçikletë nëpër shkallët lëvizëse (Video)

Pas konsumit enorm të birrës, lëshohet me biçikletë nëpër shkallët lëvizëse (Video)

Dështime
Arrestohet personi i dyshuar për sulmin me thikë në Munih

Arrestohet personi i dyshuar për sulmin me thikë në Munih

Nga Bota
Të shtëna në Munih, raportohet për katër të plagosur

Të shtëna në Munih, raportohet për katër të plagosur

Nga Bota
Poposki në konferencën e 53-të të sigurisë së Munihut

Poposki në konferencën e 53-të të sigurisë së Munihut

Emir Hamzai
Vetëm pak ditë pasi u konfirmua se do të prodhohet, BMW X2 kapet duke u testuar (Foto)

Vetëm pak ditë pasi u konfirmua se do të prodhohet, BMW X2 kapet duke u testuar (Foto)

Modelet e Reja
Në Munih të Gjermanisë, hapet Konsullata e përbashkët e Kosovës dhe e Shqipërisë

Në Munih të Gjermanisë, hapet Konsullata e përbashkët e Kosovës dhe e Shqipërisë

Politikë
Pas sulmeve në Munih, shtohen masat e sigurisë

Pas sulmeve në Munih, shtohen masat e sigurisë

Siguri