LAJMI I FUNDIT:
Muhammad Ali

Muhammad Ali

70 Artikuj

Tetë përballje, asnjë humbje – pesë me nokaut: Nipi i pamposhtur i Muhammad Ali tani do të ketë testin e vërtetë

Tetë përballje, asnjë humbje – pesë me nokaut: Nipi i pamposhtur i Muhammad Ali tani do të ketë testin e vërtetë

Boks
Viti 1942: Mustafa Kruja në Kosovë, vrasja e Vojo Kushit dhe Balto Stambollës

Viti 1942: Mustafa Kruja në Kosovë, vrasja e Vojo Kushit dhe Balto Stambollës

Agron Shala
Për 13 herë më shumë se vlerësimi i saj – shitet rripi nga lufta e famshme “Rumble In The Jungle” e Muhammad Ali

Për 13 herë më shumë se vlerësimi i saj – shitet rripi nga lufta e famshme “Rumble In The Jungle” e Muhammad Ali

Boks
Boksierë të ndryshëm besojnë se Tyson Fury do ta mposhtte edhe Muhammad Alin në formën e tij më të mirë

Boksierë të ndryshëm besojnë se Tyson Fury do ta mposhtte edhe Muhammad Alin në formën e tij më të mirë

Boks
Njihuni me njeriun që aludon se e ka nokautuar Muhammad Alin – por ishte harruar nga të gjithë

Njihuni me njeriun që aludon se e ka nokautuar Muhammad Alin – por ishte harruar nga të gjithë

Driton Gajraku
Floyd Mayweather shpjegon pse ai dhe Muhammed Ali ishin të urryer

Floyd Mayweather shpjegon pse ai dhe Muhammed Ali ishin të urryer

Boks
Fuqia e fjalës

Fuqia e fjalës

Cult+
Me veshjet sportive që ia dhuroi gjyshi, nipi i Muhammad Ali triumfon me nokaut në debutimin e tij profesional në boks

Me veshjet sportive që ia dhuroi gjyshi, nipi i Muhammad Ali triumfon me nokaut në debutimin e tij profesional në boks

Boks
Përmes një votimi – tifozët rendisin boksierët më të mirë të të gjitha kohërave

Përmes një votimi – tifozët rendisin boksierët më të mirë të të gjitha kohërave

Boks
Conor McGregor krahasohet me Muhammad Ali para rimeçit me Dustin Poirierin

Conor McGregor krahasohet me Muhammad Ali para rimeçit me Dustin Poirierin

Sportet Luftarake
Klasifikohen boksierët më të mirë të të gjitha kohërave – nga mbreti, te i miksuari

Klasifikohen boksierët më të mirë të të gjitha kohërave – nga mbreti, te i miksuari

Boks
Mayweather liston pesë boksierët më të mirë në histori, vë veten të parin

Mayweather liston pesë boksierët më të mirë në histori, vë veten të parin

Boks
Renditen 50 boksierët më të mirë në peshat e rënda – triumfet tregojnë cilët ishin më të mirët

Renditen 50 boksierët më të mirë në peshat e rënda – triumfet tregojnë cilët ishin më të mirët

Boks
Renditen top 50 boksierët më të mirë në histori – mungojnë emra si Joshua, Fury e Wilder

Renditen top 50 boksierët më të mirë në histori – mungojnë emra si Joshua, Fury e Wilder

Boks
Tiger Woods rrëfen momentin kur Muhammad Ali e kishte goditur në brinjë duke e lënë shumë të nevrikosur

Tiger Woods rrëfen momentin kur Muhammad Ali e kishte goditur në brinjë duke e lënë shumë të nevrikosur

Sporte tjera
Top 10 boksierët më të mirë të të gjitha kohëra – Mike Tyson dështon të futet në listë

Top 10 boksierët më të mirë të të gjitha kohëra – Mike Tyson dështon të futet në listë

Boks
Renditen top 50 sportistët më të mirë të të gjitha kohërave

Renditen top 50 sportistët më të mirë të të gjitha kohërave

Ndërkombëtare
David Haye liston top 10 boksierët më të mirë të të gjitha kohërave

David Haye liston top 10 boksierët më të mirë të të gjitha kohërave

Boks
Mike Tyson nuk ka dyshim se do t’i mposhtte Furyn dhe Joshuan në epokën e tij, por do të humbte nga Ali

Mike Tyson nuk ka dyshim se do t’i mposhtte Furyn dhe Joshuan në epokën e tij, por do të humbte nga Ali

Boks
Renditja e atletëve më të mirë në histori të sportit  – nga 1 deri në 50

Renditja e atletëve më të mirë në histori të sportit  – nga 1 deri në 50

Ndërkombëtare
Dhjetë faktet që nuk i keni ditur për jetën e Muhammad Ali

Dhjetë faktet që nuk i keni ditur për jetën e Muhammad Ali

Boks
Fury dhuroi edhe spektakël në fitoren ndaj Schwarz, ‘imitimi’ që i bëri  Muhammad Alis bëhet hit në rrjetet sociale

Fury dhuroi edhe spektakël në fitoren ndaj Schwarz, ‘imitimi’ që i bëri  Muhammad Alis bëhet hit në rrjetet sociale

Boks
Top thëniet nga Muhammad Ali që do t’ju motivojnë

Top thëniet nga Muhammad Ali që do t’ju motivojnë

Këshilla Lifestyle
Tetë raste kur emrat e sportistëve iu vunë aeroporteve

Tetë raste kur emrat e sportistëve iu vunë aeroporteve

Sport