LAJMI I FUNDIT:

MPJ

177 Artikuj

MPJD reagon pas sulmit të autobusit në Serbi me mërgimtarë nga Kosova: Regjimi i Vuçiqit po vazhdon nxitjen e dhunës ndaj shqiptarëve

MPJD reagon pas sulmit të autobusit në Serbi me mërgimtarë nga Kosova: Regjimi i Vuçiqit po vazhdon nxitjen e dhunës ndaj shqiptarëve

Kosovë
Thyhet zyra e Shoqatës Sindikale të MPJ-së, Sindikata kërkon nga Prokuroria dhe Policia të hetojnë rastin

Thyhet zyra e Shoqatës Sindikale të MPJ-së, Sindikata kërkon nga Prokuroria dhe Policia të hetojnë rastin

Kosovë
​LDK: Politika e jashtme pasive, në MPJD shkelja e ligjit është bërë normë

​LDK: Politika e jashtme pasive, në MPJD shkelja e ligjit është bërë normë

Kosovë
Hoxhaj: Kosova po udhëhiqet nga frika, politika e jashtme po drejtohet nga sllogani në sllogan

Hoxhaj: Kosova po udhëhiqet nga frika, politika e jashtme po drejtohet nga sllogani në sllogan

Politikë
Aslamova, Antonov, Vangerskii, Krivosheev dhe Krasnoshchenkov – kush janë spiunët rusë që u shpallën non-grata nga Kosova?

Aslamova, Antonov, Vangerskii, Krivosheev dhe Krasnoshchenkov – kush janë spiunët rusë që u shpallën non-grata nga Kosova?

Kosovë
Ahmeti: Fushata e Serbisë për çnjohje është e pasuksesshme, identifikuam rreth 30 raste

Ahmeti: Fushata e Serbisë për çnjohje është e pasuksesshme, identifikuam rreth 30 raste

Politikë
MPJD dhe AKI nënshkruajnë memorandum bashkëpunimi

MPJD dhe AKI nënshkruajnë memorandum bashkëpunimi

Kosovë
Dëbimi i dy zyrtarëve rusë, Kommersant: Kosova i shpall luftë ndikimit të Rusisë në Ballkan

Dëbimi i dy zyrtarëve rusë, Kommersant: Kosova i shpall luftë ndikimit të Rusisë në Ballkan

Politikë
Qeveria e Kosovës i bën thirrje Serbisë që t’i lejojë boksierët kosovarë të marrin pjesë në Kampionatin Botëror

Qeveria e Kosovës i bën thirrje Serbisë që t’i lejojë boksierët kosovarë të marrin pjesë në Kampionatin Botëror

Boks
Katër shtetas të Kosovës evakuohen nga Afganistani

Katër shtetas të Kosovës evakuohen nga Afganistani

Kosovë
Shtetasit e Kosovës në Afganistan, MPJ jep të dhënat e fundit

Shtetasit e Kosovës në Afganistan, MPJ jep të dhënat e fundit

Kosovë
Estonia e shpall non-grata një diplomat rus, do ta dëbojë nga vendi

Estonia e shpall non-grata një diplomat rus, do ta dëbojë nga vendi

Evropa
Izraeli falënderon Kosovën

Izraeli falënderon Kosovën

Kosovë
Vjen reagimi i Kosovës: Izraeli ka të drejtë të vetëmbrohet nga sulmet e Hamasit

Vjen reagimi i Kosovës: Izraeli ka të drejtë të vetëmbrohet nga sulmet e Hamasit

Politikë
Rinia e PDK-së aksion në MPDJ, pritet që t’ia dorëzojnë ministres Gërvalla një libër për krimet e Serbisë në Kosovë

Rinia e PDK-së aksion në MPDJ, pritet që t’ia dorëzojnë ministres Gërvalla një libër për krimet e Serbisë në Kosovë

Politikë
Cakaj dorëzon detyrën te Xhaçka: Puna ime për Shqipërinë nuk përfundon këtu

Cakaj dorëzon detyrën te Xhaçka: Puna ime për Shqipërinë nuk përfundon këtu

Shqipëri
MPJ: Ligji i ri për shërbimin e jashtëm do të zvogëlojë ndjeshëm kuotën e emërimeve politike

MPJ: Ligji i ri për shërbimin e jashtëm do të zvogëlojë ndjeshëm kuotën e emërimeve politike

Kosovë
MPJ sqaron refuzimin e kërkesës së Vuçiqit për vizitë në Kosovë, e quan ofenduese dhe provokuese

MPJ sqaron refuzimin e kërkesës së Vuçiqit për vizitë në Kosovë, e quan ofenduese dhe provokuese

Kosovë
Vuçiq kërkoi ta vizitojë sot Kosovën, MPJ nuk i dha leje

Vuçiq kërkoi ta vizitojë sot Kosovën, MPJ nuk i dha leje

Kosovë
Në kohën kur Serbia po lobon kundër pavarësisë, Kosova mbetet pa ambasador në Washington, Londër, Bruksel e Tokio

Në kohën kur Serbia po lobon kundër pavarësisë, Kosova mbetet pa ambasador në Washington, Londër, Bruksel e Tokio

Jehona Hulaj
MPJD: BE të zgjohet nga gjumi dhe të mbajë Serbinë përgjegjëse për moszbatimin e marrëveshjeve të Brukselit

MPJD: BE të zgjohet nga gjumi dhe të mbajë Serbinë përgjegjëse për moszbatimin e marrëveshjeve të Brukselit

Kosovë
Pa distancë, qytetarët presin në radhë para MPJD-së

Pa distancë, qytetarët presin në radhë para MPJD-së

Kosovë
MPJ nesër deklarohet për rastin e ambasadorit Qëndrim Gashi

MPJ nesër deklarohet për rastin e ambasadorit Qëndrim Gashi

Kosovë
Vuçiq i reagon MPJ-së së Rusisë: Treguat primitivizëm, nuk merrem me ju

Vuçiq i reagon MPJ-së së Rusisë: Treguat primitivizëm, nuk merrem me ju

Ballkan