LAJMI I FUNDIT:

Monedha

55 Artikuj

Kompania që prodhon monedha për 140 vende të botës paralajmëron kolaps

Kompania që prodhon monedha për 140 vende të botës paralajmëron kolaps

Financa
Electrum – monedha e parë në botë

Electrum – monedha e parë në botë

Financa
Dinari nga “Dinastia e parë e Islamit” shitet për 4,7 milionë dollarë

Dinari nga “Dinastia e parë e Islamit” shitet për 4,7 milionë dollarë

Cult+
Këto janë monedhat e reja 100 dhe 200 euro (Foto-Video)

Këto janë monedhat e reja 100 dhe 200 euro (Foto-Video)

Financa
Udhëtonte për herë të parë me aeroplan, pasagjerja hedh gjashtë monedha në motor për “fat” – arrestohet nga policia kineze (Foto/Video)

Udhëtonte për herë të parë me aeroplan, pasagjerja hedh gjashtë monedha në motor për “fat” – arrestohet nga policia kineze (Foto/Video)

Nga Bota
Udhëtari u kap duke hedhur monedha në motorin e aeroplanit, me besimin se do t’i sjellë fat gjatë udhëtimit (Video)

Udhëtari u kap duke hedhur monedha në motorin e aeroplanit, me besimin se do t’i sjellë fat gjatë udhëtimit (Video)

Dështime
Monedha që e shpëtoi ushtarin nga plumbi në betejë, u gjet pas 100 vitesh (Foto)

Monedha që e shpëtoi ushtarin nga plumbi në betejë, u gjet pas 100 vitesh (Foto)

Interesante
Ndalohen pasagjeret kineze, hodhën monedha në motorin e aeroplanit për udhëtim të mbarë (Foto)

Ndalohen pasagjeret kineze, hodhën monedha në motorin e aeroplanit për udhëtim të mbarë (Foto)

Dështime
Gjetën në një furgon monedha në vlerë 465 mijë funte – policia britanike thotë se presin shpjegimin e shoferit (Foto)

Gjetën në një furgon monedha në vlerë 465 mijë funte – policia britanike thotë se presin shpjegimin e shoferit (Foto)

Nga Bota
Propozohet reformë e monedhës Rialit të Iranit, shkak humbja e vlerës

Propozohet reformë e monedhës Rialit të Iranit, shkak humbja e vlerës

Financa
20 vite me euro

20 vite me euro

Financa
Njerëzit në kërkim të një monedhe të vitit 2002, tani vlen 2500 euro!

Njerëzit në kërkim të një monedhe të vitit 2002, tani vlen 2500 euro!

Interesante
Historia e rrallë e një ushtari të Luftës së Parë Botërore, 6 monedhat në xhep që u bënë rreziku dhe shpëtimi i tij (Foto)

Historia e rrallë e një ushtari të Luftës së Parë Botërore, 6 monedhat në xhep që u bënë rreziku dhe shpëtimi i tij (Foto)

Nga Bota
Rënia e nivelit të Danubit nxjerr një thesar me flori dhe argjend

Rënia e nivelit të Danubit nxjerr një thesar me flori dhe argjend

Cult+
Monedhat e arta të mbretit britanik me mbishkrimin “Allah”

Monedhat e arta të mbretit britanik me mbishkrimin “Allah”

Interesante
Fshehu një monedhë që të mahitet me kolegët, mënyra si veproi kamerieri i ka befasuar të gjithë (Foto)

Fshehu një monedhë që të mahitet me kolegët, mënyra si veproi kamerieri i ka befasuar të gjithë (Foto)

Fun Lajme
Bankat u marrin bizneseve 5% tarifë për deponimin e parave metalike

Bankat u marrin bizneseve 5% tarifë për deponimin e parave metalike

Financa
Britaniku me “sy shqiponje” mbledh monedha në rrugë për 14 vjet, tanimë ka arritur në një sasi të pabesueshme (Foto)

Britaniku me “sy shqiponje” mbledh monedha në rrugë për 14 vjet, tanimë ka arritur në një sasi të pabesueshme (Foto)

Interesante
Dogecoin u krijua si parodi për tu tallur me Bitcoin, tani vlen mbi 800 milionë euro (Foto)

Dogecoin u krijua si parodi për tu tallur me Bitcoin, tani vlen mbi 800 milionë euro (Foto)

Interesante
Gjatë tërë jetës kishte mbledhura monedha, pasi ndërroi jetë familja e tij trashëgoi 8 mijë euro

Gjatë tërë jetës kishte mbledhura monedha, pasi ndërroi jetë familja e tij trashëgoi 8 mijë euro

Interesante
Trajtohej për helmim nga ushqimi, ia gjejnë në bark 100 gozhda dhe mbi 200 monedha (Foto)

Trajtohej për helmim nga ushqimi, ia gjejnë në bark 100 gozhda dhe mbi 200 monedha (Foto)

Interesante
Katër monedha të reja në Maqedoni, do të përdoren për koleksionim

Katër monedha të reja në Maqedoni, do të përdoren për koleksionim

Maqedonia e Veriut
Mbuluan dyshemenë me afro 40 mijë monedha, të zbardhura në pijen e gazuar (Foto)

Mbuluan dyshemenë me afro 40 mijë monedha, të zbardhura në pijen e gazuar (Foto)

Fun Lajme
Monedhat e imta nga pagesat, i shfrytëzoi për rregullimin e dyshemesë së sallonit (Foto)

Monedhat e imta nga pagesat, i shfrytëzoi për rregullimin e dyshemesë së sallonit (Foto)

Fun Lajme