LAJMI I FUNDIT:

Mitrovica e veriut

185 Artikuj

Suspendohet drejtori policisë në veri pasi refuzoi zbatimin e vendimit për targa

Suspendohet drejtori policisë në veri pasi refuzoi zbatimin e vendimit për targa

Kosovë
Ngacmohet seksualisht e kërcënohet nga fqinjët një grua në veri të Mitrovicës, Policia heton rastin

Ngacmohet seksualisht e kërcënohet nga fqinjët një grua në veri të Mitrovicës, Policia heton rastin

Kronika e Zezë
Sveçla i reagon Vuçiqit për njerëzit e uniformuar në veri të Kosovës, publikon video duke u shpërdarë armë të gjata  

Sveçla i reagon Vuçiqit për njerëzit e uniformuar në veri të Kosovës, publikon video duke u shpërdarë armë të gjata  

Siguri
Lideri lokal serb thotë se u kërcënua nga inspektori komunal në veri të Mitrovicës

Lideri lokal serb thotë se u kërcënua nga inspektori komunal në veri të Mitrovicës

Kosovë
Kurti: Situata në veri mund të përshkallëzohej në konflikt të armatosur

Kurti: Situata në veri mund të përshkallëzohej në konflikt të armatosur

Kosovë
Si kanalet ruse dhe ato serbe në platformën Telegram përhapën dezinformata dhe propagandë për Kosovën?

Si kanalet ruse dhe ato serbe në platformën Telegram përhapën dezinformata dhe propagandë për Kosovën?

Politikë
“Nuk ka dorëzim, letërnjoftimi serb do të mbetet”- policia jep detaje rreth vendosjes së pankartave në veri të vendit kundër vendimit për reciprocitet

“Nuk ka dorëzim, letërnjoftimi serb do të mbetet”- policia jep detaje rreth vendosjes së pankartave në veri të vendit kundër vendimit për reciprocitet

Kosovë
Dogana e Kosovës kap rreth 700 litra vaj ushqimor të kontrabanduar nga Serbia

Dogana e Kosovës kap rreth 700 litra vaj ushqimor të kontrabanduar nga Serbia

Financa
Grafite të reja provokuese në Mitrovicën e Veriut

Grafite të reja provokuese në Mitrovicën e Veriut

Kosovë
Parandalohet kontrabanda e 2,400 litrave të alkoolit etilik nga Mitrovica e Veriut

Parandalohet kontrabanda e 2,400 litrave të alkoolit etilik nga Mitrovica e Veriut

Kosovë
Parandalohet kontrabandimi i pijeve, rreth 900 litra ndalohen në veri të Mitrovicës

Parandalohet kontrabandimi i pijeve, rreth 900 litra ndalohen në veri të Mitrovicës

Të Tjera
​Ironizon analisti serb: Serbët në veri janë popull qiellorë, mendojnë se rryma është nga Zoti

​Ironizon analisti serb: Serbët në veri janë popull qiellorë, mendojnë se rryma është nga Zoti

Kosovë
Për herë të parë në historinë e shtetit gjeneralmajore një grua, aksioni “Brezovica” dhe vrasja brenda familjes në veri – top lajmet e javës

Për herë të parë në historinë e shtetit gjeneralmajore një grua, aksioni “Brezovica” dhe vrasja brenda familjes në veri – top lajmet e javës

Besnike Salihu
Bastisje në lagjen e Boshnjakëve në Mitrovicë

Bastisje në lagjen e Boshnjakëve në Mitrovicë

Siguri
Aksioni anti-kontrabandë në Shtërpce dhe Mitrovicë të Veriut, 11 të arrestuar dhe tri automjete të konfiskuara

Aksioni anti-kontrabandë në Shtërpce dhe Mitrovicë të Veriut, 11 të arrestuar dhe tri automjete të konfiskuara

Kosovë
Viola von Cramon: Po përpiqemi në maksimum që Kosova të marrë liberalizimin e vizave

Viola von Cramon: Po përpiqemi në maksimum që Kosova të marrë liberalizimin e vizave

Kosovë
Serbët në veri ngrohen edhe jashtë me nxemje me rrymë

Serbët në veri ngrohen edhe jashtë me nxemje me rrymë

Kosovë
Një femër dhunohet seksualisht nga dy burra në Mitrovicën e Veriut

Një femër dhunohet seksualisht nga dy burra në Mitrovicën e Veriut

Kronika e Zezë
Rrëfimi i serbit që jeton në veri të Kosovës: Serbët e shqiptarët duhet të komunikojnë, ajo që ka ndodhur nuk guxon të përsëritet

Rrëfimi i serbit që jeton në veri të Kosovës: Serbët e shqiptarët duhet të komunikojnë, ajo që ka ndodhur nuk guxon të përsëritet

Komunat
Dalje e madhe e qytetarëve në votime në komunat me shumicë serbe, prinë Zveçani dhe Mitrovica e veriut

Dalje e madhe e qytetarëve në votime në komunat me shumicë serbe, prinë Zveçani dhe Mitrovica e veriut

Kosovë
Trupat e KFOR-it pritet të tërhiqen nesër nga veriu

Trupat e KFOR-it pritet të tërhiqen nesër nga veriu

Kosovë
Drejtori i Doganës së Kosovës flet për operacionin kundër rrjetit të kontrabandës – malli kishte destinacion një vend të BE-së

Drejtori i Doganës së Kosovës flet për operacionin kundër rrjetit të kontrabandës – malli kishte destinacion një vend të BE-së

Ekonomi
Vuçiq, ambasadorëve që mbështetën aksionin e Policisë së Kosovës për luftimin e krimit dhe kontrabandës: Turp për ju

Vuçiq, ambasadorëve që mbështetën aksionin e Policisë së Kosovës për luftimin e krimit dhe kontrabandës: Turp për ju

Kosovë
Inspektorati Policor fillon hetimet për rrjedhjen e informacioneve për operacionin në veri të Kosovës

Inspektorati Policor fillon hetimet për rrjedhjen e informacioneve për operacionin në veri të Kosovës

Kosovë