LAJMI I FUNDIT:

Misri

21 Artikuj

Mund të kenë ndikim negativ, perimet që nuk duhet t’i hani shumë shpesh

Mund të kenë ndikim negativ, perimet që nuk duhet t’i hani shumë shpesh

Ushqimi dhe Dieta
Efektet e shumta pozitive të misrit në shëndet

Efektet e shumta pozitive të misrit në shëndet

Ushqim i shëndetshëm
Frutat dhe perimet e shtatorit që duhet t’i konsumoni patjetër

Frutat dhe perimet e shtatorit që duhet t’i konsumoni patjetër

Të njohim produktet
Misri, ushqim ideal për të testuar funksionin e zorrëve

Misri, ushqim ideal për të testuar funksionin e zorrëve

Këshilla mjekësore
Insekti dëmton misrin në fushën e Maliqit, fermerët të shqetësuar

Insekti dëmton misrin në fushën e Maliqit, fermerët të shqetësuar

Shqipëri
Ukraina, “shporta e bukës” e Evropës: Si po i godet lufta fermerët ukrainas dhe sa po kërcënohen furnizimet globale ushqimore?

Ukraina, “shporta e bukës” e Evropës: Si po i godet lufta fermerët ukrainas dhe sa po kërcënohen furnizimet globale ushqimore?

Hakim Kasami
Çmimi i misrit në SHBA pranë rekordit dhjetëvjeçar

Çmimi i misrit në SHBA pranë rekordit dhjetëvjeçar

Botë
Vuçiq: Nga e enjtja nuk do të ketë eksport të miellit, grurit, misrit dhe vajit

Vuçiq: Nga e enjtja nuk do të ketë eksport të miellit, grurit, misrit dhe vajit

Botë
A keni dëgjuar për këto përfitime shëndetësore të misrit?

A keni dëgjuar për këto përfitime shëndetësore të misrit?

Super Viva
Misri kuron kapsllëkun dhe gastritin

Misri kuron kapsllëkun dhe gastritin

Shëndetësi Lajme
Pesë ushqime që mund t’i hani natën pa shtuar peshë

Pesë ushqime që mund t’i hani natën pa shtuar peshë

Të tjera
​Zogjtë detyrojnë aeroplanin të aterrojë në fushën me misër

​Zogjtë detyrojnë aeroplanin të aterrojë në fushën me misër

Nga Bota
Harroni ushqimin e pa sigurt – provoni produktet COOP

Harroni ushqimin e pa sigurt – provoni produktet COOP

Super Viva
Shtesat e pakuptimta në sallata dhe alternativat e dobishme

Shtesat e pakuptimta në sallata dhe alternativat e dobishme

Të njohim produktet
IPKO-Stacionet Agrologjike, ofrojnë te dhëna edhe për 18 kultura të reja bujqësore

IPKO-Stacionet Agrologjike, ofrojnë te dhëna edhe për 18 kultura të reja bujqësore

Ipko
Shembet mulliri, derdhen mbi 10 mijë tonë – bllokohet rruga

Shembet mulliri, derdhen mbi 10 mijë tonë – bllokohet rruga

Nga Bota
Thellohet kriza ekonomike në Korenë e Veriut, ushtarët e Kim Jong-un fotografohen duke vjedhur misër në ara (Foto)

Thellohet kriza ekonomike në Korenë e Veriut, ushtarët e Kim Jong-un fotografohen duke vjedhur misër në ara (Foto)

Nga Bota
Jeni në dietë, por nuk po humbni peshë: Problemi është te perimet të cilat i hani!

Jeni në dietë, por nuk po humbni peshë: Problemi është te perimet të cilat i hani!

Dietë
Ky misër shumëngjyrësh nuk është lodër, por ushqim ! (Foto)

Ky misër shumëngjyrësh nuk është lodër, por ushqim ! (Foto)

Interesante
Gjashtë ushqime të shëndetshme verore

Gjashtë ushqime të shëndetshme verore

Ushqim i shëndetshëm
Përse kokrrat e misrit pëlcasin

Përse kokrrat e misrit pëlcasin

Të tjera