LAJMI I FUNDIT:

Minsk

22 Artikuj

Ukraina refuzon takimin me rusët në Bjellorusi

Ukraina refuzon takimin me rusët në Bjellorusi

Evropa
Tragjedia që u shmang në sekondat e fundit, pamjet e shembjes së urës që i shpëtuan këmbësori dhe shoferi në Minsk të Bjellorusisë 

Tragjedia që u shmang në sekondat e fundit, pamjet e shembjes së urës që i shpëtuan këmbësori dhe shoferi në Minsk të Bjellorusisë 

Evropa
Polonia drejton gishtin kah Rusia e Bjellorusia: Krizën e emigrantëve e organizuan Shërbimet Sekrete në Moskë e Minsk

Polonia drejton gishtin kah Rusia e Bjellorusia: Krizën e emigrantëve e organizuan Shërbimet Sekrete në Moskë e Minsk

Evropa
BE-ja ashpërson procesin e vizave për zyrtarët bjellorusë për shkak të situatës së emigrantëve

BE-ja ashpërson procesin e vizave për zyrtarët bjellorusë për shkak të situatës së emigrantëve

Evropa
Stoltenberg shpreh shqetësim për bashkëpunimin e ngushtë midis Moskës dhe Minskut

Stoltenberg shpreh shqetësim për bashkëpunimin e ngushtë midis Moskës dhe Minskut

Evropa
BE-ja ndalon linjat ajrore bjelloruse

BE-ja ndalon linjat ajrore bjelloruse

Evropa
BE-ja do të ofrojë miliarda euro për Bjellorusinë, kur shteti t’i kthehet demokracisë

BE-ja do të ofrojë miliarda euro për Bjellorusinë, kur shteti t’i kthehet demokracisë

Evropa
Një burrë ia vuri flakën vetës jashtë qeverisë së Bjellorusisë

Një burrë ia vuri flakën vetës jashtë qeverisë së Bjellorusisë

Evropa
Vazhdojnë protestat në Bjellorusi kundër Aleksandar Lukashenkos

Vazhdojnë protestat në Bjellorusi kundër Aleksandar Lukashenkos

Evropa
Vazhdojnë protestat në Bjellorusi, raportohet për 135 të arrestuar

Vazhdojnë protestat në Bjellorusi, raportohet për 135 të arrestuar

Nga Bota
Protestat në Bjellorusi, Lukashenko shfaqet me jelek anti-plumb dhe me kallashnikov në dorë

Protestat në Bjellorusi, Lukashenko shfaqet me jelek anti-plumb dhe me kallashnikov në dorë

Nga Bota
Opozita bjelloruse demonstron fuqishëm kundër Lukashenkos

Opozita bjelloruse demonstron fuqishëm kundër Lukashenkos

Nga Bota
Dhjetëra mijëra bjellorusë marshojnë për lirinë pas zgjedhjeve të diskutueshme

Dhjetëra mijëra bjellorusë marshojnë për lirinë pas zgjedhjeve të diskutueshme

Nga Bota
Kaos në Minsk – raportohet për një të vdekur

Kaos në Minsk – raportohet për një të vdekur

Nga Bota
Historike: Majlinda Kelmendi stoliset me medaljen e parë të artë në Lojërat Evropiane pas triumfit ndaj ruses në Minsk 2019

Historike: Majlinda Kelmendi stoliset me medaljen e parë të artë në Lojërat Evropiane pas triumfit ndaj ruses në Minsk 2019

Xhudo
Thaçi udhëton për në Bjellorusi, merr pjesë në Konferencën e Sigurisë në Minsk

Thaçi udhëton për në Bjellorusi, merr pjesë në Konferencën e Sigurisë në Minsk

Kosovë
Merkel kundër heqjes së sanksioneve evropiane ndaj Rusisë

Merkel kundër heqjes së sanksioneve evropiane ndaj Rusisë

Nga Bota
Fqinjët shpëtuan pesëvjeçarin që ra nga kati i shtatë, duke e pritur me batanije (Video)

Fqinjët shpëtuan pesëvjeçarin që ra nga kati i shtatë, duke e pritur me batanije (Video)

Interesante
Prishtina mëson kundërshtarin, takohet me kampionin e Bjellorusisë (Foto)

Prishtina mëson kundërshtarin, takohet me kampionin e Bjellorusisë (Foto)

Eurocup - FIBA
Tanku humbi kontrollin gjatë paraqitjes në qytet (Video)

Tanku humbi kontrollin gjatë paraqitjes në qytet (Video)

Dështime
Iku nga kamioni dhe i shpëtoi kasaphanës, por jo për shumë gjatë (Video)

Iku nga kamioni dhe i shpëtoi kasaphanës, por jo për shumë gjatë (Video)

Interesante
Një person me sëpatë e vrau një femër në Minsk të Bjellorusisë

Një person me sëpatë e vrau një femër në Minsk të Bjellorusisë

Nga Bota