LAJMI I FUNDIT:

Ministria e Punëve të Jashtme

161 Artikuj

Gërvalla reagon pas ngritjes së aktakuzës: Përpjekje për të hedhur baltë mbi përfaqësuesit e insticuioneve

Gërvalla reagon pas ngritjes së aktakuzës: Përpjekje për të hedhur baltë mbi përfaqësuesit e insticuioneve

Kosovë
Sulmi kibernetik, Xhaçka në New York: Kemi prova të padiskutueshme se u orkestrua dhe u sponsorizua nga Irani

Sulmi kibernetik, Xhaçka në New York: Kemi prova të padiskutueshme se u orkestrua dhe u sponsorizua nga Irani

Shqipëri
​Radman: Modeli kroat për pakicën serbe mund të shërbejë për Kosovën

​Radman: Modeli kroat për pakicën serbe mund të shërbejë për Kosovën

Kosovë
Anëtarësimi i Kosovës në Këshillin e Evropës, Gërvalla: Nuk ka dilemë, i kemi siguruar votat

Anëtarësimi i Kosovës në Këshillin e Evropës, Gërvalla: Nuk ka dilemë, i kemi siguruar votat

Kosovë
Rasti i Martin Berishajt, përplasen në Komision ministrja Donika Gërvalla dhe deputetja Time Kadrijaj

Rasti i Martin Berishajt, përplasen në Komision ministrja Donika Gërvalla dhe deputetja Time Kadrijaj

Kosovë
Gërvalla njofton diasporën se do të ulin çmimet për shërbime në ambasada

Gërvalla njofton diasporën se do të ulin çmimet për shërbime në ambasada

Kosovë
Spanja përshëndet ujdinë Kosovë-Serbi në Ohër: Zbatimi i marrëveshjeve është mundësi që nuk duhet humbur

Spanja përshëndet ujdinë Kosovë-Serbi në Ohër: Zbatimi i marrëveshjeve është mundësi që nuk duhet humbur

Kosovë
Ish-kryediplomatët kritikojnë Qeverinë: Dështim në diplomaci, të heshtur përballë fushatës ilegale të Serbisë për “çnjohje”

Ish-kryediplomatët kritikojnë Qeverinë: Dështim në diplomaci, të heshtur përballë fushatës ilegale të Serbisë për “çnjohje”

Donjeta Zeqiraj
Ish-diplomati Haziri ushtron padi dhe kallëzim penal ndaj ministres Gërvalla

Ish-diplomati Haziri ushtron padi dhe kallëzim penal ndaj ministres Gërvalla

Kosovë
Ministria e Jashtme mohon pretendimet e Vuçiqit për tërheqje të njohjeve ndaj Kosovës

Ministria e Jashtme mohon pretendimet e Vuçiqit për tërheqje të njohjeve ndaj Kosovës

Kosovë
Gërvalla flet për situatën në veri: Serbia shkakton konflikte artificiale, s’ka forcë që na shantazhon

Gërvalla flet për situatën në veri: Serbia shkakton konflikte artificiale, s’ka forcë që na shantazhon

Shqipëri
MPJD: Grupet kriminale bllokuan pikën kufitare në Merdar

MPJD: Grupet kriminale bllokuan pikën kufitare në Merdar

Kosovë
Osmani për vizitë të parë zyrtare në Arabinë Saudite

Osmani për vizitë të parë zyrtare në Arabinë Saudite

Maqedonia e Veriut
​Gërvalla: Është bërë progres në shërbimin e jashtëm të Kosovës

​Gërvalla: Është bërë progres në shërbimin e jashtëm të Kosovës

Kosovë
Osmani: Së shpejti do të hiqen vizat për pasaporta diplomatike me Emiratet e Bashkuara Arabe

Osmani: Së shpejti do të hiqen vizat për pasaporta diplomatike me Emiratet e Bashkuara Arabe

Maqedonia e Veriut
Prokuroria heton Gërvallën për mosdeklarim të pasurisë

Prokuroria heton Gërvallën për mosdeklarim të pasurisë

Elfije Boletini
Thyhet zyra e Shoqatës Sindikale të MPJ-së, Sindikata kërkon nga Prokuroria dhe Policia të hetojnë rastin

Thyhet zyra e Shoqatës Sindikale të MPJ-së, Sindikata kërkon nga Prokuroria dhe Policia të hetojnë rastin

Kosovë
Ahmeti: Fushata e Serbisë për çnjohje është e pasuksesshme, identifikuam rreth 30 raste

Ahmeti: Fushata e Serbisë për çnjohje është e pasuksesshme, identifikuam rreth 30 raste

Politikë
Zëvendësministri i Punëve të Jashtme, Ahmeti tregon arsyet e moslejimit të vizitës së Petkoviqit

Zëvendësministri i Punëve të Jashtme, Ahmeti tregon arsyet e moslejimit të vizitës së Petkoviqit

Kosovë
Osmani: Miratimi i rezolutës në Parlamentin bullgar do ta bllokojë procesin evropian në periudhë afatgjate

Osmani: Miratimi i rezolutës në Parlamentin bullgar do ta bllokojë procesin evropian në periudhë afatgjate

Maqedonia e Veriut
Osmani: Maqedonia nuk e ka marrë ende propozimin francez, Bullgaria nuk ka vullnet politik për zgjidhje të çështjes

Osmani: Maqedonia nuk e ka marrë ende propozimin francez, Bullgaria nuk ka vullnet politik për zgjidhje të çështjes

Maqedonia e Veriut
Osmani: Qëndrimi i Maqedonisë ndaj propozimit të Francës do të vijë në kohën e duhur

Osmani: Qëndrimi i Maqedonisë ndaj propozimit të Francës do të vijë në kohën e duhur

Maqedonia e Veriut
Bujar Osmani vizitë pune në Tokio, pastaj udhëton drejt ShBA-ve

Bujar Osmani vizitë pune në Tokio, pastaj udhëton drejt ShBA-ve

Maqedonia e Veriut
Osmani: Dialogu strategjik me SHBA-të sjell përfitime të shumta për Maqedoninë e Veriut

Osmani: Dialogu strategjik me SHBA-të sjell përfitime të shumta për Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut