LAJMI I FUNDIT:

Ministria e Mbrojtjes e Shqipërisë

47 Artikuj

“Defender Europe 23”, forcat ushtarake shqiptare dhe amerikane në qendër të Tiranës

“Defender Europe 23”, forcat ushtarake shqiptare dhe amerikane në qendër të Tiranës

Shqipëri
Nga Majlinda Kelmendi te Distria Krasniqi dhe Luiza Gega, kush janë shtatë sportistët elitar që morën gradën ushtarake kolonel?

Nga Majlinda Kelmendi te Distria Krasniqi dhe Luiza Gega, kush janë shtatë sportistët elitar që morën gradën ushtarake kolonel?

Sport vendor
Satelitët shqiptarë në hapësirë, të dhënat mund të ndahen edhe me kompanitë private

Satelitët shqiptarë në hapësirë, të dhënat mund të ndahen edhe me kompanitë private

Shqipëri
Rritet me 7 për qind paga e ushtarakëve në Shqipëri

Rritet me 7 për qind paga e ushtarakëve në Shqipëri

Shqipëri
Katër luftanije të NATO-s mbërrijnë në Durrës për trajnime dhe stërvitje të ndryshme

Katër luftanije të NATO-s mbërrijnë në Durrës për trajnime dhe stërvitje të ndryshme

Shqipëri
Tërmeti në Turqi, ekipi shqiptar shpëton fëmijën pesë vjeç dhe nxjerr nga rrënojat gjashtë trupa të pajetë

Tërmeti në Turqi, ekipi shqiptar shpëton fëmijën pesë vjeç dhe nxjerr nga rrënojat gjashtë trupa të pajetë

Shqipëri
Reshje shiu dhe bore në Shqipëri, Ministria e Mbrojtjes informon mbi situatën: Drini dhe Buna në kuota normale, rrezik vërshimesh në Vlorë dhe Gjirokastër

Reshje shiu dhe bore në Shqipëri, Ministria e Mbrojtjes informon mbi situatën: Drini dhe Buna në kuota normale, rrezik vërshimesh në Vlorë dhe Gjirokastër

Shqipëri
ushtria shqiptare

Dronë Bayraktar, sistem raketor antitank dhe kundërajror, Shqipëria përshpejton modernizimin e ushtrisë

Shqipëri
Peleshi flet me Misionin e Shqipërisë në KFOR: Tensionet në Kosovë, pasojë e asaj çka ndodhi në Ukrainë

Peleshi flet me Misionin e Shqipërisë në KFOR: Tensionet në Kosovë, pasojë e asaj çka ndodhi në Ukrainë

Shqipëri
Sulmet kibernetike ndaj bankave në Shqipëri, flet ministri i mbrojtjes: Asnjëherë nuk mund të kemi siguri 100 për qind

Sulmet kibernetike ndaj bankave në Shqipëri, flet ministri i mbrojtjes: Asnjëherë nuk mund të kemi siguri 100 për qind

Shqipëri
Shqipëria merr 30 milionë euro për të blerë dy helikopterë, pajisje për zjarrfikësit

Shqipëria merr 30 milionë euro për të blerë dy helikopterë, pajisje për zjarrfikësit

Shqipëri
Ministri shqiptar i Mbrojtjes viziton Komandën Supreme të NATO-s

Ministri shqiptar i Mbrojtjes viziton Komandën Supreme të NATO-s

Shqipëri
Sulmet kibernetike, ekipi i NATO-s mbërrin në Shqipëri

Sulmet kibernetike, ekipi i NATO-s mbërrin në Shqipëri

Shqipëri
Peleshi: Shqipëria, e angazhuar në ndihmë të popullit ukrainas

Peleshi: Shqipëria, e angazhuar në ndihmë të popullit ukrainas

Shqipëri
Sulmi kibernetik në Shqipëri, Peleshi: Sistemet ushtarake nuk janë prekur

Sulmi kibernetik në Shqipëri, Peleshi: Sistemet ushtarake nuk janë prekur

Shqipëri
Ministri shqiptar i Mbrojtjes merr pjesë në takimin e Grupit të Kontaktit për Ukrainën

Ministri shqiptar i Mbrojtjes merr pjesë në takimin e Grupit të Kontaktit për Ukrainën

Shqipëri
​Bici: 29 vatra zjarri në Shqipëri, 315 zjarrfikës e forca vullnetare në terren

​Bici: 29 vatra zjarri në Shqipëri, 315 zjarrfikës e forca vullnetare në terren

Shqipëri
Situata e zjarreve në Shqipëri, numri më i lartë i vatrave në Fier, Shkodër, Vlorë dhe Tiranë

Situata e zjarreve në Shqipëri, numri më i lartë i vatrave në Fier, Shkodër, Vlorë dhe Tiranë

Shqipëri
Shqipëria rrit me 30 për qind pagat e ushtarakëve

Shqipëria rrit me 30 për qind pagat e ushtarakëve

Shqipëri
Porti i ri i Porto Romanos me infrastrukturë të dedikuar për Ushtrinë shqiptare dhe NATO-n

Porti i ri i Porto Romanos me infrastrukturë të dedikuar për Ushtrinë shqiptare dhe NATO-n

Shqipëri
Peleshi: Izolohen disa nga vatrat më të rrezikshme të zjarrit në Sazan

Peleshi: Izolohen disa nga vatrat më të rrezikshme të zjarrit në Sazan

Shqipëri
Dalin pamjet e anijes luftarake amerikane në Portin e Durrësit, Peleshi: Vizitë e rëndësishme për 100-vjetorin e marrëdhënieve Shqipëri-SHBA

Dalin pamjet e anijes luftarake amerikane në Portin e Durrësit, Peleshi: Vizitë e rëndësishme për 100-vjetorin e marrëdhënieve Shqipëri-SHBA

Shqipëri
Dalin pamjet e stërvitjes së Forcave Detare të Shqipërisë, Peleshi: Të gatshëm të presim stërvitjen “Defender-23” në tokë, ajër e det

Dalin pamjet e stërvitjes së Forcave Detare të Shqipërisë, Peleshi: Të gatshëm të presim stërvitjen “Defender-23” në tokë, ajër e det

Shqipëri
Ushtria Shqiptare stërvitet me ushtarët amerikan, Peleshi: Gati për certifikimin e NATO-s

Ushtria Shqiptare stërvitet me ushtarët amerikan, Peleshi: Gati për certifikimin e NATO-s

Shqipëri